Постанова № 6581463, 23.10.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
23.10.2009
Номер справи
2а-906
Номер документу
6581463
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2- а-906\2009 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2009 року                                                                                           м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н  О В И В :

Позивачі звернулися до суду з позовом, в якому просять суд визнати дії управління праці та соціального захисту населення Олевського районної державної адміністрації Житомирської області протиправними та стягнути на їх користь з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області 3834, 20 грн. на користь ОСОБА_1, 1917, 10 грн. на користь ОСОБА_2 та 1917, 10 грн. на користь ОСОБА_3 грошової допомоги як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення,  у зв’язку з тим, що вони є особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивачі, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримали повністю, просять суд розглянути справу без їхньої участі.

Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області відносно позову заперечують, про що надали відповідне заперечення. Просить суд розглянути справу без участі представника.        

В судовому засіданні встановлено, що позивачі є особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія, на якій проживають позивачі, а саме смт. Нові Білокоровичі Олевського району Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується довідками сільської ради, посвідченнями осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживають на радіоактивно забрудненій території і отримують щомісячно в управлінні праці та соціального захисту населення в Олевському районі допомогу в розмірі 2.10 гривень, відповідно до постанови КМ України від 26 липня 1996 року №836 всупереч нормам Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, що стверджується обставинами, зазначеними у запереченні відповідача.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам, які проживають  на  територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні гарантованого добровільного відселення - 4 0 %  від мінімальної заробітної плати.

З 01 жовтня 2008 року по 30 червня 2009 року, тобто протягом останнього року позивачам не доплачена допомога, передбачена ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“  як особам,  які проживають  на  території радіоактивного забруднення, а саме ОСОБА_1 3834, 20 грн., ОСОБА_2 1917, 10 грн. та ОСОБА_3 1917, 10 грн., що стверджується розрахунками заборгованостей наданими позивачами, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останнього року.          

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 37  Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ з яких слідує, що громадянам, які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні зони  гарантованого добровільного відселення – 40 %  від мінімальної заробітної плати. Допомога нараховуються та виплачуються за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплати допомоги по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірними, оскільки постанова суперечить базовим положенням Конституції України про статус закону України як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини.  Також в ст. 22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачів у їх праві на отримання допомоги  в розмірах, зазначених в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив їхнє право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Кошти за ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ підлягають стягненню з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області, оскільки управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації проводить виплати зазначених коштів.    

В частині позову відносно негайного виконання постанови суду в частині стягнення на користь позивачів з управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області недовиплачених коштів, передбачених ст.37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вважаю, що слід відмовити за безпідставністю у зв»язку з тим, що позивачі не надали суду жодних доводів, які б надавали право позивачам на допуск постанови до негайного виконання.

Керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 130 Конституції  України, ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ від 28.02.1991 року ( з змінами і доповненнями), Рішенням Конституційного суду  України  № 6рп/2007 від 09.07.2007 року, ст.ст. 10, 11, 71, 86, 99, 159, 162, 163, 167, 186  КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов  ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення -  задовольнити частково.

Визнати дії управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області щодо не донарахування та недовиплати коштів, передбачених в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ – протиправними.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області, з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області  на користь ОСОБА_1 3834, 20 грн., на користь ОСОБА_2 1917, 10 грн. та на користь ОСОБА_3 1917, 10 грн.  допомоги як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення.

В решті позову відмовити за безпідставністю.      

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області  державне мито в сумі 76, 68 грн. в прибуток держави.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд через Олевський районний суд Житомирської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя: