Копія
Справа № 822/1006/17
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
05 квітня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., ознайомившись з позовною заявою Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області до реєстраційної служби Хмельницької міської ради , фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації права власності,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просить скасувати запис в реєстрі прав власності на нерухоме майно щодо реєстрації за ОСОБА_1 права власності на нерухоме майно, а саме магазин загальною площею 110,4 кв. м., що знаходиться по АДРЕСА_1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 1010211668000.
В обгрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржуваний запис вчинений державним реєстратором Хмельницької міської ради.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам відповідно до частини 2 статті 18 КАС України підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
При цьому, відповідно до частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає, зокрема, територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно з статтею 10-11 даного Закону сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Суддя зазначає, що Ямпільська селищна рада Білогірського району Хмельницької області є органом місцевого самоврядування, а реєстраційна служба Хмельницької міської ради є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування.
Таким чином, спір виник між суб'єктами владних повноважень, які є органами місцевого самоврядування. Для розгляду і вирішення справ даної категорії КАС України встановлена виключна предметна підсудність місцевим загальним судам як адміністративним.
Тому дана справа (враховуючи п.1 ч.1 ст.18 КАС України) не належить до предметної підсудності Хмельницького окружного адміністративного суду, а підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним з урахуванням правил територіальної підсудності, визначеної статтею 19 КАС України.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі "Zand v. Austria" вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з <…> питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів <…>". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Таким чином, окружний адміністративний суд не є тим судом, який вправі надавати оцінку спірним правовідносинам.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (частина 6 статті 108 КАС України).
Даний позов може бути поданий позивачем до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Згідно пунктів 1, 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, а також повернення заяви або скарги.
За таких обставин, сплачений позивачем судовий збір згідно платіжного доручення № 81 від 23.03.2017 року в розмірі 1600 грн., може бути йому повернутий лише у разі подання ним відповідного клопотання.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області до реєстраційної служби Хмельницької міської ради , фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації права власності, повернути Ямпільській селищній раді Білогірського району Хмельницької області.
Копію ухвали та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський