Постанова № 6580803, 24.09.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
24.09.2009
Номер справи
2-а-1090
Номер документу
6580803
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

                                                                     Справа № 2- а-257\2009 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

24 вересня  2009 року

Суддя  Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до  Управління праці та соціального захисту населення  Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та  стягнення заборгованості по допомозі як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення  та доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення    

В С Т А Н  О В И В :

Позивачка  звернулась до суду з позовом в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на її користь 3 446,60 грн. допомоги, як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення на неї та її неповнолітню дитину  та  стягнути 34 166.50 грн. доплати до заробітної плати, як особам, які працюють на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим,  що вона та її дитина є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають та  вона працює на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивачка, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримала повністю.

Відповідач, згідно поданої заяви,  стосовно позову  заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживає та працює позивачка, а саме: с. Журжевичі Олевського району  Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується довідкою з місця проживання, посвідченнями потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Позивачка працює і отримує щомісячно виплати згідно Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи,  що стверджується  обставинами зазначеними у запереченні відповідача та записами в трудовій книжці, довідкою з місця роботи позивачки.    

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  слідує, що громадянам які проживають  на  територіях   радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні гарантованого добровільного відселення - 4 0 процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Допомога  та доплата до заробітної плати  в розмірі передбаченому законом позивачам  виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 2.10 грн., доплата в розмірі 10.50 грн.,   відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року   № 836.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають  на  територіях  радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні гарантованого добровільного відселення – 40 %  від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі двох мінімальних заробітних плат, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за  місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини.  Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач  неправомірно обмежував позивачку у її  правах на отримання допомоги  в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив її право та право неповнолітньої дитини на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи, тому позов підлягає до задоволення.

З 01.02.2009 року по 31.08.2009 року позивачці не доплачена допомога,  як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі по 1723.30 грн. їй та 1723.30 її неповнолітній дитині, що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх 7 місяців та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.  

Враховуючи те, що доплата до заробітної плати особам, які працюють на території радіоактивного забруднення входить в структуру їх заробітної плати суд прийшов до висновку, що позов частині стягнення зазначеної доплати повинен бути задоволений за весь період визначений позивачкою.    

З 01.01.1999 року по 31.12.2005 року та з 01.2.2009 року по 31.08.2009 року   позивачці не доплачена доплата до заробітної плати,  як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 34166.50 грн.,  що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачами, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного вище періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.  

Враховуючи те, що вимога позивачки щодо негайного виконання рішення суду є не мотивованою та   не обґрунтованою, тому вона не  може бути задоволена.  

Керуючись  ст. ст. 11,71,86, 160,161 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “  суд                                        

ПОСТАНОВИВ:

Позов   ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Визнати дії  управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації  Житомирської області по не виплаті ОСОБА_1 коштів у відповідності із ст. ст. 37, 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ на користь позивачів – протиправними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2 3 446.60 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, включаючи неповнолітню дитину.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54.40  судового збору.              

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_3 34 166.50 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 341.67  грн. судового збору.

В решті позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :