Постанова № 65769170, 31.03.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2017
Номер справи
820/6209/16
Номер документу
65769170
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"31" березня 2017 р. № 820/6209/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Спірідонова М.О.,

суддів - Зінченка А.В., Тітова О.М.,

за участю секретаря судового засідання - Тимошенко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконними та скасування рішення і наказу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, в якому, з урахуванням уточнень, просить суд:

1.Визнати незаконним та скасувати рішення кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо прийняття рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката № 011217 від 12.07.2013 року інженера-землевпорядника - ОСОБА_1.

2.Визнати протиправними дії Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо внесення подання стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката №011217 від 12.07.2013 р. інженера-землевпорядника - ОСОБА_1.

3.Визнати незаконним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 13.09.2016 року № 239, «Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів» в частині анулювання сертифікату № 011217 від 12.07.2013 року інженера-землевпорядника - ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення прийнятті всупереч Закону України "Про землеустрій", Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, затвердженого наказом Мінагрополітики України від 24.12.2012 №000114, оскільки відсутній факт грубого порушення позивачем вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. Крім того, позивач вважає, що оскаржувані рішення є неправомірними та підлягають скасування, оскільки Держгеокадастром будь - якої перевірки дотримання позивачем вимог законодавства не проводилося, акти перевірки не складалися та не направлялися на розгляд Кваліфікаційної комісії.

Позивач та його представник в судовому засіданні підтримали позовні вимоги в повному обсязі, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та письмових поясненнях.

Відповідачі проти позову заперечували, від представника відповідача - Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру надійшли письмові заперечення на позов, в яких представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що під час спірних правовідносин відповідачі діяли у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством. Також представник відповідача зазначив, що оскаржувані рішення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру були прийнятті на підставі висновків державної експертизи документації із землеустрою, якими надано негативну оцінку та не затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду ПАТ "Укргазвидобування розроблені сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_1, оскільки останнім порушено норми ЗК України, а саме: відсутній спеціалізований дозвіл на користуванням надрами чи правовстановлюючі документи на обєкти нерухомого майна; відсутнє погодження органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування та архітектури. Негативна оцінка вказаних проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду ПАТ "Укргазвидобування передбачає грубе порушення позивачем вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, оскільки спричинило замовнику певні збитки.

Представник відповідача - Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру - у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на наведені у письмових запереченнях обставини.

Представник відповідача - Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до суду не прибув, про час, дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Враховуючи положення ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу без участі представника відповідача - Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Суд, вивчивши доводи позову і заперечень проти позову, дослідивши зібрані докази в їх сукупності, проаналізувавши норми матеріального права, котрі врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Згідно кваліфікаційного сертифікату, виданого на імя ОСОБА_1, від 12.07.2013 р. №011217, підтверджено відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним характеристикам професії та його спроможність самостійно складати окремі види документації із землеустрою та документації з оцінки земель (крім грошової оцінки земельних ділянок), виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість гранатових, геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою.

Відповідно до наказу ТОВ "Земтехстандарт" від 24.07.2012 №4/ОК ОСОБА_1 прийнято на постійну роботу на посаду інженера-землевпорядника, що підтверджується наданою до матеріалів справи копією трудової книжки.

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастром) до Кваліфікаційної комісії направлено лист від 18.08.2016 №26-28-0.23-13422/2-16, в якому зазначено, що направляється інформація щодо порушення вимог положень нормативно правових актів, нормативно технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, зокрема, сертифікованим інженером землевпорядником, за участі якого було зроблено документацію із землеустрою, зокрема, ОСОБА_1

Судом встановлено, що за результатами розгляду вказаного листа, Кваліфікаційна комісія прийняла рішення, оформлене протоколом засідання 31.08.2016 р. №9, щодо направлення подання про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 12.07.2013 р. №011217, виданого ОСОБА_1.

За результатами направленого подання, Держгеокадастром прийнято наказ від 13.09.2016 №239 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", із додатком "Перелік інженерів-землевпорядників, кваліфікаційні сертифікати яких анулюються на підставі листа Кваліфікаційної комісії від 01.09.2016 №16/477", до якого внесено інформацію про анулювання позивачу кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 12.07.2013 р. №011217, виданого ОСОБА_1.

Держгеокадастр листом від 16.09.2016 №31-28-0.23-14598/2-16 повідомив позивача, що відповідно до наказу від 13.09.2016 №239 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", позивачу анульовано кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 12.07.2013 р. №011217 на ім'я ОСОБА_1

Перевіряючи правомірність наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 13.09.2016 р. №239 в частині анулювання сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1, а також рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про внесення подання до Держгеокадастру щодо анулювання сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1, викладеного у протоколі засідання Кваліфікаційної комісії від 31.08.2016 р.№9, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 61-1 Закону України "Про землеустрій", державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Таким центральним органом виконавчої влади, згідно з Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.12015 р. № 15, є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр), яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Відповідно до положень ч.ч. 7-10 ст. 61-1 Закону України "Про землеустрій", під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

За наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено до суду.

Відповідно до положень ст. 68 Закону України "Про землеустрій" передбачено відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою.

Зокрема, особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.

Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав:

грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;

рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;

наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;

з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.

Основні засади роботи Кваліфікаційної комісії визначено Порядком роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, який затверджений наказом Мінагрополітики України від 28.11.2012 № 739.

Відповідно до п. 1.5 Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, до повноважень Кваліфікаційної комісії належать:

розгляд заяв, документів та матеріалів, що надійшли до Кваліфікаційної комісії, прийняття рішень про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту;

організація і проведення кваліфікаційних іспитів фізичних осіб, які бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста;

встановлення вимог до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів;

здійснення контролю за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів;

затвердження переліку питань до кваліфікаційних іспитів, та в разі потреби внесення змін до зазначеного переліку;

прийняття рішень про видачу кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста та їх дублікатів;

розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою та топографо-геодезичної і картографічної діяльності стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, а також актів, складених за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) Держземагентством України;

прийняття рішень про внесення подання до Держземагентства України стосовно анулювання чи зупинення сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста у випадках, визначених законом;

у разі потреби звернення до відповідних уповноважених органів з метою вирішення питань, що належать до її компетенції.

Згідно з пунктом 2.1 Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, організаційною формою роботи Кваліфікаційної комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення.

Пунктами 2.6, 2.7 Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста передбачено, що рішення Кваліфікаційної комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів присутніх на її засіданні та оформлюються протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Кваліфікаційної комісії. Член Кваліфікаційної комісії, який не погоджується з прийнятим Кваліфікаційною комісією рішенням, висловлює свою думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу. Рішення Кваліфікаційної комісії може бути оскаржено в суді.

Відповідно до п. 3.19, п. 3.20 Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання до Держземагентства України про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав:

грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;

рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;

наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;

з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката Держземагентство України приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держземагентством України:

за добровільним зверненням цього інженера-землевпорядника;

у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;

за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 Закону України "Про землеустрій";

на підставі свідоцтва про смерть.

З аналізу вказаних положень чинного законодавства вбачається, що анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника здійснюється Держгеокадастром за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених статтею 68 Закону України "Про землеустрій".

Кваліфікаційна комісія проводить засідання, на якому обов'язково розглядає акт перевірки та інші матеріали, та приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. У разі прийняття рішення про внесення подання до Держземагентства України стосовно анулювання сертифіката інженера-землевпорядника, Кваліфікаційна комісія вносить відповідне подання.

При цьому, суд зазначає, що законодавець розмежував два окремі випадки внесення подання про позбавлення (анулювання) кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, а саме:

- за наслідком розгляду актів, складених за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) Держземагентством України (ст. 61-1 Закону України "Про землеустрій");

- за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою (ст. 68 Закону України "Про землеустрій").

У спірних правовідносинах розглядалося питання про позбавлення позивача сертифікату інженера - землевпорядника не на підставі акту, складеного за результатами здійснених заходів державного нагляду (ст. 61-1 Закону України "Про землеустрій"), а на підставі письмового звернення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастром) до Кваліфікаційної комісії шляхом направлення листа від 18.08.2016 р. №26-28-0.23-13422/2-16 (ст. 68 Закону України "Про землеустрій").

Таким чином, акт перевірки за результатами здійснених заходів державного нагляду інженера-землевпорядника ОСОБА_1 не є обов'язковим для вирішення питання про позбавлення кваліфікаційного сертифіката, а тому дії відповідача щодо внесення подання за вісутності акту перевірки є правомірними.

Наведена правова позиція відповідає правовій позиції, яка викладена в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 22.10.2015 р. по справі №804/17150/14, від 27.10.2015 по справі №813/7681/14.

Як вбачається з ОСОБА_2 з протоколу засідання Кваліфікаційної комісії від 31.08.2016 №9, при прийнятті рішення про внесення подання щодо позивача, Кваліфікаційна комісія на підставі наявних висновків державної експертизи землевпорядної документації Держгеокадастру від 05.08.2016 №659-16, №658, в яких надано негативну оцінку та не погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПАТ "Укргазвидобування" за рахунок земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), із зміною цільового призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення для розміщення, експлуатації та обслуговування свердловини № 60 Скворцівського родовища ГГТУ "Шебелинкагазвидобування", яка розташована за межами с. Сухини Сухининської сільської ради Богодухівського району Харківської області, розробленого працівником ТОВ "Земтехстандарт", а також позивачем, ОСОБА_1, . А також зазначено, що проекти землеустрою розроблено з порушенням: ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України (відсутній спеціальний дозвіл на користування надрами чи правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомого майна); ст. 186-1 Земельного кодексу України (відсутнє погодження органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування та архітектури).

З пояснень представника відповідача, наданих в судовому засіданні, судом встановлено, що наявність негативного висновку проекту землевпорядної документації свідчить про грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, що є підставою для анулювання кваліфікаційного сертифіката.

Що стосується власне факту порушення ОСОБА_1 положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою при складанні нею документації із землеустрою, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно ст. 26 Закону України "Про землеустрій", розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників.

З огляд на викладене, в даному випадку ОСОБА_1 виступає як сертифікований інженер-землевпорядник, який здійснював розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПАТ "Укргазвидобування".

Відповідно п. "а" ч.2 ст. 28 Закону України "Про землеустрій" розробники документації із землеустрою зобов'язані дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.

У статті 1 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" визначено, що державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.

Відповідно до положень ст. 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", результатом проведення державної експертизи є висновок державної експертизи. Висновки державної експертизи повинні містити оцінку допустимості та можливості прийняття рішення щодо об'єкта державної експертизи і враховувати соціально-економічні наслідки. У разі якщо об'єкт державної експертизи не повною мірою відповідає вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, він повертається на доопрацювання. При цьому вказуються конкретні вимоги, відповідно до яких необхідно внести зміни і доповнення до об'єкта державної експертизи. Об'єкт державної експертизи, який не відповідає вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується. Негативна оцінка об'єкта державної експертизи повинна бути всебічно обґрунтована відповідно до вимог законодавства, встановлених стандартів, норм і правил.

Згідно висновків державної експертизи землевпорядної документації від 05.08.2016 р. №659-16, відповідно до яких проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПАТ "Укргазвидобування" за рахунок земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), із зміною цільового призначення на землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення для розміщення, експлуатації та обслуговування свердловини № 60 Скворцівського родовища ГГТУ "Шебелинкагазвидобування", яка розташована за межами с. Сухини Сухининської сільської ради Богодухівського району Харківської області, не відповідають вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам оцінюються негативно та не погоджуються.

Так, статтею 37 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" передбачено, що замовники або розробники об'єктів державної експертизи, заінтересовані у спростуванні висновків державної експертизи або їх окремих положень, подають обґрунтоване клопотання (заяву) про це до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 або іншими зацікавленими особами вказані висновки державної експертизи відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" не були оскаржені.

У ході судового розгляду встановлено, що позивачу кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анульовано на підставі наявності грубого порушення вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

При цьому, суд зазначає, що грубим може вважатися порушення, в результаті якого не тільки порушено відповідні правові норми, а наслідком якого стали незворотні процеси для відновлення прав заінтересованих осіб, тобто за будь-яких умов неможливе повернення у правовий стан, що існував до вчинення зазначеного порушення.

Враховуючи наявні матеріали справи, а також надані пояснення представниками сторін в судовому засіданні, суд дійшов висновку про те, що наявність негативних висновків державної експертизи землевпорядної документації, виготовленої, зокрема, позивачем, від 05.08.2016 №659-16, унеможливлюють подальше затвердження проектної документації із землеустрою та відповідно і реалізації заходів, передбачених цими проектами, у тому числі унеможливлює виготовлення правовстановлюючих документів на землю, тобто реалізацію прав на землю замовником документації - ПАТ "Укргазвидобування", через що наявні правові підстави вважати, що позивачем грубо порушено вимоги положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду від 09.06.2015 р. у справі №821/4319/14.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень субєктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що подання щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката від 12.07.2013 №011217 інженера-землевпорядника ОСОБА_2 внесено Кваліфікаційною комісією обґрунтовано, з врахуванням всіх обставин, що мали місце в даному випадку.

Таким чином, наведені обставини засвідчують, що рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, оформленого протоколом від 31.08.2016 № 9 прийнято правомірно.

Водночас, враховуючи правомірність рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у формі протоколу від 31.08.2016 № 9, відсутні правові підстави для скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 13.09.2016 №239 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката від 12.07.2013 р. №011217 інженера-землевпорядника ОСОБА_1

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржуваний наказ від 13.09.2016 №239 та рішення, викладене у протоколі засідання від 31.08.2016 №9 є обґрунтованими і прийнятими у відповідності до чинного законодавства, через що у задоволенні позовних належить відмовити.

Згідно ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати з відповідача не присуджуються.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру визнання незаконними та скасування рішення і наказу відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 3 квітня 2017 року.

Головуючий суддяСпірідонов М.О.

СуддіЗінченко А.В.

ОСОБА_3