Постанова № 65727963, 28.03.2017, Міловський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
28.03.2017
Номер справи
418/127/17
Номер документу
65727963
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 418/127/17

2-а/418/5/17

П О С Т А Н О В А

Іменем України

28.03.2017 Міловський районний суд Луганської області

у складі: головуючого-судді: Гуцола М.П.

секретаря: Ворожейкіна О.С.

прокурора: Зиско Н.С.

представника відповідача: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Мілове адміністративну справу за позовом заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області до Міловської селищної ради Міловського району Луганської області про визнання незаконною бездіяльність та забов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської до Міловського районного суду Луганської області із позовом до Міловської селищної ради Міловського району Луганської області про визнання незаконною бездіяльність та забов`язання вчинити певні дії.

В обгрунтування зазначеного позову послався на те, що Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури у межах наданого, згідно з ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», права витребовувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, 31.01.2017 вивчено інформацію Міловської селищної ради щодо наявності на території ради дитячих майданчиків.

Під час опрацювання вказаної інформації виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків на території селища Мілове Міловського району Луганської області, які негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд та можуть привести, у разі їх не усунення, до настання тяжких наслідків.

Прокурором зазначено, що згідно з інформацією, наданою Міловською селищною радою №51 від 31.01.2017, на території селищної ради є дитячій ігровий комплекс, розташований на території парку за адресою: смт. Мілове, вул.Первомайська (інвентарний номер 10920029).

Зазначений дитячій ігровий комплекс прийнято у власність територіальної громади смт Мілове та на баланс Міловської селищної ради на підставі ОСОБА_1 прийому передачі дитячого ігрового комплексу для громади смт.Мілове від 06.06.2016.

Згідно з інформацією Міловської селищної ради № 60 від 03.02.2017 плани паспортизації та технічної інвентаризації обєктів благоустрою (дитячих майданчиків) не затверджувались, паспорт на ігровий комплекс (інвентарний номер 10920029) відсутній.

За таких обставин, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Міловської селищної ради Міловського району Луганської області, з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації обєктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячого ігрового комплексу, розташованого на території парку по вул. Первомайська у смт. Мілове Міловського району Луганської області.

Зобовязати Міловську селищну раду Міловського району Луганської області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації обєктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячого ігрового комплексу на території парку по вул. Первомайськай у смт.Мілове Міловського району Луганської області.

Стягнути з Міловської селищної ради Міловського району Луганської області (ЄДРПОУ 04335565) сплачений прокуратурою Луганської області судовий збір у сумі 1600 грн. та перерахувати його на р/р 35211068000839; банк ДКСУ м. Київ МФО 820172; ЄДРПОУ 02909921, код класифікації доходів бюджету 2800.

У судовому засіданні прокурор підтримала заявлений позов та просила його задовольнити.

Представник відповідача позов визнав та зазначив, що наразі селищною радою вживаються заходи щодо усунення встановлених порушень.

Суд заслухавши пояснення прокурора та представника відповідача, повно та всебічно дослідивши обставини справи та перевіривши їх наявними у матеріалах справи письмовими доказами, надавши їм оцінку приходить до висновку про обґрунтованість заявленого позову зважаючи на наступне.

Судом встановлено на не заперечувалось сторонами, що Міловським відділом Старобільської місцевої прокуратури у межах наданого, згідно з ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», права витребовувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, 31.01.2017 вивчено інформацію Міловської селищної ради щодо наявності на території ради дитячих майданчиків.

Під час опрацювання вказаної інформації виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків на території селища Мілове Міловського району Луганської області, які негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд та можуть привести, у разі їх не усунення, до настання тяжких наслідків.

Зі змісту листа, наданого Міловською селищною радою №51 від 31.01.2017 слідує, що на території селищної ради є дитячій ігровий комплекс, розташований на території парку за адресою: смт. Мілове, вул.Первомайська (інвентарний номер 10920029).

Зазначений дитячій ігровий комплекс прийнято у власність територіальної громади смт Мілове та на баланс Міловської селищної ради на підставі ОСОБА_1 прийому передачі дитячого ігрового комплексу для громади смт.Мілове від 06.06.2016.

Згідно з інформацією Міловської селищної ради № 60 від 03.02.2017 плани паспортизації та технічної інвентаризації обєктів благоустрою (дитячих майданчиків) не затверджувались, паспорт на ігровий комплекс (інвентарний номер 10920029) відсутній.

Так, за змістом ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі Закон № 2807-IV) до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання обєктів благоустрою.

У свою чергу, п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону№ 2807-IV визначено термін «заходи з благоустрою населених пунктів» це роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону № 2807-IV, до об'єктів благоустрою населених пунктів відносяться: парки, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, шляхи, площі, майдани, набережні, прибудинкові території, пляжі, кладовища, рекреаційні, оздоровчі, навчальні, спортивні, історико-культурні об'єкти, об'єкти промисловості, комунально-складські та інші об'єкти у межах населеного пункту.

Пунктом 5 частини 2 статті 18 Закону№ 2807-IV закріплено обовязок підприємств, установ та організацій проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).

Згідно з п. 8 ч. 1ст. 21 Закону№ 2807-IV, елементами (частинами) обєктів благоустрою є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації визначений Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації обєктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №550 від 29.10.2012 (далі - Інструкція).

Пунктом 1.2 Інструкції зазначено, що Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загального користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших обєктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані обєкти).

За змістом п.1.3 Інструкції, паспортизація обєктів благоустрою це складання технічних паспортів обєктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація обєктів благоустрою це сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності обєктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на обєкті благоустрою.

Пунктом 1.4 Інструкції визначено, що технічна інвентаризація та паспортизація обєктів благоустрою проводиться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.

Таким чином, дитячий ігровий комплекс, прийнятий розпорядженням голови Міловської селищної ради Луганської області від 27.07.2016 № 56 на баланс Міловської селищної ради, є обєктом благоустрою, який підлягає паспортизації та інвентаризації.

Разом з тим, Міловською селищною радою Луганської області забезпечено виконання зазначеного обов'язку. Плани паспортизації та інвентаризації не розроблено, як наслідок, паспорт на дитячий ігровий комплекс відсутній.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що бездіяльність Міловської селищної ради Луганської області щодо організації технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового комплексу є протиправною та ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоровя, грубо порушує вимоги Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства».

Аналогічна правова позиція викладена в ухвала Вищого адміністративного суду України від 27.07.2016 у справі К/800/11809/16.

Щодо наданих відповідачем розпоряджень "Про проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єкту благоустрою - дитячого ігрового комплексу" № 19 від 06.03.2017 року, розпорядження "Про затвердження складу інвентаризаційної комісії з проведення планової технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів селищної ради" № 20 від 06.03.2017 року та Рішення Виконавчого комітету Міловської селищної ради № 19 від 13.03.2017 року "Про затвердження Плану технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів селищної ради у 2017 році" з додатками суд зазначає, що вказані дії були здійснені відповідачем після звернення прокурора до суду із зазначеним позовом та не усувають недоліки, які були встановлені під час судового розгляду щодо нездійснення організації технічної інвентаризації та паспортизації дитячого ігрового комплексу на дату ухвалення судового рішення, а відтак, не можуть свідчити про відсутність бездіяльності у поведінці відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

За змістом ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов задоволено у повному обсязі, позивач у даному позові не виступає суб'єктом владних повноважень, а відповідач є суб'єктами владних повноважень, тому судові витрати підлягають стягненню на користь позивача з відповідача по справі за рахунок його бюджетних асигнувань в загальному розмірі 1600 грн. (а.с.1, ).

Керуючись ст. 87,94, 158-160, 161, 162, 163,167, 185, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Міловської селищної ради Міловського району Луганської області, з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації обєктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячого ігрового комплексу, розташованого на території парку по вул. Первомайська у смт. Мілове Міловського району Луганської області.

Зобовязати Міловську селищну раду Міловського району Луганської області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації обєктів благоустрою населених пунктів (їх частин), а саме дитячого ігрового комплексу на території парку по вул. Первомайськай у смт.Мілове Міловського району Луганської області.

Стягнути з Міловської селищної ради Міловського району Луганської області (ЄДРПОУ 04335565) сплачений прокуратурою Луганської області судовий збір у сумі 1600 грн. та перерахувати його на р/р 35211068000839; банк ДКСУ м. Київ МФО 820172; ЄДРПОУ 02909921, код класифікації доходів бюджету 2800.

Постанова суду у повному обсязі буде виготовлена протягом п'яти днів.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду який знаходиться у м. Краматорськ Донецької області протягом 10 днів шляхом подачі апеляції через Міловський районний суд.

Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 31.03.2017 року.

Суддя Гуцол М.П.