Ухвала суду № 65707454, 27.03.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2017
Номер справи
815/7257/16
Номер документу
65707454
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

27 березня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/7257/16

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправними дії та зобов'язання видати довідку про заробітну плату, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2017 року адміністративний позов задоволено частково.

Суд визнав протиправними дії Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одеса міжрегіонального Головного управління ДФС, що викладені в листах від 27 жовтня 2016 року № 922/10/28-08-05-0, щодо відмови у видачі довідки «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію».

Зобов'язав Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Одеса міжрегіонального Головного управління ДФС надати ОСОБА_1 інформацію про складові заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи; премій; інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по посаді начальника відділу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років ОСОБА_1, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж, ті з яких їм призначено (перераховано) пенсію станом на 01 грудня 2015 року та на 01 травня 2016 року.

Стягнув зі Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС, за рахунок бюджетних асигнувань, на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,20 грн.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовив.

На зазначену постанову суду Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС 17 березня 2017 року подала апеляційну скаргу.

Відповідно до ч.2 ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Враховуючи те, що апелянт отримав постанову суду першої інстанції 27 лютого 2017 року, що підтверджується розпискою, яка наявна в матеріалах справи (а.с.64), то останнім днем для подачі апеляційної скарги було 09 березня 2017 року.

Проте, апеляційна скарга була подана тільки 17 березня 2017 року, що є порушенням ч.2 ст.186 КАС України.

За правилами ч.4 ст.189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції. Однак, з даного клопотання не вбачається поважність пропуску строку апелянтом. Мова в цьому клопотанні йде тільки про неможливість своєчасної сплати судового збору, а причини пропуску строку не вказано.

Таким чином, враховуючи, що апелянт при подачі апеляційної скарги пропустив строк передбачений на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції та не вказав причини такого пропуску, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без руху та надає строк для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, в якій необхідно вказати причини пропуску строку, якщо такі є.

За правилами абз.2 ч.4 ст.189 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовить у відкритті апеляційного провадження.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 186, 189 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС - залишити без руху.

Надати апелянту строк, до 28 квітня 2017 року, для подачі до суду апеляційної інстанції заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2017 року.

Роз'яснити, що у разі не подання заяви, відповідно до ч.4 ст.189 КАС України, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя І.О. Турецька