КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
з питань залучення до участі у справі третіх осіб
17 березня 2017 року 810/394/17
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в ході підготовчого провадження в м. Києві заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 про залучення їх в якості третіх осіб до участі в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-Брік Траст"додержавного кадастрового реєстратора Управління Держгеокадастру у місті Ірпені Київської області Шатила Ігоря Петровичапровизнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВ-Брік Траст" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до державного кадастрового реєстратора Управління Держгеокадастру у місті Ірпені Київської області Шатила Ігоря Петровича про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
У судове засідання, призначене на 17.03.2017, сторони, які належним чином були повідомленні про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явились.
Натомість, в матеріалах справи наявне клопотання представника позивача (т. І а.с.126) про розгляд справи за його відсутністю в порядку письмового провадження.
До суду 03.03.2017 надійшли заяви від фізичних осіб - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про вступ у справу в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача.
Заявники вважають, що рішення, прийняте у даній справі, може вплинути на їх права та обов'язки. Зокрема зазначають, що вони є учасниками Антитерористичної операції на території України, безпосередньо приймали участь у захисті територіальної цілісності держави України та мають право на пільги, визначені п. 14 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Так, в якості доказів ОСОБА_2 до заяви додані наступні документи: копію посвідчення серія НОМЕР_1 від 07.06.2016, виданого Головним управлінням персоналу Генерального штабу збройних сил України, яке дає право пред'явнику на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, копія заяви (клопотання) від 02.03.2016 до Гостомельської селищної ради Київської області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, без визначення орієнтовної площі і місця розташування земельної ділянки, відповідь Гостомельської селищної ради за №644 від 11.03.2016 про розгляд даної заяви, оригінал акту, складеного депутатом Гостомельської селищної ради Чемерисом С.В. про склад сім'ї заявника.
В якості доказів ОСОБА_1 до заяви додані наступні документи: копію паспорту громадянина України, копію заяви (клопотання) від 10.06.2015 до Гостомельської селищної ради Київської області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, без визначення орієнтовної площі з вказаним місцем розташування земельної ділянки - селище Гостомель, відповідь Гостомельської селищної ради за №2048 від 11.06.2015 про розгляд даної заяви, оригінал акту, складеного депутатом Гостомельської селищної ради Чемерисом С.В. про склад сім'ї заявника.
Представник позивача подав до суду письмові заперечення щодо вступу у справу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в якості третіх осіб на боці відповідача без самостійних вимог на предмет спору, в яких просив суд відмовити у задоволенні вказаних заяв з тих підстав, що заявники мають пільгове право на першочергове отримання земельних ділянок за рахунок земель комунальної або державної власності, а позивач виготовив Технічні документації №№1-5 щодо земель, які вже належать юридичній особі - Колективному сільськогосподарському підприємству Агрокомбінату "Бучанський" і переоформлюються позивачем, як правонаступником, а тому, на думку позивача, будь-яке рішення у даній справі не впливає і не порушує право заявників на отримання земельних ділянок на підставі Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Розглянувши матеріали справи, заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про вступ у справу в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача, додані до заяви докази, врахувавши думку відповідача щодо правового статусу земельних ділянок, межі яких встановлюються в натурі (на місцевості), яка викладена ним у запереченнях на позов, ознайомившись з думкою позивача, суд прийшов до висновку, що заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем виготовлена Технічна документація №№ 1-5 із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) Товариству з обмеженою відповідальністю "ВВ-Брік Траст" на території Гостомельської селищної ради Київської області.
Таке право позивача на встановлення меж земельних ділянок, визначених Технічними документаціями №№1-5 і відповідну їх державну реєстрацію, підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру щодо правонаступництва ТОВ "ВВ-Брік Траст" від КСП АК "Бучанський" шляхом приєднання, державним актом на право колективної власності на землю серії КВ, виданим 10.05.2000 КСП Агрокомбінат "Бучанський", а також експертним висновком від 22.10.2014 №01/04-06/645 ДП "Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" та додаткам до нього.
При цьому, як встановлено судом, таке право позивача на земельні ділянки, які визначені Технічною документацією №№ 1-5, не заперечується відповідачем.
Отже, з наведеного слідує, що всі земельні ділянки, які визначені Технічними документаціями №№1-5 із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), хоча територіально і розташовані в межах Гостомельської селищної ради, не є комунальною власністю, не є державною власністю та не є землями запасу.
Пунктом 14 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", передбачено, у тому числі, право учасника бойових дій на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено, що фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Враховуючи дані положення закону, реалізація права учасника бойових дій на пільгове отримання земельних ділянок відбувається в межах статті 118 Земельного кодексу України за рахунок земель державної або комунальної власності в межах повноважень цих органів.
Обов'язкове виділення земельних ділянок особам, які користуються пільгами, за рахунок інших джерел законодавством не передбачено.
Однак, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 не надали суду будь-яких належних доказів того, які б підтверджували, що у них є право саме на земельні ділянки, що визначені у Технічних документаціях №№1-5 із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).
Крім того, з відповідей Гостомельської селищної ради, які були надані ОСОБА_2 та ОСОБА_1, вбачається, що орган місцевого самоврядування не відмовив заявникам у їх праві, а зазначив, що селищна рада виготовляє план детальної забудови, який дозволить виділити земельні ділянки для будівництва житлових будинків учасникам АТО.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Отже, враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що рішення у даній справі не може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 або будь-яким чином порушити їх законні інтереси, а тому відсутні підстав для залучення вказаних осіб в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору в даній справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 53, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
У задоволенні заяв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про залучення їх до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Балаклицький А. І.