ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27 березня 2017 р. Справа № 902/102/17
Господарський суд Вінницької області у складі судді Колбасова Ф.Ф., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (юридична адреса: 01601, м. Київ, ОСОБА_1 Шевченка, 18; поштова адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 8)
до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації (23600, м. Томашпіль Вінницької області, пл. Т. Шевченка, 2)
про стягнення 29305,63 грн. компенсації витрат на надання послуг звязку на пільговій основі
за участю секретаря судового засідання Вознюк К.В.,
представників сторін:
позивача: ОСОБА_2 за довіреністю № 1487 від 12.12.2016 року;
відповідача: не з'явився;
третьої особи - Головне управління державної казначейської служби України у Вінницькій області: ОСОБА_3, за довіреністю № 12-21/8-127 від 10.01.2017 року представник третьої особи Фінансове управління Томашпільської РДА не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації про стягнення 29305,63 грн. компенсації витрат на надання послуг звязку на пільговій основі.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначає, що позивачем з вересня 2015 року по грудень 2015 року (включно) пільговим категоріям населення надано послуг на пільговій основі, вартість яких підлягає відшкодуванню за рахунок субвенції з бюджету на суму 59957,82 грн. У відповідності до ст. 601 Цивільного кодексу України та п. 8 Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 р. № 20 між учасниками взаєморозрахунків за електроенергію здійснювалися часткові розрахунки по витратам позивача на надання послуг звязку на пільговій основі, що оформлено спільними протокольними рішеннями про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за рахунок коштів державного бюджету.
В рахунок компенсації послуг на пільговій основі, шляхом проведення зарахування зустрічних вимог зараховано суму 43943,00 грн., з яких 13290,81 грн. зараховано в погашення боргу, що утворився станом на 01.09.2015 р. та 30652,19 грн. в погашення боргу, що утворився з вересня по грудень 2015 року (включно). З огляду на це, сума, що підлягає відшкодуванню відповідачем як компенсація витрат позивача на надання послуг звязку пільговим категоріям споживачів з вересня 2015 року по грудень 2015 року (включно) становить 29305,63 грн.
За вказаним позовом ухвалою від 16 січня 2017 року порушено провадження у справі, з призначенням до розгляду в судовому засіданні на 28 лютого 2017 року та зобовязано сторін надати необхідні для вирішення спору докази.
В судове засідання 28 лютого 2017 року зявився представник позивача, який підтримав викладені в позовній заяві обставини.
Ухвалою суду від 28.02.2017р. залучено до участі в справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Головне управління державної казначейської служби України у Вінницькій області та Фінансове управління Томашпільської районної державної адміністрації та відкладено розгляд справи на 10.03.2017р.
В судове засідання 10.03.2017р. представники відповідача та третіх осіб не з'явились, причини неявки не повідомили.
В судовому засіданні, розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що учасниками судового процесу не виконано вимог ухвали суду від 28.02.2017р. в частині надання витребуваних судом доказів.
Представником позивача в судовому засіданні 10.03.2017 року було подано заяву про відкладення розгляду справи на іншу дату, у зв'язку з неявкою в судове засідання відповідача та для подачі додаткових доказів. Вказаним клопотанням представник позивача також не заперечував щодо розгляду спору за межами двомісячного строку.
Відповідач письмового відзиву на позов не надав, однак представник в судовому засіданні 10.03.2017 року підтвердив наявність боргу.
З метою витребування додаткових доказів, ухвалою суду від 10.03.2017 року було відкладено розгляд справи на 27.03.2017 року з продовженням строку вирішення спору на 15 днів.
Представники відповідача та третьої особи - Фінансового управління Томашпільської РДА в судове засідання 27.03.3017 року не з'явились.
Натомість 22.03.2017 року (лист № 865 від 15.03.2017 року) та 24.03.2017 року (лист № 902 від 22.03.2017 року) до суду надійшли пояснення відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації про те, що частину 5 статті 102 Бюджетного кодексу України, якою передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку виключено на підставі внесених змін до Закону України "Про бюджетний кодекс України" № 1789-VII від 20.12.2016 року.
Заборгованість виникла в зв'язку з недофінансуванням витрат державного бюджету місцевим бюджетам. Так як субвенція державного бюджету на відшкодування витрат з послуг зв'язку на 2016 - 2017 роки не передбачена, визначити термін, протягом якого Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації має провести розрахунки з позивачем, не вбачається можливим.
Також 17.03.3017 року до суду надійшли пояснення від третьої особи - Фінансового управління Томашпільської РДА (лист № 02-3/269 від 14.03.2017 року) в якому зазначено про те, що у поточному році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для відшкодування витрат підприємств та організацій, що надавали послуги окремим категоріям громадян на пільгових умовах в 2015 - 2016 роках не передбачена; в районному бюджеті на 2017 рік кошти на пільги окремим категоріям громадян з послуг зв'язку не передбачено; розрахунки з підприємствами та організаціями за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не проведені через недофінансування з державного бюджету.
23.03.2017 року до суду надійшли додаткові пояснення позивача (лист № 08-643 від 23.03.2017 року) в яких останніх заперечує проти тверджень відповідача про неможливість проведення розрахунків в зв'язку з відсутністю бюджетних асигнувань, зокрема посилаючись на те, що відповідно до частини 6 статті 48 Бюджетного кодексу України передбачено виключення, відповідно до якого бюджетні зобов'язання щодо оплати пільг з послуг зв'язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном) обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, оцінивши наявні докази на засадах всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, судом встановлено наступне.
Позивачем з вересня 2015 року по грудень 2015 року (включно) пільговим категоріям населення надано послуги на пільговій основі, вартість яких підлягає відшкодуванню за рахунок субвенції з бюджету на суму 59957,82 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунками видатків на відшкодування витрат, повязаним з наданням пільг за період з вересня 2015 року по грудень 2015 року (включно) (а.с.13-16).
16.09.2015 року, 13.11.2015 року, та 15.12.2015 року між Головним управлінням Державної казначейської служби України у Вінницькій області (сторона 1), Департаментом фінансів Вінницької обласної державної адміністрації (сторона 2), Вінницькою філією ПАТ "Укртелеком" (сторона 3), Публічним акціонерним товариством "Вінницяобленерго" (сторона 4) та ДП "Енергоринок" (остання сторона) підписувались спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків. Даними протокольними рішеннями визначено порядок взаєморозрахунку між сторонами.
В рахунок компенсації послуг на пільговій основі, шляхом проведення зарахування зустрічних вимог, зараховано суму 43943,00 грн., з яких 13290.81 грн. - в рахунок погашення залишку боргу, який утворився на 01.09.2015 р. та 30652,19 грн. - погашення боргу, що утворився за період вересень - грудень 2015 року.
Листами № 10 від 05.10.2015 р., № 11 від 04.11.2015 р., № 12 від 04.12.2015 р. та № 1 від 05.01.2016 р. позивач звертався до відповідача, в яких зазначив, що надає розрахунки з відповідним пакетом документів (акт звірки по пільговим категоріям населення, звіти щодо послуг наданих пільговим категоріям населення, розрахунок наданих послуг) за вересень, жовтень, листопад, грудень 2015 року та просить підписати відповідний акт звірки.
Згідно обопільно підписаного акту звірки розрахунків між ВФ ПАТ "Укртелеком" та Управлінням праці та соціального захисту Томашпільської районної державної адміністрації, станом на 27.02.2017 р. за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 29305,63 грн.
З врахуванням встановлених обставин, суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами виникли правовідносини щодо надання послуг зв'язку окремим категоріям споживачів на пільговій основі, та відшкодування витрат за надані послуги розпорядником коштів.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Таке ж положення містить і ч. 1 ст.173 Господарського кодексу України, в якій зазначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч.1, ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
В силу ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобовязання або одностороння заміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Частина 3 ст. 63 Закону України "Про телекомунікації" визначає, що телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України надаються такі пільги 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги), користування квартирним телефоном ветеранами військової служби, ветеранами органів внутрішніх справ, ветеранами податкової міліції, ветеранами державної пожежної охорони, ветеранами Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранами служби цивільного захисту, ветеранами Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України і членами їх сімей, які проживають разом з ними, в жилих будинках усіх форм власності в межах норм, передбачених законодавством, або 50-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
За приписами пунктів 2-4 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002 року, фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та у районних бюджетах на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (далі - головні розпорядники коштів).
Перерахування сум субвенцій на фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення провадиться Державною казначейською службою згідно з помісячним розписом асигнувань державного бюджету, але в межах фактичних зобов'язань відповідних бюджетів щодо пільг, субсидій, допомоги та компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Щомісячні суми субвенцій перераховуються на рахунки місцевих бюджетів, відкриті Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій у відповідних органах Державної казначейської служби, пропорційно обсягам субвенцій, передбаченим у державному бюджеті для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів м. Києва та Севастополя.
Згідно п. 5 ч. 3 даного Порядку, головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) до 22 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування). Інформація про фактично нараховані за звітний період суми подається як в цілому, так і за розрахунками, не проведеними згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. № 20.
Пункт 6 вказаного Порядку визначає, що фінансові органи районних держадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) на підставі актів звіряння, зазначених у пункті 5 цього Порядку, щомісяця готують реєстри нарахованих сум та подають їх Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
За змістом п. 8 згаданого Порядку, отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків.
Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють у п'ятиденний строк розрахунки з постачальниками відповідних послуг і ведуть облік за видами пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям; компенсації особам, які згідно із статтями 43 і 48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення; компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян; пільг з послуг зв'язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування).
Згідно п. 10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 29.01.2003 року, підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою "2-пільга".
Відповідно до підпункту 6 п. 4 ч. 1 ст. 89 Бюджетного кодексу України, до видатків, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на додаткові виплати населенню на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг (житлові субсидії населенню), пільги окремим категоріям громадян, що надаються: ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
За змістом ч. 1 ст. 102 Бюджетного кодексу України, видатки місцевих бюджетів, передбачені у підпункті "б" пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу, проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Законом України "Про державний бюджет України на 2015 рік" за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 3511250 на 2015 рік передбачено обсяг субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, в тому числі на послуги звязку, інших передбачених законодавством пільг у розмірі 1917833,2 тис. грн., з яких обласному бюджету Вінницької області згідно додатку № 7 до вищезазначеного закону передбачено 66241,4 тис. грн..
Рішенням 31 сесії 6 скликання Вінницької обласної ради № 805 від 16.01.2015 року "Про обласний бюджет на 2015 рік", сума субвенції, передбачена Законом України Про державний бюджет України на 2015 рік" для Вінницького обласного бюджету розподілена між місцевими бюджетами Вінницької області, зокрема місцевому бюджету Томашпільського району із суми субвенції на надання пільг, в тому числі на послуги звязку, на 2015 рік виділено 723,309 тис.грн.
В силу ч. 2 ст. 4-3 ГПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Згідно ч.1 ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
За змістом статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст. ст. 34, 43 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Абзац 4 п. 3.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26 грудня 2011 року, визначає, що під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Предметом позову в даній справі є стягнення з відповідача на користь позивача суму боргу по компенсації витрат за надання послуг зв'язку на пільговій основі в розмірі 29305,63 грн.
Підставами позову позивач зазначив обставини, відповідно до яких відповідачем не здійснено компенсацію витрат позивача на надання послуг зв'язку на пільговій основі.
В силу п. 2.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26 грудня 2011 року, будь-які подані учасниками процесу докази (в тому числі, зокрема, й стосовно інформації у мережі Інтернет) підлягають оцінці судом на предмет належності і допустимості. Вирішуючи питання щодо доказів, господарські суди повинні враховувати інститут допустимості засобів доказування, згідно з яким обставини справи, що відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Що ж до належності доказів, то нею є спроможність відповідних фактичних даних містити інформацію стосовно обставин, які входять до предмета доказування з даної справи. Суд обґрунтовує своє рішення лише тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Як встановлено судом, згідно обопільно підписаного акту звірки розрахунків між позивачем та відповідачем по компенсації витрат на надання пільг на послуги зв'язку населенню, сума боргу станом на 27.02.2017 року складає 29305,63 грн.
Відповідачем доказів щодо повного проведення розрахунків з позивачем суду не надано.
Згідно ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.
Відповідно до ч. 6 ст. 48 Бюджетного кодексу України, бюджетні зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Отже, позовна вимога позивача про стягнення боргу в розмірі 29305,63 грн. підлягає задоволенню.
Судові витрати зі сплати судового збору підлягають покладенню на відповідача, відповідно до вимог ст. 49 ГПК України.
В судовому засіданні 27.03.2017 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст.ст. 4-2 - 4-4, 32 - 34, 43, 49, 82, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської районної державної адміністрації (23600, м. Томашпіль Вінницької області, пл. Т. Шевченка, 2; код ЄДРПОУ 03191785) на користь Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (юридична адреса: 01601, м. Київ, ОСОБА_1 Шевченка, 18; поштова адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 8; код ЄДРПОУ 21560766) 29305,63 грн. компенсації витрат на надання послуг звязку на пільговій основі та 1378,00 грн. відшкодування витрат повязаних зі сплатою судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Копію рішення направити відповідачу та третій особі - Фінансовому управлінню Томашпільської РДА.
Повне рішення складено 03 квітня 2017 р.
Суддя Колбасов Ф.Ф.
віддрук.3 прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу 24200, Вінницька обл., Томашпільський райдн, смт. Томашпіль, пл. Т. Шевченка, 2
3 - Фінансовому управлінню Томашпільської районної державної адміністрації: 24200, Вінницька обл., смт Томашпіль, пл. Ленінського комсомолу, 4