Ухвала суду № 65684083, 03.04.2017, Лугинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
03.04.2017
Номер справи
281/679/16-а
Номер документу
65684083
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/679/16-а

Провадження по справі № 2-а/281/51/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2017 року смт. Лугини

Лугинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Нечуй Б.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в смт Лугини справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-

в с т а н о в и в:

У провадженні Лугинського районного суду Житомирської області перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії.

22.03.2017 року представник Міністерства оборони України ОСОБА_2 звернувся із заявою, згідно якої просив призначити зазначену справу до колегіального розгляду; дану заяву просив розглядати без участі представника Міністерства оборони України.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, надіслав заяву, згідно якої просив зазначену адміністративну справу розглядати без його участі.

Дослідивши докази по справі, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.8 ст.22 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач звертається з вимогами до Міністерства оборони України, при цьому, предметом спору є призначення й виплата суб'єктом владних повноважень (органом державної влади) одноразової грошової допомоги військовослужбовцю, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", яка належить до соціальних виплат.

Зважаючи на наведені положення, саме місцевим загальним судам як адміністративним судам за п. 4 частини першої ст. 18 КАС України належить розглядати спори з приводу призначення соціальних виплат та допомоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

Як свідчить зазначена норма, визначальним для поділу справ окремих категорій на ті, що розглядаються колегіально й ті, що розглядаються одноособово, є суб'єктний склад сторін. Водночас КАС України прямо не визначено, у якому складі слід розглядати справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії, якщо розгляд такої справи можливий місцевим загальним судом як адміністративним.

Частиною 7 статті 9 КАС України встановлено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Положення частини 7 статті 9 КАС України не виключають можливості її застосування до процесуальних норм.

Виходячи із наведеного суд вважає, що справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії, якщо вони розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним також підлягають розгляду колегіально.

Абзацом 4 п.7 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 06.03.2008 року "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" визначено, що недотримання правил щодо колегіального розгляду адміністративної справи має суттєве значення для визначення повноважного складу суду, а тому в разі його порушення, судові рішення підлягають обов'язковому скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.

З урахуванням того, що предметом оскарження є рішення Міністерства оборони України та зважаючи на складність справи, наявні підстави для розгляду цієї справи колегією у складі трьох суддів.

Керуючись статтями 24, 160 КАС України, суд,-

у х в а л и в :

Клопотання представника Міністерства оборони України ОСОБА_2 задовольнити.

Проводити розгляд справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії колегією у складі трьох суддів.

Матеріали адміністративної справи № 281/679/16-а, провадження по справі № 2-а/281/51/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії передати керівнику апарату Лугинського районного суду Житомирської області для визначення автоматизованою системою документообігу суду відповідно до ст.15-1 КАС України колегії суддів для розгляду вказаної справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Б.П.Нечуй