Постанова № 65642183, 29.03.2017, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
29.03.2017
Номер справи
709/350/17
Номер документу
65642183
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 709/350/17

3/709/138/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2017 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, що надійшли від Золотоніської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 30 жовтня

ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка мешкає за адресою: с. Васютинці, Чорнобаївський район, Черкаська обл., працює директором СТОВ "Дніпро", ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

в с т а н о в и в:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 2 лютого 2017 року серії АА № 281831 при проведенні планової виїзної документальної перевірки СТОВ "Дніпро" за період з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2016 року (акт від 2 лютого 2017 року

№ 10/23-13-14-008/03793573) Золотоніською ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області встановлено, що директор СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 допустила наступні порушення:

1)п. 288.1 ст. 288, пп. 288.5.1 п. 288.5, ст. 288, п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України, в результаті чого СТОВ «Дніпро» занижено плату за землю на загальну суму 465884,89 гривень;

2)п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України, в результаті чого СТОВ «Дніпро» завищено ПДВ на 399,00 гривень за січень 2015 року та занижено ПДВ по декларації за розрахунками з бюджетом на загальну суму 84117,00 гривень;

3)п. 209.2, п. 209.3. ст. 209 Податкового кодексу України, розділу 5 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 102/26547, в результаті чого СТОВ «Дніпро» занижено суму ПДВ, яка залишається у розпорядженні с/г підприємства та спрямовується на його спеціальний рахунок, у розмірі 1228,00 гривень за квітень 2014 року та завищено суми ПДВ, які залишаються у розпорядженні с/г підприємства та спрямовуються на його спеціальний рахунок, всього у розмірі 900710,00 гривень;

4)п. 198.1, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого СТОВ «Дніпро» завищено суму від'ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, декларації за спеціальним режимом оподаткування с/г товаровиробника за вересень 2016 року на суму 1125,00 гривень;

5)пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212, пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213, пп. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214,

пп. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено акцизний податок на загальну суму 2971,91 гривень;

6)п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України, в результаті чого не подано податкові декларації з акцизного податку за 2015 рік.

Такі дії директора СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1, як посадової особи, кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП. При цьому зазначено, що вказане адміністративне правопорушення є триваючим та було виявлено Золотоніською ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області 2 лютого

2017 року.

Заступник начальника відділу аудиту Золотоніської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_2, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, у судовому засіданні підтвердила викладені у ньому обставини та додатково повідомила, що виявлені під час перевірки порушення вимог чинного законодавства СТОВ "Дніпро" усунуті, погашено нараховану заборгованість і сплачено штрафні санкції.

Директор СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 у поданих до суду заяві та клопотанні заперечила вчинення нею вказаного адміністративного правопорушення та просила провадження в адміністративній справі закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення. Зокрема, зазначила, що попри виявлені під час проведення перевірки порушення, податковий облік на СТОВ "Дніпро" ведеться відповідно до встановленого законодавством порядку ведення податкового обліку. Зауважила також, що не може нести відповідальність за неподання податкової декларації з акцизного податку, оскільки СТОВ "Дніпро" не є платником такого податку, а тому не зобов'язано подавати відповідні декларації. Звернула також увагу суду на закінчення строку для накладення адміністративного стягнення. При цьому вказувала, що за результатами зазначеної перевірки вона вже притягалася до адміністративної відповідальності та постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 22 лютого 2017 року у справі № 709/234/17 її звільнено від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення. Крім того, стверджувала про усунення всіх виявлених порушень та погашення нарахованої заборгованості разом зі сплатою штрафних санкцій, на підтвердження чого надала відповідні довідки, платіжні доручення та копії податкових повідомлень рішень.

У судовому засіданні захисник директора СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 - ОСОБА_3 викладені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини також категорично заперечив, просив провадження в адміністративній справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях директора СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Заслухавши пояснення заступника начальника відділу аудиту Золотоніської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_2, захисника ОСОБА_3 та директора СТОВ "Дніпро" ОСОБА_4, проаналізувавши адміністративні матеріали, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами проведеної планової виїзної документальної перевірки СТОВ "Дніпро" за період з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2016 року, про що складено акт від 2 лютого 2017 року № 10/23-13-14-008/03793573, Золотоніською ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області виявлено ряд порушень приписів Податкового кодексу України.

Виявлені порушення у своїй сукупності, на думку суду, є порушенням встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а тому охоплюються диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Вина директора СТОВ «Дніпро» ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у їх достовірності і допустимості, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 2 лютого 2017 року серії АА № 749018, витягу з акту від 2 лютого 2017 року № 10/23-13-14-008/03793573.

До заперечень директора СТОВ «Дніпро» ОСОБА_1 суд ставиться критично з огляду на таке. Як встановлено у судовому засіданні та не заперечувалося сторонами СТОВ «Дніпро» фактично визнало виявлені під час перевірки порушення, оскільки видані за її результатами податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися та були добровільно виконані шляхом погашення нарахованої заборгованості та сплати штрафних санкцій у повному обсязі, що підтверджується наявними в адміністративних матеріалах письмовими доказами. Зокрема, це стосується сплати акцизного податку та подання відповідних декларацій. Так, за податковим повідомленням-рішенням від 14 лютого 2017 року № НОМЕР_2 СТОВ «Дніпро» за платежем «акцизний податок з реалізації субєктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» донараховано 3714,89 гривень, з яких: 2971,91 гривня збільшення суми грошового зобовязання; 742,98 гривень штрафні санкції, а згідно з податковим повідомленням-рішенням від 14 лютого 2017 року № НОМЕР_3 до СТОВ «Дніпро» за платежем «акцизний податок з реалізації субєктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» застосовано штрафні санкції у розмірі 2040,00 гривень (всього 5754,89 гривень). Вказана сума нарахованої заборгованості і штрафних санкцій сплачена СТОВ «Дніпро», що підтверджується платіжним дорученням № 692 від 20 лютого 2017 року.

З приводу посилання директора СТОВ «Дніпро» ОСОБА_1 на неможливість повторного притягнення до адміністративної відповідальності за одне і те саме адміністративне правопорушення суд зазначає, що постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 22 лютого 2017 року у справі № 709/234/17 остання була звільнена від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП (Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи), яка містить зовсім інший ніж ч. 1 ст. 163-1 КУпАП склад адміністративного правопорушення, хоча порушення і були виявлені одночасно і зафіксовані в акті від 2 лютого 2017 року

№ 10/23-13-14-008/03793573.

З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1, як директор СТОВ "Дніпро", вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Разом з тим, згідно з ч. 2 статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 2 лютого 2017 року серії АА № 281831 директор СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 в період з 1 жовтня 2013 року по

30 вересня 2016 року допустила низку порушень, відповідальність за які в їх сукупності передбачена ч. 1 ст. 163-1 КупАП. У даному випадку такі порушення не є безперервними, а є періодичними і повторюваними, тобто не триваючими. Триваючі правопорушення характеризуються не різними видами правопорушень правової норми, а є незмінними за об'єктивною стороною і характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність перебуває у стані безперервного продовження цих дій або бездіяльності. Відтак адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на директора СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП не пізніше як через три місяці з дня його вчинення.

Таким чином на момент надходження адміністративних матеріалів до суду строк для накладення адміністративного стягнення закінчився.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею

38 цього Кодексу.

З огляду на викладене суд вважає, що директор СТОВ "Дніпро" ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 163-1, 221, 247, 283 КУпАП, суд -

п о с т а н о в и в:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Чубай