Ухвала суду № 65576478, 28.03.2017, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2017
Номер справи
809/444/17
Номер документу
65576478
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"28" березня 2017 р. Справа № 809/444/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області в інтересах Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища № 14 до Коломийської міської ради про визнання бездіяльності та вирішення питання щодо сплати заборгованості за енергоносії на загальну суму 368 805 гривень,-

В С Т А Н О В И В:

24.03.2017 Заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області в інтересах Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища №14 звернувся до суду з адміністративним позовом до Коломийської міської ради про визнання бездіяльності та вирішення питання щодо сплати заборгованості за енергоносії на загальну суму 368 805 гривень.

Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено що, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти.

Відповідно до частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави.

Прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Звертаючись з даним позовом Заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області посилається на приписи статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України та вказує, що у спірних правовідносинах органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції є Коломийська міська рада, та одночасно зазначає, що звертається до суду на захист інтересів держави в особі Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища №14, а також вказує те, що звертається з позовною заявою, як позивач.

Вищенаведені Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області обставини, для визначення складу учасників адміністративного процесу є взаємовиключними.

В розумінні частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах є органом, на який законом державою покладено обов'язок, щодо здійснення конкретної діяльності у правовідносинах спрямованих на захист інтересів держави, порушення яких слугує підставою для звернення прокурора до суду.

Орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції з спірних правовідносин є позивачем у справах порушених за позовною заявою прокурора, яка є стороною в адміністративному процесі.

Визначена Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області, Коломийська міська рада, як орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах виключає пред'явлення позовних вимог до Коломийської міської ради.

В позовній заяві Заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області ототожнює вищевказане поняття з поняттям фукцій відповідача, як суб'єкта владних повноважень, владними управлінським рішенням, дією чи бездіяльністю, якого порушуються інтереси держави, за захистом яких подано позов.

Висновок щодо порушення інтересів держави та обгрунтування необхідності його судового захисту здійснює прокурор самостійно, однак такий висновок повинен здійснюватися в межах процесуальних повноважень прокурора, визначених статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України.

Одночасно з цим, Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області визначено, що позов подано в інтересах Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища № 14, який в такому випадку у справі є позивачем, та одночасно вказано, що позов подано прокурором як позивачем, що виключає подання цього позову в інтересах Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища № 14 та покладає на Заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області обов'язок встановити відсутність органу який уповноважений здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Таким чином, Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області невизначено позивача за поданим адміністративним позовом.

Беручи до уваги зазначені обставини, поданий Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області позов не відповідає вимогам пункту 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Так, відповідно до пункту 1 та 2 частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

Згідно частини 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках встановлених законом.

В позовній заяві Заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області заявляє позовну вимогу: "Вирішити питання щодо сплати заборгованості за спожиті енергоносії у IV кварталі 2016 року державного професійно-технічного навчального закладу "Вищого професійного училища № 14" на загальну суму 368 805 гривень".

За приписами частин 1, 6, 8 статті 59 Закону Закону України "Про місцеве самоврядування" встановлено, що: рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень; виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради. Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

У відповідності до пункту 1, 2 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Таким чином, заявлена позовна вимога Заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області до Коломийської міської ради не відповідає визначеним матеріально-правовим вимогам, щодо якої суд може ухвалити рішення.

Також заявлена позовна вимога про визнання бездіяльності не конкретизована, не зазначено, яку саме бездіяльність Заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області просить визнати протиправною.

Відповідно заявлені вимоги не відповідають пункту 4 частини 1 статті 106 кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Заступником керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області до позовної заяви не надано копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, що не відповідає вимогам частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне дану позовну заяву залишити без руху.

На підставі наведеного, керуючись статтею 60, частиною 1 статті 108, 105, 106, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області в інтересах Державного професійно-технічного навчального закладу Вищого професійного училища № 14 до Коломийської міської ради про визнання бездіяльності та зобов"язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати Заступнику керівника Коломийської місцевої прокуратури Івано-Франківської області строк для усунення вказаних недоліків до 12 квітня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Остап'юк С.В.