печерський районний суд міста києва
Справа № 200/514/17-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.03.2017 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Бабушкінського районного суду м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, громадянина України, працюючого керівником ПАТ «Укртрансгаз», за ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №31 від 28 грудня 2016 року під час проведення камеральної перевірки діяльності ПАТ «Укртрансгаз» з питання своєчасності сплати за землю, громадянин ОСОБА_1, керівник ПАТ «Укртрансгаз» вчинив правопорушення, а саме: несвоєчасне подання до установи банку платіжного доручення на сплату орендної плати за землю по строку 18.07.2016р., що спричинило виникнення податкового боргу, який погашено 20.07.2016 р. шляхом подання уточненої декларації №9125408800 на суму 1275,56 грн. чим порушено вимоги п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 та п.287.3 ст.287 Кодексу, що підтверджено актом перевірки №4427/04-62-12-03/30019801 від 30.11.2016р. Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
В судове засідання з'явився представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 та по даній справі пояснив, що протокол про адміністративне правопорушення складено не коректно та з порушеннями і просив повернути на дооформлення.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1 необхідно направити на доопрацювання з наступних підстав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до вимог ст. ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпротокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дату народження, місце проживання та паспортні дані ОСОБА_1 також не зазначена дата отримання правопорушником другого примірника протоколу та не додано до матеріалів справи пояснення ОСОБА_1
Зазначені недоліки позбавляють суд можливості встановити кваліфікацію дій та винести законне і обґрунтоване рішення.
Враховуючи зазначене, вважаю за необхідне, протокол про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 направити до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, для усунення вищезазначених порушень.
Керуючись ст. 251 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В. М. Карабань