П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 161/4903/17
Провадження № 3/161/1383/17
27 березня 2017 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Смітюх В.М., при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
З Головного управління ДФС у Волинській області до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши дані матеріали справи про адміністративне правопорушення встановлено, що протокол оформлений неналежним чином, з порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Відповідно до вимог п. 4 розділу ІІ "Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої Наказом Міністерства фінансів України №566 від 02.07.2016, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у ст. 256 КУпАП.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В поданому до суду протоколі серії АА № 522160 від 16.03.2017 про адміністративні правопорушення не відображено та не приєднано до справи про адміністративне правопорушення відомості, що необхідні для вирішення справи, зокрема, відсутні пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, належним чином не завірено та не підписаний ГДРІ відділу перевірок платників основних галузей економіки ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_2 витяг з акту виїзної перевірки №546/14-01/34827056 від 16.03.2017, ТзОВ «Блок трейд» (код ЄДРПОУ 34827056) ОСОБА_1, Волинська область, Луцький район, вул. 17-го Вересня, буд. 94.
Також, відповідно до вимог п. 5 розділу ІІ "Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої Наказом Міністерства фінансів України №566 від 02.07.2016 - усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Проте, надісланий на адресу Луцького міськрайонного суду Волинської області протокол серії АА № 522160 від 16.03.2017 про адміністративні правопорушення № 160 відносно головного бухгалтера ТзОВ «Блок Трейд» ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є другим його примірником, складеним під копірку.
Крім того, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
До протоколу не додано матеріалів, які характеризують особу, яка притягується особи до адміністративної відповідальності, інформація про розмір заробітної плати, наявність утриманців, сімейний стан, характеристика з місця проживання. Обовязок надання вказаних відомостей покладено на орган, який направляє справу до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п. 7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для доопрацювання органу, що надіслав протокол.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Смітюх