Ухвала суду № 65499257, 22.03.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2017
Номер справи
815/1475/17
Номер документу
65499257
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1475/17

УХВАЛА

22 березня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства культури України, Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства культури України, Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Міністерства культури України щодо несвоєчасного надання ОСОБА_1 інформації згідно запиту на інформацію від 12.10.2016 року № І-721;

- визнати протиправними дії Міністерства культури України щодо надання ОСОБА_1 неповної інформації згідно запиту на інформацію від 12.10.2016 року № І-721;

- зобов'язати Міністерство культури України у п'ятиденний строк надати ОСОБА_1 відповідь на запит на інформацію від 12.10.2016 року № І-721 відповідно до поставлених питань і у той же строк подати до суду звіт про виконання судового рішення;

- визнати протиправними дії Одеської міської ради щодо несвоєчасного надання ОСОБА_1 інформації згідно запиту на інформацію від 10.10.2016 року № ЗПИ-815;

- визнати протиправними дії Одеської міської ради щодо надання ОСОБА_1 інформації не по суті запиту на інформацію від 10.10.2016 року № ЗПИ-815;

- зобов'язати Одеську міську раду у п'ятиденний строк надати ОСОБА_1 відповідь на запит на інформацію від 10.10.2016 року № ЗПИ-815 відповідно до поставлених питань і у той же строк подати до суду звіт про виконання судового рішення.

Ухвалою суду від 15.03.2017 р. адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху, у зв'язку із ненаданням до суду доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та встановлено позивачеві 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви, з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали суду від 15.03.2017 р. отримано нарочно представником позивача 17.03.2017 р., що підтверджується розпискою наявною в матеріалах справи.

На виконання ухвали суду від 15.03.2017 р. представником позивача 20.03.2017 р. за вх. № 8106/17 надано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви до якої додано докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

Позовна заява відповідає вимогам ст.106 КАС України і подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Позовна заява підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Одеським окружним адміністративним судом.

Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, відсутні.

Відповідно до приписів ст. 71 КАС України:

- кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.72 КАС України;

- в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову;

- суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали;

- суд може збирати докази з власної ініціативи;

- якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до положень ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до п.5 ч.5 ст.107 КАС України в ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються пропозиція відповідачу подати в зазначений строк письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є (для суб'єкта владних повноважень - відповідача зазначається про його обов'язок надати у визначений судом строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов).

Відповідно до положень п.1 ч.2 ст.110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.

Відповідно до положень ст.114 КАС України суд може запропонувати особам, які беруть участь у справі, доповнити чи пояснити певні обставини, а також надати суду додаткові докази у строк, встановлений судом. Питання про прийняття доказів, наданих з порушенням строку, встановленого судом, вирішується судом з урахуванням поважності причин несвоєчасного надання доказів.

На підставі поданої позовної заяви та у зв'язку із відсутністю підстав для повернення позовної заяви, залишення позовної заяви без розгляду та відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, суддя вважає за можливе відкрити провадження по даній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 24, 71, 107, 110, 114, 160, 165 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства культури України, Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В ході підготовки справи до судового розгляду:

- направити особам, які беруть участь у справі копію цієї ухвали та інформацію про їхні процесуальні права і обов'язки, а відповідачам та третій особі, також, копію позову з додатками;

- запропонувати позивачу надати до Одеського окружного адміністративного суду всі наявні у нього раніше не подані письмові докази, в обґрунтування своєї позиції по заявленому адміністративному позову;

- повідомити відповідачів про їх обов'язок, у разі заперечення проти позову, надати у строк до 11 квітня 2017 року до Одеського окружного адміністративного суду всі матеріали, що були або мали бути взяті ними до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Справа буде розглядатись Одеським окружним адміністративним судом, колегією у складі трьох суддів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до приписів ст. 254 КАС України.

Суддя С.М. Корой