УХВАЛА
20 березня 2017 р.
Справа № 820/3813/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Південної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2017р. по справі № 820/3813/16
за поданням Товариства з обмеженою відповідальністю "Кронекс-Харків"
до Південної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2017р. задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кронекс-Харків" до Південна об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
На зазначену постанову суду Південною об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області подано апеляційну скаргу. Разом з апеляційною скаргою Південною об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору .
В клопотанні про відстрочення сплати судового збору Південна об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області зазначає, що Південна ОДПІ є територіальним органом ДФС України, який фінансується з Державного бюджету України, кошторис якого складається один раз на рік, де повинні бути передбачені усі необхідні видатки органу, необхідні для його належного функціонування та виконання покладених на нього завдань. Згідно довідки ГУ ДФС у Харківській області від 12.01.2017 №14/20-40-05-29, що тимчасовим кошторисом на 1 квартал 2017 року кошти на сплату судового збору не передбачені. Зазначають, що у квітні 2016 року до ДФС України направлений лист від 29.04.2016 №288/8/20-40-05-21 "Щодо формування показників бюджетного запиту на 2017 рік, яким органами ДФС у Харківській області на сплату судового збору заплановані видатки в розмірі 90802,81 тис. гривень. Крім того, листом ДФС України (вх. ГУ ДФС у Харківській області від 03.02.2017 №547/8) повідомлено про розподіл між територіальними органами ДФС обсягу видатків на січень - березень 2017 року, спрямованого на сплату судового збору органами ДФС . Згідно вищевказаного листа на органи ДФС Харківсьої області передбачені видатки на сплату судового збору у березні місяці 2017 року у сумі 967,100 тис, грн. Проте, така ситуація з обмеженим фінансуванням судового збору унеможливлює реалізацію Південною ОДПІ свого права на апеляційне оскарження рішень адміністративного суду, від розгляду яких залежить питання наповнення державного бюджету за рахунок узгоджених у судовому порядку донарахувань та дотримання судами такої основної засади судочинства, передбаченої ст. 129 Конституції України, як законність, що передбачає вирішення спору при правильному застосуванні норм матеріального права з дотриманням норм процесуального права. Вказуе, що не забезпечення реалізації Південною ОДПІ на апеляційне оскарження позбавить можливості скасувати постанову Харківського окружного адміністративного від 21 лютого 2016 року по справі № 820/3813/16 призведе до негативних наслідків відносно наповнення Державного бюджету України. За рахунок податкових платежів формується більша частина доходів держави, з яких першочергово кошти спрямовуються на виплати соціально-незахищеним верствам населення, забезпечується фінансування закладів охорони здоров'я та освіти, заходів економічного розвитку країни, а також своєчасність виплати заробітної плати, стипендій, інших виплат працівникам бюджетної сфери. Частиною 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної та касаційної інстанції скарг на судові рішення. Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Відтак, за вказаних обставин, Південна ОДПІ звертає увагу суду апеляційної інстанції на тимчасову відсутність видатків , які б могли спрямовуватись на сплату судового збору у разі подання апеляційної скарги. Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.49, 55, ч. 2 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, просять відстрочити Південній ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2017 року по справі № 820/3813/16.
До клопотання додають копії листа ДФС України ГУ ДФС у Харківській області від 03.02.2017 №547/8 про фактичне виділення коштів для сплати судового збору у 2017 році, копію довідки ДФС України ГУ ДФС у
Харківській області від 12.01.2017 р №14/20-40-05-29. .
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи наведене, надання доказів підтверджуючих майновий стан сторони, відсутність коштів на рахунках відповідача для сплати судового збору та передбачене виділення коштів для сплати судового збору у 2017 році необхідно задовольнити клопотання апелянта та відстрочити сплату судових витрат до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі.
Інших перешкод для прийняття апеляційної скарги Харківським апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.
Враховуючи, що вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху були виконані, недоліки усунені, перешкод для прийняття апеляційної скарги Харківським апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.
Керуючись ч. 2 ст. 108, ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання Південної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору - задовольнити. Відстрочити Південній об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області сплату судового збору до винесення рішення по суті.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Південної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2017р. по справі № 820/3813/16 за поданням Товариства з обмеженою відповідальністю "Кронекс-Харків" до Південної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати клопотання про розгляд апеляційної скарги за їх відсутності.
Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до Харківського апеляційного адміністративного суду заперечення на апеляційну скаргу.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов’язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Григоров А.М.