ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
20 березня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/5675/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Осіпов Ю.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2016 року по справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Адепт-Комплект» до Головного управління ДФС в Одеській області, Комінтернівського об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС В Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2016 року адміністративний позов ПП «Адепт-Комплект» задоволено. Скасовано податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 11.10.2016 року за № 0009132200.
10.01.2017 року на зазначену постанову суду 1-ї інстанції представник ГУ ДФС в Одеській області подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16.01.2017 року вказану апеляційну скаргу було залишено без руху, з підстав не сплати судового збору, та ухвалою від 20.02.2017 року - повернуто апелянту, у зв'язку з невиконанням вимог ухвали від 16.01.2017 року.
13.03.2017 року на вказану постанову суду 1-ї інстанції представник ГУ ДФС в Одеській області повторно подав апеляційну скаргу.
Однак, ця апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 КАС України, а саме: апелянтом пропущено строк для подання апеляційної скарги на постанову та одночасно подано клопотання про поновлення строків на оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2016 року по справі № 815/5675/16.
Щодо посилань апелянта у клопотанні про відсутність коштів у державного органу та неможливість дотримання процесуальних строків на оскарження, слід зазначити, що відсутність коштів у державного органу не є достатньою та беззаперечною підставою для звільнення його від виконання обов'язку щодо сплати своєчасної судового збору.
При цьому, слід звернути увагу, що аналогічної правової позиції дотримується і Вищий адміністративний суд України, зокрема, у своїх рішеннях від 10.01.2017 р. по справі №К/800/36656/16, від 17.01.2017 р. по справам №К/800/1789/17 та №К/800/1716/17, від 23.01.2017 р. по справі №К/800/2244/17, від 24.01.2017 р. по справі №К/800/2343/17, від 31.01.2017 р. по справам №К/800/2647/17 та №К/800/2569/17, від 07.02.2017 р. по справі №К/800/3077/17.
До того ж, як вбачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної постанови апелянтом отримано 26.12.2016 року, що підтверджується розпискою, та як це зазначає сам апелянт, однак апеляційна скарга подана лише 13.03.2017 року, т.б. майже через 3 місяці, та відповідно, з пропуском встановленого законодавством 10-ти денного строку для подання апеляційної скарги на постанову.
А як слідує із приписів ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Таким чином, так як апеляційна скарга подана з пропуском встановленого законодавством десятиденного строку, вважаю, що на даний час є усі законні підстави залишити апеляційну скаргу без руху та надати апелянту 30-тиденний строк для усунення зазначених недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Головного управління ДФС в Одеській області - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 20.04.2017 року.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Ю.В. Осіпов