Справа № 344/1129/17
Провадження № 3/344/1077/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи які надійшли з управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ПП « ЛАНДШАФТ-ІФ», за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу №09-01-0127/8 від 13.01.2017, ОСОБА_1, будучи директором ПП «ЛАНДШАФТ-ІФ» вчинив адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при плановій перевірці ПП «ЛАНДШАФТ-ІФ» 13.01.2017, а саме в порушення вимог ч.4 ст. 79 КЗпП України, черговість надання відпусток в ПП «Ландшафт - ІФ» визначена графіком відпусток на 2017 рік, однак графік недоведений до відома всіх працівників. На підприємстві на кожного працівника заведені особові картки. Однак, не всі працівники ознайомлені під розписку в особовій картці про прийняття на роботу. Так, в особовій картці водія ОСОБА_2, в розділі IV(призначення і переведення) не ознайомлено під підпис про прийняття на роботу, чим порушено вимоги пункту 2.5 глави 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Книга обліку руху трудових книжок працівників ПП «Ландшафт - ІФ» не прошнурована та не скріплена підписом керівника підприємства і печаткою, чим порушено вимоги абзацу пятого пункту 7.1 глави 7 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. В порушення вимог ч.1,2,3 ст.115 КЗпП України, ч.1 ст. 24 Закону України від 24.03.1995 № 108/95ВР «Про оплату праці» встановлено, що виплата заробітної плати ні підприємстві ПП «Ландшафт - ІФ» проводиться один раз на місяць. Зокрема, працівникам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та іншим заробітну плату за вересень 2016 року виплачено один раз на місяць 17.10.2016р. Заробітну плату за жовтень 2016 року працівникам ОСОБА_1, ОСОБА_7. ОСОБА_4 виплачено один раз на місяць 23.11.2016р.. Працівникам ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8 заробітну плату за жовтень 2016р. виплачено 07.12.2016р. (зарплатна відомість за жовтень 2016р. віл 07.12.2016р.). Заробітну плату за листопад 2016 року виплачено один раз НА місяць 16.12.2016р. (зарплатна відомість за листопад 2016р. від 16.12.2016р. . Заробітну плату за грудень 2016 року на момент перевірки 13.01.2017р. не виплачено. Аналогічне порушення допущено при виплаті заробітної плати працівникам у попередніх місяцях. Копії відомостей на виплату грошей додаються. В порушення вимог ч.1 ст. 116 та ст. 47 КЗпП України при звільненні працівників виплата всіх сум, що належать їм в день звільнення не проводиться. Так, різно робочого ОСОБА_9 звільнено з роботи 19.05.2016р, водія ОСОБА_10 звільнено з роботи 23.05.2016р., повний розрахунок з ними проведено не в день звільнення, а 20.06.2016 року, підсобного робітника ОСОБА_11 звільнився з роботи 01.08.2016р., повний розрахунок з ним проведено не в день звільнення 01.08.2016р., а 21.09.2016 року. Різно робочого ОСОБА_12 звільнено з роботи 14.09.2016р., повний розрахунок з ним проведено не в день звільнення 14.09.2016р., а 17.10.2016 року. В разі невиплати належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 КЗпП України, середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку працівникам не виплачується. Зокрема, при звільненні з роботи різно робочого ОСОБА_9 звільнено з роботи 19.05.2016р., водія ОСОБА_10 звільнено з роботи 23.05.2016р., повний розрахунок з ними проведено не в день звільнення, а 20.06.2016 року при цьому середній заробіток з дня звільнення по день фактичного розрахунку їм не виплачено. Підсобного робітника ОСОБА_11 звільнився з роботи 01.08.2016р., повний розрахунок з ним проведено не в день звільнення 01.08.2016р., а 21.09.2016 року при цьому середній робіток з дня звільнення по день фактичного розрахунку йому не заплачено. Різно робочого ОСОБА_12 звільнено з роботи 14.09.2016р., повний розрахунок з ним проведено не в день звільнення 14.09.2016р., а 17.10.2016р. при цьому середній заробіток з дня звільнення по день фактичного розрахунку йому не виплачено. Роботодавець повинен організувати та провести на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо його виробництво (техпроцеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних і факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров'я працівників зараз чи з майбутньому. Атестація робочих місць проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначені наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Адміністрацією ПП «Ландшафт - ІФ» атестація робочих місць у 2015р.-2016р. не проводилась чим порушено вимоги пункт 4 Постанови КМУ № 442 від 1 серпня 1992 р. Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, хоча належним чином неодноразово повідомлялася про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №09-01-0027/8 від 13.01.2017 про адміністративне правопорушення, актом перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування №09-01-0127/9 та іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 41 КУпАП як порушення вимог законодавства про працю та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 41 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 41, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ПП « ЛАНДШАФТ-ІФ», визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (пятсот десять ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ПП «ЛАНДШАФТ-ІФ», в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 320 грн. 00 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко