Справа № 466/1767/17
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
14 березня 2017 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 96 від 10.02.2017 року, -
у с т а н о в и в :
10.03.2017 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до виконавчого комітету Львівської міської ради в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 96 від 10.02.2017 року про надання дозволу на реконструкцію нежитлових приміщень першого поверху у будинку №40 на вул. Донецькій у м.Львові під житлову квартиру та надання її черговику міської ради.
Вивчивши матеріали адміністративного позову вважаю, що у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданнями адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ч.1, п.1 ч.2 статті 17 КАС України брисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України вбачається,що справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України субєкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
В даному випадку позивачем заявлені вимоги про спір, що має ознаки цивільно-правового, а тому вимоги позивача щодо такого спору і з таким субєктним складом сторін повинне розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахування викладеного суд відмовляє у відкритті провадження в справі та розяснює позивачу, що він має право звернутися до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.3. ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви та долучено до матеріалів квитанцію № 287070 про сплату судового збору в розмірі 640,00 грн., а тому у відповідності до п.3 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір» слід повернути позивачу сплачений судовий збір.
Керуючись ст. ст. 3, 17, 18, 109 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 96 від 10.02.2017 року.
Повернути позивачу ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 640 грн. (шістсот сорок ) гривень, яка сплачена згідно квитанції №287070 від 10.03.2017 року, отримувач платежу місцевий бюджет Шевченківського району м. Львова, р/р 31219206700007, МФО 825014, код ЄДРПОУ 38007662, банк отримувач ГУ ДКСУ у Львівській області.
Розяснити позивачу право звернення до місцевого загального суду із вказаною позовною заявою оформленою відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя: ОСОБА_2