Справа № 471/120/17-а
Провадження №2-а/471/4/17
Номер рядка звіту 22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" березня 2017 р.
Братський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді - Скарницької І.Б.,
за участю секретаря - Тягнирядно І.Г.,
прокурора - Менчинського Д.В.,
представника відповідача - Ординського Л.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Братське адміністративну справу за позовом керівника Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Братського району Миколаївської області звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконною бездіяльність Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області.
В своєму позові прокурор зазначає, що під час проведення перевірки було виявлено порушення законодавства щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, розташованих на території Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області.
Під час судового засідання прокурор підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засідання позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Статтею 143 Конституції України передбачено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності, та крім іншого, утворюють, реорганізовують та ліквідують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до п. а пп. 7 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Згідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
До об'єктів благоустрою населених пунктів належать території загального користування та прибудинкові території (п. 1, 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»). Елементами (частинами) об'єктів благоустрою є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків (п. 8 ч. 1 ст. 21 Закону).
Пунктом 5 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до пп. 5 п. 3 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 197, одним із основних завдань Мінрегіонбуду є розроблення державної стратегії регіонального розвитку, щорічних планів заходів щодо її реалізації, здійснення методологічного керівництва та координації діяльності з підготовки регіональних стратегій розвитку.
Згідно з п. 1.2., 1.3, 1.4, 1.5 Інструкції з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 29.10.2012 .№ 550, Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва,; спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших), рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, майданів, площ, бульварів, проспектів, вулиць, доріг, провулків, узвозів, проїздів, пішохідних та велосипедних доріжок, пляжів, кладовищ, інших територій загальною користування; прибудинкових територій; територій будівель та споруд інженерного захисту територій; територій підприємств, установ, організацій та закріплених за ними територій на умовах договору, а також інших об'єктів благоустрою в межах населеного пункту (крім земельних ділянок, на яких розташовано вказані об'єкти).
У Інструкції терміни вживаються в таких значеннях, зокрема, паспортизація об'єктів благоустрою - складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; технічна інвентаризація об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.
Технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.
Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Під час судового засідання встановлено, що на території Новокостянтинівської сільської ради, а саме в селі Новокостянтинівка Братського району Миколаївської області по вул. Миру, 52 на прибудинкових територіях розміщені два дитячих майданчики, в с. Надеждівка Братського району по вул. Жовтневій розміщено один майданчик, в с. Трудолюбовка Братського району по вул. Заводській розміщено один майданчик.
Відповідно до листа Новокостянтинівської сільської ради від 24.01.2017 року зазначені об'єкти знаходяться на балансі сільської ради. Паспорти та інвентаризаційні документи на вищезазначені дитячі майданчики відсутні.
Таким чином, ураховуючи викладене, бездіяльність відповідача щодо не затвердження відповідних планів інвентаризації, призводить до порушення у свою чергу покладених на них обов'язків, визначених, зокрема, Законом України "Про благоустрій населених пунктів" проводити згідно з планами, затвердженими органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою, а саме, дитячих майданчиків, розташованих на прибудинкових територіях с. Новокостянтинівка Братського району Миколаївської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Прокурор під час судового засідання довів правомірність своїх вимог.
З відповідача, відповідно до ст. 94 КАС України, на користь позивача слід стягнути судовий збір у розмірі 3200,00 грн.
Керуючись ст.160 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов керівника Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області з питання не затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: в селі Новокостянтиніська два майданчики по вул. Миру, 52, в с. Надеждівка один майданчик по вул. Жовтневій, в с. Трудолюбівка один майданчик по вул. Заводській.
Зобов'язати Новокостянтинівську сільську раду Братського району Миколаївської області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, які розташовані на прибудинкових територіях с. Новокостянтинівка по вул. Миру, 52, с. Надеждівка по вул. Жовтневій, і с. Трудолюбівка по вул. Заводській.
Стягнути з Новокостянтиніської сільської ради Братського району Миколаївської області витрати, понесені при сплаті судового збору в розмірі 3200 (три тисячі двісті) гривень 00 копійок на користь прокуратури Миколаївської області, код ЄДРПОУ 02910048, р/р 35215058000340 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету 2800.
Постанова може бути оскарженою у порядку ст. 186 КАС України.
Суддя - Скарницька І. Б.,