Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2009 р. справа № 2а-5747/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Цургановій Г.В.
за участю:
представника позивача Бондар Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Київському
районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алан-
пласт»
про стягнення податкового боргу
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алан-пласт» про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позову вказали, що 15.09.2003р. проведено державну реєстрацію ТОВ «Алан-пласт», про що зроблено відповідний запис.
Інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0009331640/0 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання розрахунку по комунальному податку за вересень 2006 року у розмірі 170,00 гривень.
Також, інспекцією було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0009321640/0 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання декларації з податку на додану вартість за вересень 2006 року у розмірі 170,00 гривень.
В зв’язку з частковим погашенням податкового зобов’язання загальна заборгованість склала 166,84 гривень.
Просили стягнути з відповідача податковий борг з комунального податку у розмірі 166,84 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі відповідача.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи 15.09.2003р. виконкомом Київської районної ради м. Донецька проведено державну реєстрацію ТОВ «Алан-пласт», яке знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Донецька.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, ДПІ у Київському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до розділу ІІ Положення про комунальний податок на території м. Донецька, затвердженого рішенням Міської ради від 24.01.2002р. № 4/8, відповідач є платником комунального податку.
В порушення ст. 15 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори», п.п.5.1 р. V Положення про комунальний податок на территорії м. Донецька та п.п.4.1.4 (а) п.4.1 ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами», відповідачем несвоєчасно надано до позивача розрахунок по комунальному податку за вересень 2006 року, про що було складено акт № 4252/15-213 від 09.11.2006р.
На підставі зазначеного акту прийнято податкове повідомлення-рішення № 0009331640/0 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання розрахунку по комунальному податку за вересень 2006 року у розмірі 170,00 гривень.
Відповідно до ЗУ «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997р. відповідач є платником податку на додану вартість.
В порушення п.п.7.8.1 п. 7.8 ст. 7 ЗУ «Про податок на додану вартість», п.п.4.1.4 (а) п.4.1 ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами», відповідачем несвоєчасно подано до позивача декларації з податку на додану вартість за вересень 2006 року, про що було складено акт № 4253/15-213 від 09.11.2006р.
На підставі зазначеного акту прийнято податкове повідомлення-рішення № 0009321640/0 від 09.11.2006р. про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання декларації з податку на додану вартість за вересень 2006 року у розмірі 170,00 гривень.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст. 6 ЗУ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.4.9 розділу 4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень.
Оскільки зазначені податкові повідомлення-рішення не надалось можливим вручити відповідачу, вони були розміщені на дошці податкових оголошень 11.01.2007р. згідно акту № 9/18-213 від 11.01.2007р.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
П.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 ЗУ № 2181-111 від 21.12.2000р. передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-111 відповідачу надіслані податкові вимоги № 1/28 від 13.01.2007 року та № 2/275 від 02.03.2007 року, які згідно актів від 28.01.2007р. та від 03.05.2007р. розміщені на дошці податкових оголошень.
В зв’язку з тим, що у відповідача була переплата з комунального податку, тому загальна заборгованість за рішенням № 0009331640/0 від 09.11.2006р. склала 166,84 грн.
12.06.2006р. позивачем відповідно до рішення про списання переплати по терміну понад 1095 днів відповідачу зменшено переплату, тому податковий борг з податку на додану вартість погашений у повному обсязі.
Таким чином, загальний податковий борг відповідача склав 166,84 грн., а саме з комунального податку.
Вжиті позивачем на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заходи не сприяли погашенню податкової заборгованості.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-111 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджену суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алан-пласт» про стягнення податкового боргу з комунального податку, задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алан-пласт» (83007, м. Донецьк, вул. Стратонавтів, 49-А, ЄДРПОУ 32645766) на р/р 33212828700006, код платежу 16010200, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Місцевий бюджет Київського району, податковий борг з комунального податку у розмірі 166,84 гривень.
Повний текст постанови складений 22.05.2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.