Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2009 р. справа № 36950/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріХріпуновій С.Ю.
за участю представника позивача Сичової І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Куйбишевському районі м. Донецька до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 214492,31грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в Куйбишевському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 214492,31грн., мотивуючи свої вимоги тим , що відповідно до податкових декларацій наданих відповідачем, ним задекларовані отримані доходи, з яких не сплачено податки.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав аналогічні пояснення викладеним у позовній заяві, та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки, та оголошення у пресі про виклик до суду, заяв про відкладення розгляду справи не надходило. У відповідності з вимогами ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
24 березня 2008 року громадянином ОСОБА_1, що мешкає за адресою АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1, надано податкову декларацію про доходи одержані за 2007 рік.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також проведення відповідних перевірок та встановлення фактів порушення податкового законодавства відноситься до компетенції податкових органів.
Пунктом 2.1 статті 2 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб» зазначено, що платниками податку з доходів фізичних осіб є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
Відповідно до п.п.3.1.1, п.3.1, ст..3 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб» обєктом оподаткування резидента є загальний місячний дохід.
Відповідно до підпункту 4.2.13 пункту 4.2 статті 4 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб» до складу загального місячного оподаткованого доходу включається інвестиційний прибуток від здійснення платником податку операцій з цінними паперами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 4.3.3 та 4.3.17 цієї статті.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» зазначено, що загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
У підпункті 8.2.1 пункту 8.2. статті Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» йдеться про те, що платник податку, що отримує доходи , нараховані особою, яка не є податковим агентом, зобовязаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За результатами декларування доходів громадян за 2007 рік громадянин Пузь Денис Сергійович задекларував доходи у розмірі 56570265 гривень /а.с.9/.
Відповідно до абзацу «б» пункту 1 статті 14 розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» з доходів зазначених у цьому розділі Декрету, податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі.
Пунктом 6.1. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафної санкції за їх наявності).
Відповідно до підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого зобовязання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно абзацу «г» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону 2181 контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обовязкового платежу), є контролюючий орган.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 ЗУ №2181 у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки , визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податного повідомлення про таке нарахування.
23.05.2008 року у відповідності до вимог п.6.1 Закону №2181, було винесене податкове повідомлення-рішення №0002521741/0/7030 про визнання суми податкового зобовязання у розмірі 214492,31грн./а.с.3/.
Згідно довідки УДППЗ «Укрпошта» №07/5-883 від 23.07.2008 року рекомендований лист яким направлено податкове повідомлення на імя відповідача, доставлений адресату 04.06.2008 року., про що також свідчить поштове повідомлення №349199 /а.с.4,5/.
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті4 цього Закону , вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.1 статті 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181 6.2.1 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Станом на 16.12.2008 року відповідач зазначену суму податкового боргу не сплатив, у судовому та апеляційному порядку податкове повідомлення не оскаржував.
Згідно ст.4 Закону України «Про державну податкову службу України» №509-ХІІ від 04.12.1990р. із змінами та доповненнями, державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться ДПІ в Ленінському районі м. Донецька. Згідно п.30 ст. 2 Бюджетного кодексу України до органів стягнення відносяться податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів та інших надходжень.
Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Таким чином суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції в Куйбишевському районі м. Донецька до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 214492,31грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись п.п.3.1.1 п.3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», п.11 ст.ст.2,4,10 Закону України «Про державну податкову службу», ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції в Куйбишевському районі м. Донецька до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 214492,31грн. задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (83087 АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1) на користь держави (р/р 33216800700008, код платежу 11010100, отримувач Місцевий бюджет Ленінської районної ради Донецька м. Донецьк, ЄДРПОУ 34687187, банк УДКУ у Донецькій області, МФО 834016) суму податкового боргу з доходів фізичних осіб у розмірі 214492(двісті чотирнадцять тисяч чотириста девяносто дві) грн. 31копійок .
Повний текст постанови виготовлено 16 березня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ісаенко Ю.А.