Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2009 р. справа № 31335/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Цургановій Г.В.
за участю:
представника позивача Романченко Л.І.
відповідача
не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції
до Суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи
Кошової Наталії Петрівни
про стягнення штрафних санкцій
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення штрафних санкцій. В обґрунтування позову вказав, що станом на 10.11.2008р. відповідач має заборгованість по штрафних санкціях за порушення ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та ЗУ «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» у сумі 2153,10 гривень. Дана сума заборгованості перед бюджетом виникла згідно рішень про застосування штрафних санкцій від 29.07.2008р. №0001522343 та № 0001532343, які були 10.09.2008р. розміщені на дошці оголошень. На теперішній час зазначені рішення не оскаржені, але сума штрафних санкцій не сплачена. Просив стягнути з відповідача на користь бюджету штраф у сумі 2153,10 гривень.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі відповідача.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідач 04.02.2008р. зареєстрований виконкомом Артемівської міської ради як суб’єкт підприємницької діяльності та знаходиться на обліку в Артемівській ОДПІ як платник податків.
Згідно ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за:
додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;
11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Так, ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки позивачем складений акт перевірки від 09.06.2008р. № 1365/23/2286516509, яким встановлено порушення відповідачем п. п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: не проведення розрахункової операції через РРО; не видача особі, яка отримує товар розрахункового документу встановленої форми.
Пунктами 1, 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Позивачем 29.07.2008р. за порушення вищевказаних вимог ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було прийняте рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0001522343 у розмірі 453,10 гривень. Зазначене рішення відповідачем оскаржено не було.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Крім цього, зазначеним актом перевірки встановлено порушення відповідачем ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та ст. 7 ЗУ «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», а саме: зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством (Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3032-III ( 3032-14 ) від 07.02.2002р.)
За вказане порушення позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0001532343 від 29.07.2008р. у розмірі 1700,00 гривень. Зазначене рішення відповідачем оскаржено не було.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п. 10 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення пор застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно з п.3.1 ст. 3 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про державну податкову службу України» на податкову службу покладений обов’язок контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, установлених законодавством.
Відповідно до ст. ст. 2, 9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми штрафних санкцій з відповідача до Державного бюджету.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 2, 10, 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст. ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції до Суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи Кошової Наталії Петрівни про стягнення суми штрафних санкцій, задовольнити.
Стягнути з Суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи Кошової Наталії Петрівни (84551, Донецька область, м. Часів Яр, вул. О. Кошевого, 34/26, ІН 2286516509):
- за рішенням про застосування штрафних санкцій № 0001522343 від 29.07.2008 року на користь державного бюджету на бюджетний рахунок 31112104700015, код платежу 21080900, одержувач: Держбюджет м. Артемівська, банк одержувача УДК в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686516 суму штрафних санкцій у розмірі 453,10 гривень;
- за рішенням про застосування штрафних санкцій № 0001532343 від 29.07.2008 року на користь державного бюджету на бюджетний рахунок 31110106700015, код платежу 21081100, одержувач: Держбюджет м. Артемівська, банк одержувача УДК в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686516 суму штрафних санкцій у розмірі 1700,00 гривень.
Повний текст постанови складений 23.02.2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.