Справа № 405/433/17
3/405/152/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2017 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі головуючої судді Лукянової О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління Держпраці у Кіровоградській області Державної служби України з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює директором КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2»
за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11-02-076/0033 від 25.01.2017 року позаплановою перевіркою проведеною в КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» з 13.01.2017 по 25.01.2017 за адресою підприємства м. Кропивницький, вул. Дворцова, 4 було виявлено порушення вимоги ст. 142 КЗпПУ щодо правил внутрішнього розпорядку. В ході перевірки КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» було встановлено, що правила внутрішнього трудового розпорядку КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» затверджені директором театру ОСОБА_1 та погоджено головою профкому театру ОСОБА_3 Також порушуються вимоги ст. 72 КЗпПУ щодо компенсації за роботу у вихідний день. На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо проведення новорічних і різдвяних свят для дітей та молоді області, протягом грудня 2016 року-січня 2017 року згідно наказу КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» від 15.12.2016 №58- а працівники ОСОБА_4, ОСОБА_5 залучені були до роботи в вихідний день (понеділок) - 26.12.2016, відповідно до пп.7.7. Колективного договору на 2016-2018 роки та пп.3.11. Правил внутрішнього трудового розпорядку КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького». За роботу у вихідний день 26.12.2016 згідно вищевказаного наказу їм був наданий інший день відпочинку - 10.01.2017. Працівники ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з наказом від 15.12.2016 №58-а не ознайомлені, заяви про надання згоди або заперечення щодо компенсації роботи у вихідний день в установі відсутні, відповідно з чого слідує, що при визначенні способу компенсації роботи у вихідний день 26.12., згода між керівництвом та працівниками ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не була досягнута та рішення керівництва театру було прийнято в односторонньому порядку. Крім того, порушуються вимоги ст. 94 КЗпПУ - Відповідно до наказу від 15.12.2016 №58-а працівники ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 були залучені до роботи в вихідний день 26.12.2016. Згідно табелю обліку робочого часу за грудень 2016 року працівники ОСОБА_4, ОСОБА_5 відпрацювали в грудні 2016 року 140 год. кожний, а ОСОБА_6 відпрацював 107 год. Заробітна плата працівників ОСОБА_4, ОСОБА_5 за грудень 2016 року нарахована не за фактично відпрацьований час, а тільки за відпрацьовані робочі дні установи - 133 год. кожному без урахування виконаної 26.12.2016 роботи, а ОСОБА_6 заробітна плата в грудні 2016 року нарахована за 100 год., без урахування виконаної 26.12.2016 роботи. В ході перевірки відповідно до наказу від 24.01.2017 №9-к щодо перерахунку заробітної плати за грудень 2016 року при нарахуванні заробітної плати за січень 2017 року перераховано заробітну плату за грудень 2016 року працівникам ОСОБА_4, ОСОБА_7, при звільненні ОСОБА_6 та донарахована заробітна плата за відпрацьований день 26.12.2016. Вищезазначені порушення свідчать про невиконання обовязків, визначених статутом КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично - драматичний театр ім. МЛ. ОСОБА_2», директором ОСОБА_1 в частині керівництва поточною діяльністю Театру, видання у межах своєї компетенції наказів, персональної відповідальності за дотримання фінансової дисципліни, що є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 41 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, йому роз'яснено права особи, що притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених в протоколі, визнав у повному обсязі та пояснив, що дійсно підприємством були допущені порушення трудового законодавства, вказані в протоколі, але порушення були викликані специфікою роботи закладу.
Заслухавши пояснення особи, що притягується я до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 25.01.2017 року (а.с.2-5), актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 11-02-076/0061 (а.с.7-9), статутом КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» (а.с. 11-15), наказом № 143-к від 26.09.2012 року (а.с. 16), колективним договором КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» на 2016-2018 роки (а.с. 20-22), правила внутрішнього трудового розпорядку КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» (а.с. 23-25), журналом реєстрації вхідної кореспонденції (а.с. 28-31), табелем обліку робочого часу (а.с. 32-37), наказом № 58-а від 15.12.2016 року (а.с. 38-39, 48), розрахунковими листами за грудень 2016 року (а.с. 40-42), наказом № 9-к від 24.01.2017 року (а.с. 43-44), розрахунковими листами за січень 2017 року (а.с. 45-47), письмовими поясненнями самого ОСОБА_1, що містяться в матеріалах справи (а.с. 10), та поясненнями, наданими в судовому засіданні під час розгляду справи по суті.
Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 відповідно до наказу № 143-к від 26.09.2012 року займає з 21.09.2012 року посаду директора КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2». Згідно р.ІУ статуту КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького»: загальне управлінням Театром здійснює директор відповідно до законодавства України, нормативних актів Кіровоградської обласної ради. Творче керівництво художньо- артистичним персоналом Театром здійснює головний режисер Театру. Права та обовязки директора Театру: несе персональну відповідальність за виконання покладених на Театр функцій, визначених цим Статутом, а також за дотримання чинного законодавства України; несе персональну відповідальність за дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Театром; діє без доручення від імені Театру; розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства України; укладає договори з питань фінансової та господарської діяльності Театру; видає у межах своєї компетенції накази та дає вказівки, організовує і перевіряє їх виконання; затверджує Положення про його структурні підрозділи і функціональні обовязки працівників; призначає на посади та звільнює з посад працівників Театру згідно з чинним законодавством України, у тому числі на конкурсній основі призначає художній та артистичний персонал Театру (крім технічного); укладає угоди та контракти; затверджує за погодженням з головним режисером Театру склади постановочних груп та виконавців, ескізи та макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску; затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів; вживає заходів щодо забезпечення Театру кваліфікованими кадрами, створення безпечних і сприятливих умов праці; забезпечує розроблення, укладання і виконання колективного договору; забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі. Директор Театру самостійно вирішує питання діяльності за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції інших органів управління та відповідно до контракту. Відповідно до ст. 142 КЗпПУ трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим працівником) на основі типових правил, однак в Театрі правила внутрішнього трудового розпорядку затверджені директором театру ОСОБА_1 та погоджено головою профкому театру ОСОБА_3 Відповідно до ст. 72 КЗпПУ робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами ст. 107 цього Кодексу. Разом з тим, працівники ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з наказом від 15.12.2016 №58-а не ознайомлені, заяви про надання згоди або заперечення щодо компенсації роботи у вихідний день в установі відсутні, відповідно з чого слідує, що при визначенні способу компенсації роботи у вихідний день 26.12.2016 (підвищеної оплати чи надання іншого вихідного дня), згода між керівництвом та працівниками ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не була досягнута та рішення керівництва театру було прийнято в односторонньому порядку. Відповідно до ст. 94 КЗпПУ заробітна плата-це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується. Щодо працівників ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які були залучені до роботи в вихідний день 26.12.2016, вказані вимоги закону роботодавцем не були дотримані, заробітна плата не була нарахована за фактично відпрацьований час. Отже, директором КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» ОСОБА_1 не були дотримані вказані вимоги трудового законодавства порушувалися терміни виплати заробітної плати та виплата її проводилася не в повному обсязі. Вказані порушення були виявлені посадовими особами Управління Держпраці у Кіровоградській області Державної служби України з питань праці під час проведення позапланової перевірки в КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім ОСОБА_2» з 13.01.2017 по 25.01.2017, у звязку з чим і було складено протокол про адміністративне правопорушення. Під час ознайомлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, а також акту перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 протокол підписав, не заперечував проти виявлених порушень трудового законодавства.
Оскільки ч.1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю, то в діях ОСОБА_1 є склад даного правопорушення.
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.41 КУпАП, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч.1 ст.41, 283, 284, 287 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31112106700002, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 24145329, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувача: УДК у м. Кіровограді, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1В.), Ленінський районний суд м. Кіровограда.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда О.В. Лукянова