УХВАЛА
13 березня 2017 року № 876/2357/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Бруновська Н. В., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2017р. у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Сонак" до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, –
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2017 року апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишено без руху та надано 10 днів з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
Як видно із матеріалів справи, копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2017 року апелянт отримав 24.02.2017 року, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором за № 7900512340837.
03.03.2017 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2017 року.
Підставами відстрочення сплати судового збору є відсутність у апелянта кошторисних призначень для сплати судового збору на 2017 рік.
Проте, суддя вказані підстави для відстрочення сплати судового збору вважає неповажними та такими, що не підлягають до задоволення виходячи із наступного.
Так, частиною 2 статті 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року № 2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” постановлено взяти до уваги та довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України “Про судовий збір”.
Пленум Вищого адміністративного суду України у вказаній довідці зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у своїй постанові від 25.09.2015 року зазначила, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, що узгоджується із позиціями Пленуму Вищого адміністративного суду України та Верховного суду України.
З огляду на відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, вважаю за необхідне встановити новий строк виконання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху від 20.02.2017, а саме 10 днів, з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189 КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області - залишити без задоволення.
Продовжити строк на 10 днів, з дня отримання копії цієї ухвали, для виконання ухвали судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2017 про залишення без руху апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2017р. у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Сонак" до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішенням.
Роз’яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали направити апелянту.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду.
Суддя Бруновська Н. В.