ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"09" березня 2017 р. Справа № 921/224/16-г/14 УХВАЛА
у складі судді Руденка О. В.
розглянув заяву Квартирно-експлуатаційного відділу міста Тернопіль від 02.03.2017р. про розстрочку виконання рішення суду по справі:
за позовом Заступника військового прокурора Тернопільського гарнізону, вул. Новий Світ, 41, м. Тернопіль, 46003, в інтересах держави, в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, вул. Шашкевича, 3, м. Тернопіль, 46008,
до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль, вул. Галицька, 1, м. Тернопіль, 46002
про cтягнення заборгованості в сумі 207 125 грн.
за участю представників сторін:
прокурора: Табака Ю.Б., посвідчення №036342 від 19.11.2014 р.;
позивача: не з'явився;
відповідача (заявника): ОСОБА_1, довіреність №14/96 від 18.01.2017 р.;
ОСОБА_2, довіреність №14/47 від 18.01.2017 р.
Суть справи.
Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 15.06.2016р., яке залишене в силі постановою Львівського апеляційного господарського суду від 22.09.2016 р. та постановою Вищого господарського суду України від 14.12.2016 р., позовні вимоги заступника військового прокурора Тернопільського гарнізону, в інтересах держави, в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, задоволено у повному обсязі та присуджено до стягнення з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль:
- 30%, що становить 62 137 (шістдесят дві тисячі сто тридцять сім) грн. 50 коп. в доход спеціального фонду Державного бюджету України;
- 50%, що становить 103 562 (сто три тисячі п'ятсот шістдесят дві) грн. 50 коп. в доход спеціального фонду місцевого бюджету Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області;
- 20%, що становить 41 425 (сорок одну тисячу чотириста двадцять п'ять) грн. в доход спеціального фонду місцевого бюджету Тернопільської обласної ради ;
- 3 106 (три тисячі сто шість) грн. 88 коп. в рахунок повернення сплаченого судового збору.
На примусове виконання даного судового рішення 05.10.2016р. видано відповідні накази.
02.03.2017р. Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль звернувся до господарського суду із заявою №14/380 від 02.03.2017р. про розстрочку виконання рішення суду по справі №921/224/16-г/14 в порядку ст.121 ГПК України.
Ухвалою суду від 03.03.2017р. розгляд заяви призначено на 09.03.2017р. о 10:30 год.
Заявник (відповідач) вимоги про розстрочку виконання рішення суду від 19.02.2013р. обґрунтовує важким фінансовим становищем.
Військовий прокурор в судовому засіданні не заперечив щодо розстрочки виконання рішення суду у справі №921/224/16-г/14.
07.03.2017р. Державна екологічна інспекція у Тернопільській області подала письмові пояснення №1-1/694 від 07.03.2017 р., згідно яких, за умови надання доказів на підтвердження неможливості чи ускладнення виконання рішення КЕВ м. Тернопіль, Державна екологічна інспекція у Тернопільської області не заперечує про розстрочку виконання рішення суду у справі №921/224/16-г/14 від 15.06.2016 р.
Розглянувши заяву, матеріали справи, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються доводи заявника, заслухавши прокурора та представника заявника, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Як зазначено у п. 7.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених ст. 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, в основу судового рішення про надання розстрочки виконання рішення суду має бути покладений обґрунтований висновок про наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим його виконання.
Державне підприємство в заяві про розстрочку виконання рішення суду від 19.02.2013р. посилається на те, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль є бюджетною установою, обслуговується у Головному управлінні Державної казначейської служби України в Тернопільській області і фінансується за рахунок коштів Державного бюджету, що підтверджується довідкою №7-08/68-995 від 07.03.2017 р.
При цьому, у кошторисі КЕВ на 2017 рік відсутні достатні асигнування для сплати збитків, заподіяних навколишньому середовищу в сумі 207125 грн. на виконання наказу Господарського суду Тернопільської області №921/224/16-г/14 від 05.10.2016 р. (кошторис на 2017 рік долучено заявником до матеріалів справи).
Як зазначає заявник, КЕВ м. Тернопіль є платником за комунальні послуги та енергоносії спожиті рядом військових структур, в тому числі і військових частин, підрозділи яких беруть участь в АТО.
В той же час, на рахунки КЕВ накладено арешт, внаслідок якого припинено виплату соціальних виплат (заробітної плати, грошового забезпечення), що підтверджується постановою про відкриття виконавчого провадження ВП №52909615 від 17.11.2016 р., постановою про відкриття виконавчого провадження ВП №52909804 від 17.11.2016 р. та постановою про арешт коштів боржника ВП №52909615 від 27.02.2017 р.
Таким чином, припинення оплати вищезазначених послуг в подальшому призведе до виникнення кредиторської заборгованості та підриву боєготовності військових частин.
Згідно ст.2 Положення про Квартирно-експлуатаційний відділ м. Тернопіль, основними завданнями останнього є організація забезпечення військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, комунальними послугами для нормального функціонування військ. Метою його діяльності є підтримання військ у стані бойової та мобілізаційної готовності.
На переконання суду, наведені функції є соціально - значимі та мають належним чином бути реалізовані.
За таких обставин, зважаючи на те, що Відділ є органом військового управління Збройних Сил України і призначений для реалізації державної військово-технічної політики з питань експлуатаційного забезпечення та враховуючи відсутність заперечень зі сторони прокуратури та екологічної інспекції, задовольняє заяву боржника про розстрочку виконання рішення суду від 02.03.2017р. згідно запропонованого графіку.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 32-34, 86, 121 ГПК України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву Квартирно-експлуатаційного відділу міста Тернопіль №14/380 від 02.03.2017р. про розстрочку виконання рішення суду у справі №921/224/16-г/14.
2. Розстрочити виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 15.06.2016р., у справі №921/224/16-г/14 про стягнення з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Тернопіль (вул. Галицька, 1, м. Тернопіль, 46002, ід. код 08464162) - 207 125 (двісті сім тисяч сто двадцять п'ять) грн. збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу, внаслідок засмічення земельної ділянки побутовими відходами в наступних розмірах:
- 30%, що становить 62 137 (шістдесят дві тисячі сто тридцять сім) грн. 50 коп. в доход спеціального фонду Державного бюджету України;
- 50%, що становить 103 562 (сто три тисячі п'ятсот шістдесят дві) грн. 50 коп. в доход спеціального фонду місцевого бюджету Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області;
- 20%, що становить 41 425 (сорок одну тисячу чотириста двадцять п'ять) грн. в доход спеціального фонду місцевого бюджету Тернопільської обласної ради на р/р 33115331700317, код бюджету 24062100, МФО 838012, ідентифікаційний код одержувача 37766394 в ГУДКСУ у Тернопільській області,
шляхом сплати : квітень 2017 року - 8 635,00 грн. (вісім тисяч шістсот тридцять пять гривень), за період з травня 2017 року по березень 2019 року включно, рівними частинами кожного місяця по 8 630,00 грн. (вісім тисяч шістсот тридцять гривень).
3.Ухвалу суду направити сторонам у справі.
СуддяО.В. Руденко
.