УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2017 р.Справа № 642/7696/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Зеленського В.В.
Суддів: П'янової Я.В. , Чалого І.С.
за участю секретаря судового засідання Городової А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016р. по справі № 642/7696/16-а
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Харківського обласного військового комісаріату
про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
05.12.2016 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату, в якому просив суд:
- визнати за позивачем право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України " про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення до якого включені одноразова грошова допомога при звільненні, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація;
- визнати бездіяльність Харківського обласного військового комісаріату щодо невключення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії відомості про розмір одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням та з яких було утримано єдиний соціальний внесок;
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині відмови позивачу в перерахунку розміру призначеної пенсії з 30.04.2014 року з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, в розмірах зазначених в уточнюючій довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.07.2016 №429/ВФЗ та повернення зазначеної довідки без виконання, протиправним;
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії позивачу з зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії позивачу із зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням, перерахувати та виплачувати йому пенсію з 30.04.2014 року в розмірі, який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, починаючи з 05.12.2015;
- зобов'язати відповідачів подати протягом місяця після набрання чинності рішенням, звіт про його виконання.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1 із зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням, перерахувати та виплачувати йому пенсію за період з 30.04.2014 року по 04.06.2016 року - залишено без розгляду.
Постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016 року по справі №642/7696/16-а позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Харківського обласного військового комісаріату щодо невключення в довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії відомості про розмір одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням та з яких було утримано єдиний соціальний внесок.
Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1, із зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині відмови ОСОБА_1 в перерахунку розміру призначеної пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, в розмірах зазначених в уточнюючій довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.07.2016 №429/ВФЗ та повернення зазначеної довідки без виконання.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1, перерахувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі, який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 05.06.2016 року та здійснити відповідні виплати.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Харківського обласного військового комісаріату судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп. на користь Державного бюджету України.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп. на користь Державного бюджету України.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Головне управління Пенсійного фонду України в Харківського області, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив суд апеляційної інстанції постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016 року по справі №642/7696/16-а скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги залишити без задоволення.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначило, що постанову винесено з порушенням норм процесуального та матеріального права.
У відповідності до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання 07.03.2017 року за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач з 30 квітня 2014 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
30 червня 2016 року позивач звернувся до Харківського обласного військового комісаріату з заявою про надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії з зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 08.07.2016 року №429/ВФЗ до складу грошового забезпечення включено одноразову грошову допомогу при звільненні, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та індексацію.
Листом від 12.09.2016 року №ФХ-121991/2091 позивачу відмовлено в направленні довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 08.07.2016 року №429/ВФЗ до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з посиланням на те, що з індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується, а грошова на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не відноситься до щомісячних надбавок, доплат та підчищень, у зв'язку з чим до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії не враховуються.
18 серпня 2016 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про перерахунок призначеної пенсії на підставі довідки ХОВК від 08.07.2016 року №429/ВФЗ.
Листом від 25 серпня 2016 року позивачу було відмовлено в проведенні перерахунку призначеної пенсії з посиланням на те, що одноразова грошова допомога при звільненні, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Не погодившись з діями відповідачів по справі, позивач звернувся до суду.
Приймаючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції, зокрема виходив з необхідності визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині відмови ОСОБА_1 в перерахунку розміру призначеної пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, в розмірах зазначених в уточнюючій довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.07.2016 №429/ВФЗ та повернення зазначеної довідки без виконання.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.
Згідно з приписами ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ (далі по тексту - Закон №2262-ХІІ) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абз. 2 п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Як вбачається з матеріалів справи при обчисленні розміру пенсії позивача під час перерахунку, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області не враховано грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільнені.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до преамбули Закону № 2262-XII держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі-постанова № 1294), упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців.
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення, а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Частина 1 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» гарантує право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 та Інструкцією. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань встановлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» .
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Зазначена правова позиція висловлена в рішення Верховного Суду України від 10.03.2015 року №21-70а15.
Після прийняття Конституційним Судом України Рішення від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України положення п. 29 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», діяла ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, та деяких інших осіб» у редакції Закону України № 3591-IV від 04.04.2006 р., відповідно до якої пенсійне забезпечення військовослужбовців має здійснюватися виходячи з розміру грошового забезпечення, враховуючи, зокрема, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, за останньою штатною посадою перед звільненням.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 22 січня та 12 лютого 2013 року, 14 січня та 20 травня 2014 року, 24 лютого 2015 року (справи №№ 21-421а12, 21-445а12, 21-463а13, 21-147а14, 21-552а14).
Також, частина 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, та деяких інших осіб» не містить винятків щодо можливості врахування при призначенні пенсії військовослужбовцям одноразової премії.
Щодо посилання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на те, що пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393 конкретизовано, як саме визначається розмір грошового забезпечення, є необґрунтованими, оскільки виходячи із визначених в частині 4 статті 9 КАС України загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами слід застосовувати не Постанову Кабінету Міністрів України, а Закон, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до абз. 2 п. 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Порядок) , затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Таким чином, оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій позивачу є обов'язком Харківського обласного військового комісаріату.
Згідно з п. 12 вищевказаного Порядку уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Отже, з урахування вищевказаного пункту Порядку юридично значимою дією суб'єкта владних повноважень - Харківського обласного військового комісаріату, у контексті призначення пенсії позивачу, є складання й оформлення необхідних для цього документів та своє подання про призначення пенсії, ознайомлення з ними та направлення їх до Головного управління Пенсійного фонду України.
Отже, вимоги позивача щодо визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання Харківського обласного військового комісаріату направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії позивачу із зазначенням відомостей про розміри одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які він отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки вищевказані види грошових доплат визнані такими, що входять до складу грошового забезпечення, позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині відмови ОСОБА_1 в перерахунку розміру призначеної пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, в розмірах зазначених в уточнюючій довідці Харківського обласного військового комісаріату від 08.07.2016 №429/ВФЗ та повернення зазначеної довідки без виконання, а також про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1, перерахувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі, який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, починаючи з 05.06.2016 року та здійснити відповідні виплати є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Колегія суддів вважає, що постанова Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016 року по справі №642/7696/16-а відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 30.12.2016р. по справі № 642/7696/16-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Зеленський В.В.Судді Пянова Я.В. Чалий І.С. Повний текст ухвали виготовлений 10.03.2017 р.