КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/3905/16
У Х В А Л А
10 березня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши апеляційну скаргу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації Кличка Віталія Володимировича, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), за участю третьої особи ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2017 року у звязку з пропуском строку на апеляційне оскарження апеляційну скаргу було залишено без руху з наданням апелянту строку для усунення недоліків протягом тридцяти днів від дня отримання копії ухвали.
Копію вказаної ухвали було отримано уповноваженим представником апелянта 24 січня 2017 року, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.
Враховуючи вимоги ст. 103 КАС України, останній день на усунення недоліків апеляційної скарги - 24 лютого 2017 року.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
В даному випадку не вбачається обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання належним чином оформленої апеляційної скарги протягом встановленого законодавством терміну чи подати клопотання про поновлення такого строку із зазначенням поважних причин, підтверджених доказами, для поновлення строку.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Враховуючи, що скаржником не подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, суд приходить до висновку про відмову відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 грудня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Б. Парінов