Постанова № 6522353, 07.10.2009, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
07.10.2009
Номер справи
18/367
Номер документу
6522353
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

          

"07" жовтня 2009 р.                                                  Справа № 18/367

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю „Чернігівська м’ясна компанія”

16520, с. Городище Бахмацького району, вул. 8 Березня, 42

Відповідач: Прокурор відділу прокуратури Чернігівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Коропському районі

16200, смт. Короп, вул. Київська, 5-а

про визнання нечинним податкового повідомлення –рішення

Суддя А.С. Сидоренко

Секретар судового засідання І.В.Морська

Представники сторін:

від позивача: Федоренко Л.Б. –представ., дов. від 13.10.2008р. № 122

від відповідача: Пацук Н.В. –гол. держподатінспектор, дов. від 31.03.2009р. № 182 (в судовому засіданні 29.09.2009р.)

В судовому засіданні взяла участь ст. прокурор відділу прокуратури Чернігівської області Козакова І.М., посв. від 05.09.2007р. № 133

Постанова виноситься після перерви, оголошеної в судовому засіданні з 29.09.2009р. по 07.10.2009р., на підставі ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.

В судовому засіданні 07.10.2009р., на підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

СУТЬ СПОРУ:

Товариством з обмеженою відповідальністю „Чернігівська м’ясна компанія” (надалі –Позивач) заявлено адміністративний позов до Державної податкової інспекції у Коропському районі (надалі –Відповідач) про визнання нечинним податкового повідомлення –рішення від 17.10.2007р. № 0000312330/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 114841,00 грн. за червень 2007 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, Позивач вказує на правомірне визначення ним суми бюджетного відшкодування по податку на додану вартість в розмірі 129538,00 грн. по податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2007 року, безпідставність висновків податкового органу про неможливість включення до податкового кредиту податкової декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, сум ПДВ, сплачених у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які пов’язані з виробництвом власної сільськогосподарської продукції (вирощуванням свинок), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, з подальшим відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією.

Відповідач надав заперечення проти адміністративного позову, відповідно до яких позовні вимоги ним не визнаються в повному обсязі. Зокрема, Відповідач посилається на те, що Позивач являється сільськогосподарським товаровиробником і застосовує спеціальний режим оподаткування відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” (надалі –ЗУ „Про ПДВ”).

Згідно п. 1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, платники податку, у яких згідно з чинним законодавством (пункти 11.21, 11.29 ЗУ „Про ПДВ”) суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених указаними пунктами.

Пунктом 12 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. № 805 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. № 596) визначено, що сільськогосподарські підприємства ведуть бухгалтерський облік розрахунків з податку на додану вартість на окремому аналітичному рахунку. У разі одержання за договорами товарно-матеріальних цінностей, надання послуг, пов'язаних з виробництвом та переробкою у власних переробних цехах молока, худоби, птиці, вовни, сплачену суму податку на додану вартість з операцій поставки таких товарно-матеріальних цінностей, надання послуг відносять на податковий кредит по розрахунках з таких сільськогосподарських операцій.

В порушення вищевказаних норм законодавства Позивачем включено до складу податкового кредиту основної бюджетоутворюючої декларації з податку на додану вартість суми ПДВ, сплачені з вартості кормів, матеріалів, послуг, які використані безпосередньо на сільськогосподарську діяльність, оподаткування якої регламентується п. 11.21 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”.

З метою представництва інтересів держави в особі Державної податкової інспекції у Коропському районі у справу вступив прокурор відділу прокуратури Чернігівської області, подавши письмову заяву від 17.12.2007р. № 05-1319-07.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення прокурора та повноважних представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Чернігівська м’ясна компанія” зареєстроване розпорядженням Коропської районної державної адміністрації від 28.07.1995р. за адресою: с. Пролетарське Коропського району, вул. Зоряна, 2, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців внесені відомості за № 1047102 0000 000099.

Позивач зареєстрований платником податку на додану вартість 01.08.2005р. (свідоцтво про реєстрацію № 33587905, видане ДПІ у Коропському районі). Позивач являється сільськогосподарським товаровиробником в якого сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить 99,6 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

20 липня 2007 року ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену) за червень 2007 року (вх. № 5996), податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2007 року (вх. № 6108), розрахунок суми бюджетного відшкодування за червень 2007 року (вх. № 5995) та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за червень 2007 року (вх. № 5997).

03 серпня 2007 року ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість (звітну нову) за червень 2007 року (вх. № 6408).

13 серпня 2007 року ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” до податкового органу було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за червень 2007 року (вх. № 6961), розрахунок суми бюджетного відшкодування за червень 2007 року (вх. № 6960) та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за червень 2007 року (вх. № 6962).

У відповідності з вищевказаними документами, Позивач визначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, в розмірі 129538,00 грн.

На підставі направлення від 13.09.2007р. № 161, виданого ДПІ у Коропському районі, службовою особою Відповідача з 13.09.2007р. по 03.10.2007р. було проведено виїзну позапланову перевірку ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника в установі банку за червень 2007 року.

За результатами перевірки складено акт від 08.10.2007р. № 229/23-008/32785947.

Згідно висновку, викладеного у даному акті, перевіркою підтверджено заявлену ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2007 року в сумі 14697 грн. На порушення абз. 2, 3 п. 11.21 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, абз. 1 –3 п. 12 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. № 805 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. № 596) (надалі –Постанова № 805), абз. 4 п. 1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. № 166, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.07.1997р. за № 250/2054, Позивачем завищено розмір заявленого бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2007 року на суму 114841 грн.

Проведеною перевіркою встановлено, що протягом перевіряємого періоду Позивачем здійснювалася реалізація продукції власного сільськогосподарського виробництва (свині живою вагою) на переробні підприємства на загальну суму 506436,22 грн. (без ПДВ).

Згідно з поданою ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” до ДПІ у Коропському районі загальною податковою декларацією з ПДВ за травень 2007 року (вх. № 4675) різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту має від’ємне значення і складає 123221,00 грн.

За наслідками проведеної документальної перевірки (акт позапланової документальної перевірки від 21.08.2007р. № 199/23-008/32785947) різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту травня місяця 2007 року має від’ємне значення в розмірі 7191,00 грн. і завищена платником на 116030,00 грн.

Позивачем у бюджетній декларації з ПДВ за червень 2007 року у рядку 17 „Усього податкового кредиту” задекларовано 83985,00 грн., з них:

-          68130,00 грн. податок на додану вартість з придбаних товарно –матеріальних цінностей та послуг, які пов’язані з виробництвом власної сільськогосподарської продукції (вирощування свинок);

-          15855,00 грн. податок на додану вартість з придбаних інших товарів та послуг.

Податковим органом зроблено висновок, що починаючи з моменту набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. № 596, тобто з 11.04.2007р., сільгоспвиробники повинні вести окремий облік розрахунку податку на додану вартість з операцій поставки молока та м’яса живою вагою переробним підприємствам. При цьому сплачені суми ПДВ у складі ціни придбаних товарно –матеріальних цінностей та послуг, які пов’язані з виробництвом та переробкою таких молока та м’яса, відтепер повинні відображатися у складі податкового кредиту відповідних спецдекларацій з податку на додану вартість.

Оновлені норми п. 12 Постанови № 805 не містять жодних застережень щодо вибору сільгоспвиробниками кола покупців сільськогосподарської продукції, зокрема, молока, худоби, птиці. Тобто, такими покупцями можуть бути і переробні підприємства. Звідси висновок –Постанова № 805 не робить жодних винятків щодо порядку відображення в декларації з ПДВ операцій з поставки молока та м’яса в живій вазі переробним підприємствам.

В порушення вимог законодавства, Позивачем у червні місяці 2007 року до складу податкового кредиту основної бюджетоутворюючої декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, включено суми ПДВ, сплачені з вартості придбаних товарів, вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та використані безпосередньо на сільськогосподарську діяльність, оподаткування якої регламентується п. 11.21 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, на загальну суму 77725,25 грн.

У червні місяці 2007 року ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” реалізовано придбаних у цьому ж звітному податковому періоді (тобто червні місяці) товарів невласного виробництва та включено податок на додану вартість із обсягів такої реалізації до складу податкових зобов’язань з ПДВ основної бюджетоутворюючої декларації за червень місяць 2007 року на загальну суму ПДВ 12597,16 грн.

Податок на додану вартість із обсягу придбання червня 2007 року товарів невласного виробництва, які в послідуючому у цьому ж звітному періоді, тобто червні місяці 2007 року, не використано на виробничі потреби, а реалізовано іншим покупцям, підлягає включенню до складу податкового кредиту основної бюджетоутворюючої декларації з податку на додану вартість за червень місяць 2007 року в сумі 9594,71 грн.

Враховуючи те, що за результатами встановлених перевіркою порушень описаних вище, податок на додану вартість з придбаних товарно –матеріальних цінностей та послуг, які використані платником для виробництва власної сільськогосподарської продукції (вирощування свинок) в сумі 68130 грн. (77725,22 грн. –9594,71 грн.) необхідно було відобразити у складі податкового кредиту відповідної спеціальної декларації з ПДВ за червень місяць 2007 року, тому податковий кредит з податку на додану вартість за червень місяць 2007 року встановлений перевіркою в сумі 15855 грн. (6260,00 грн. + 9594,71 грн.).

Таким чином, в порушення законодавства, Позивачем допущено завищення податкового кредиту червня місяця на 68130 грн. і, відповідно, на цю ж суму завищено розмір від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та податкового кредиту з ПДВ червня місяця 2007 року.

За результатами допущених ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” порушень, викладених в акті перевірки, та результатів перевірки правильності визначення бюджетного відшкодування за травень місяць 2007 року (акт позапланової документальної перевірки від 21.08.2007р. № 199/23-008/32785947) визначено залишок від’ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (травня місяця), що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (червня місяця) в розмірі 400934 грн.

За даними перевірки, сума податкового кредиту попереднього звітного (податкового) періоду (травня місяця) фактично сплачена Позивачем у травні місяці 2007 року постачальникам товарів (послуг), отриманих у травні місяці 2007 року, становить 14697 грн. та завищена на 114841 грн.

Проте з такими висновками податкового органу суд не погоджується, виходячи з наступного:

Згідно п. 11.21 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, до 1 січня 2008 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Порядок нарахування і використання зазначених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 11.29 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, до 1 січня 2008 року зупинено дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Матеріалами справи підтверджується та повністю визнається сторонами той факт, що Позивач являється сільськогосподарським товаровиробником і в перевіряємому періоді здійснював операції з поставки переробним підприємствам м'яса живою вагою, які за правилами п.п. 6.2.6 п. 6.2 ст. 6 ЗУ „Про ПДВ” оподатковуються за нульовою ставкою.

Таким чином, враховуючи положення абз. 1 п. 11.29 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, Позивач по операціям з поставки переробним підприємствам м'яса живою вагою зобов’язаний визначати та сплачувати до бюджету податок на додану вартість у відповідності з вимогами п. 7.7 ст. 7 ЗУ „Про ПДВ” і у випадку наявності позитивного значення суми, розрахованої за правилами п.п. 7.7.1 цього пункту, не вправі залишати її у своєму розпорядженні.

За таких обставин, на операції з поставки сільськогосподарськими товаровиробниками переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою не поширюється спеціальний режим оподаткування, визначений в абз. 2 п. 11.21 ст. 11 ЗУ „Про ПДВ”, а тому Позивач правомірно включав до податкового кредиту податкової декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, суми ПДВ, сплачені у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), які пов’язані з виробництвом власної сільськогосподарської продукції (вирощуванням свинок), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, з подальшим відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією.

При цьому слід відмітити, що податковим органом не було висловлено жодних заперечень щодо незаконності віднесення вищевказаних сум до складу податкового кредиту.

Пунктом 1.8 ст. 1 ЗУ „Про ПДВ” визначено що, бюджетне відшкодування –сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 ЗУ „Про ПДВ”, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності –зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпункт 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 ЗУ „Про ПДВ” передбачає, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 ЗУ „Про ПДВ” платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

У відповідності до п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 ЗУ „Про ПДВ” протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

За правилами частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь –якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оскільки оскаржуване податкове повідомлення –рішення було прийнято з порушенням законодавства, воно не може вважатися законним і обґрунтованим, а тому підлягає скасуванню в повному обсязі.

Проте, слід обов’язково вказати, що показники податкової декларації ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” з податку на додану вартість за червень 2007 року підлягають корегуванню з урахуванням тієї обставини, що рішенням господарського суду Чернігівської області від 24.12.2007р. по справі № 17/344а відмовлено у задоволенні позову ТОВ „Чернігівська м’ясна компанія” до Державної податкової інспекції у Коропському районі про визнання нечинним податкового повідомлення –рішення від 29.08.2007р. № 0000082310/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 80528,00 грн. за травень 2007 року.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

У відповідності з ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 1, 6, 7, 11 Закону України „Про податок на додану вартість”, ст. ст. 2, 71, 94, 158 –163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати нечинним податкове повідомлення –рішення Державної податкової інспекції у Коропському районі від 17.10.2007р. № 0000312330/0, яким товариству з обмеженою відповідальністю „Чернігівська м’ясна компанія” (код 32785947) зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 114841 грн. 00 коп. за червень 2007 року.

Стягнути з Державного бюджету України (Державний бюджет м. Чернігова, код 22825965, рахунок 31111095700002 в ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592, код платежу 22090200) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Чернігівська м’ясна компанія”, с. Пролетарське Коропського району (р/р 260471861 в Райффайзенбанк „Аваль”, МФО 353348, код 32785947) 03 грн. 40 коп. судового збору.

Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) А.С.Сидоренко

Постанова складена у повному обсязі 12 жовтня 2009 року.

Суддя (підпис) А.С.Сидоренко