Єдиний державний реєстр судових рішень ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"02" жовтня 2009 р.Справа № 7/44-1197 Господарський суд Тернопільської області у складі судді Стадник М.С. при секретарі судового засідання Лисому Я. І.
Розглянув матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільбуд", проспект С. Бандери, 38, м. Тернопіль, в особі Будівельно-монтажного управління „Промбуд” ТОВ „Тернопільбуд”, м. Тернопіль, проспект Ст. Бандери, 38, 46002.
до відповідача 1: Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест", вул. Гріга, 3, м. Тернопіль, 46010.
відповідача 2: Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021.
відповідача 3: Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради, вул. Коперніка 1, м. Тернопіль, 46000.
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Головне управління державного казначейства України в Тернопільській області, м. Тернопіль, бульвар Шевченка, 39.
За участю представників від:
позивача: Печений О.П. довіреність №01/10 від 09.06.2009р.
Стечишин О.В. довіреність від 06.07.2009р.
Волошин В.В. довіреність від 06.07.2009р.
Грузинський В. Й., довіреність від 16.09.2009р.
відповідача1: Замрозевич Й.Є., довіреність від 05.08.2009р.
Васюк В. М., розпорядження №124 від 14.07.2009р.
відповідача 2: Шуманська О. Г., доручення № 751/01-1 від 09.07.2009р.
Порсев О. О., довіреність № 892/01-1 від 27.08.2009р.
Малий В. П., довіреність № 891/01-1 від 27.08.2009р.
відповідача 3: Хромчак Р. О., довіреність № 2324/07 від 26.08.2009р.
Кабанова Н. Ф., довіреність №2523/07 від 17.09.2009р.
третьої особи: Чеканівський В. Р., довіреність № 30 від 08.01.2009р.
Мальована О. Б., довіреність від 17.09.2009р.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Тернопільбуд" звернулося з позовом до Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест" та Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації про стягнення 412746,60 грн. заборгованості за виконані будівельно-монтажні роботи.
Учасникам судового процесу роз’яснено права і обов’язки передбачені ст. 22 ГПК України.
Заявою від 12.08.2009р. позивач уточнив позовні вимоги щодо відповідачів і просить суд стягнути суму боргу з Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, розпорядника державних коштів та сторони зобов’язаної по договору оплатити вартість виконаних робіт.
Судом дана заява прийнята до розгляду як подана у відповідності до ст. 22 ГПК України.
В судових засіданнях з 17.09.2009р. до 02.10.2009р., на підставі ст. 77 ГПК України, оголошувалися перерви, для надання сторонам можливості надати суду додаткові докази в обґрунтування заявлених вимог та заперечень.
Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест" проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що являвся замовником по об’єкту згідно делегованих повноважень, а не платником виконаних робіт по договору підряду, та здійснював повноваження по контролю за виконанням робіт шляхом підписання актів виконаних робіт, за що отримував плату від Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації –розпорядника бюджетних коштів та через його рахунки здійснювалися платежі за виконані роботи, які поступали як від розпорядника коштів так і від Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради. Щодо виконання робіт по об’єкту та його оплаті, підтвердив вартість виконаних робіт позивачем на суму 5039105,99 грн., із яких оплачено 4626359,39 грн., в тому числі 1235200 грн. перерахувало Управління міської ради згідно договорів співфінансування та 3391159,39 Управління облдержадміністрації. Вважає, що борг перед позивачем, повинно оплатити Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації –сторона зобов’язана за договором.
Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації та його представники в судових засіданнях, заперечують проти позовних вимог, вважаючи, що замовником будівництва було Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест", через рахунки якого велися розрахунки за виконання робіт по об’єкту і який контролював як виконання робіт так і їх оплату, а тому згідно укладеного договору підряду та інших договорів укладених на його виконання, Управління в межах виділених з бюджету коштів провело необхідні розрахунки, а решту заборгованості зобов’язане оплатити Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради, оскільки це об’єкт необхідний для потреб міста, а також частково за рахунок товариства "Тернопільбуд", який також брав на себе зобов’язання по співфінансуванню. Звертає увагу суду на те, що зміни до договору підряду №68 укладалися не всіма сторонами договору, а тому не можуть вважатися такими. Також, просить суд врахувати, що Управлінням виконанні умови договору підряду, а саме перерахований аванс, який не був освоєний забудовником в установлені договором терміни та не повертався ним як цього вимагає чинне законодавство, приймалися інші заходи щодо можливості проведення фінансування об’єкта за рахунок коштів державного бюджету про що свідчить виділення коштів у 2008р. в сумі 410391 грн. за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження. Щодо взятих грошових зобов’язань по договору №70/394/1 від 06.10.2008р., то Управління планувало виконати їх за рахунок виділених йому цільових коштів спеціального фонду Державного бюджету, але такі на рахунок не поступили, а тому не вважаються бюджетними зобов’язаннями відповідно до ст. 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік". Щодо даних звітності Управління наданих Головному управлінню державного казначейства України в Тернопільській області станом на кінець 2008р. про наявну бюджетну заборгованість в сумі 422206,78 грн., то просить суд врахувати, що дана сума не відповідає дійсності з врахуванням ст.62 вищезазначеного закону, оскільки виникла у зв’язку з бухгалтерською помилкою, яку Управління намагалося виправити шляхом подання іншої звітності з підтвердженням відповідних документів, але дане питання станом на день розгляду спору не вирішено, а також те, що Управління відзвітувалося перед Міністерством з питань житлово –комунального господарства України про відсутність бюджетної заборгованості за 2008 рік, а тому кошти на даний об’єкт не будуть виділятися.
Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради надало суду докази виконання договорів співфінансування №729 та №394/1 в сумі 1235200 грн. по виконанню робіт «Реконструкція бойлерної під котельню по бульвару Д. Галицького 4 в м. Тернополі»та вважає, що не має невиконаних зобов’язань перед позивачем.
Головне управління державного казначейства України в Тернопільській області повідомило суд, що відповідно до поданого Управлінням житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації Звіту про заборгованість за бюджетними коштами (форма№7д,№7м) за 2008 рік, заборгованість бюджету (за спеціальним фондом) складає 422206,78 грн., яка станом на день розгляду спору не змінена в установленому законом порядку, а саме шляхом подання доказів розірвання договору чи врегулювання питання розрахунків іншим, не забороненим законом, шляхом. Пояснення Управління щодо невизнання даної заборгованості через не виділення необхідних коштів із спеціального фонду, просить суд не приймати до уваги, оскільки така підстава не враховується при подачі звітності, крім того, звертає увагу суду на те, що казначейство не володіє інформацією по якому рахунку виділялися Управлінню Міністерством кошти на даний об’єкт по загальному чи спеціальному та за рахунок яких коштів мало провести Управління розрахунки і не контролює дане питання.
Представники позивача підтримують позовні вимоги в повному обсязі та вважають доводи представників Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації документально не обґрунтованими і, просять врахувати, що товариством проведено оплату вартості виконаних робіт по виготовленню проектно-кошторисної документації по об’єкту в сумі 468084 грн., які також зараховані в суму спів фінансування 2007 року хоча договір з позивачем, як це передбачено договором підряду №68, не укладався.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши в процесі розгляду справи пояснення представників сторін, встановлено:
- відповідно до ст.49, п.52 ст.40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" затверджено на 2007р. субвенцію з державного бюджету на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально –економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово –комунальному господарстві та на інших об’єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, за рахунок коштів отриманих до спеціального фонду Державного бюджету України. При цьому, на Кабінет Міністрів України покладено обов’язок затвердити порядок надання та використання зазначеної субвенції.
- на виконання вищезазначеної норми закону, постановою КМ України від 14.02.2007р. №233 затверджено "Порядок використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень" (далі Порядок фінансування 2007 року), відповідно до якого, обласні державні адміністрації за пропозиціями органів місцевого самоврядування складають переліки таких об’єктів, які затверджуються при умові спів фінансування таких об’єктів з місцевих бюджетів та інших джерел, розмір яких для кожного об’єкта розташованого у обласних центрах повинна становити не менше як 25 відсотків суми бюджетних коштів передбаченої для фінансування такого об’єкта;
- постановою КМ України від 26.05.2007р. №779 затверджено "Перелік об’єктів, що фінансуються у 2007р. за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально –економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово –комунальному господарстві та на інших об’єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень" та постановою від 20.06.2007р. №904 затверджено "Перелік об’єктів, що фінансуються у 2007р. за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів";
- реконструкцію бойлерної під котельню по бульвару Данила Галицького, 4,а, в м. Тернополі, строком закінчення будівництва у 2007 році, кошторисною вартістю об’єкта 6520200 грн., з обсягом фінансування за рахунок субвенцій в 2007 р. в сумі 3 098000 грн. , включена до Переліку затвердженого постановою № 904, шляхом внесення змін - 21.11.2007 року;
- на підставі внесених змін, розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 29.11.2007р. №783 затверджено уточнений Перелік об’єктів, включених до плану капітального будівництва на 2007 рік по господарству обласної державної адміністрації.
- постановою КМ України від 19.03.2008р. №225 затверджено "Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово –комунального господарства, в тому числі на здешевлення залучених з цією метою кредитів" (далі Порядок фінансування 2008 року), відповідно до п.3 якого бюджетні кошти спрямовуються також на погашення кредиторської заборгованості , що виникла у минулому році за бюджетними програмами в тому числі "Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень" та при умові співфінансування таких об’єктів з місцевих бюджетів та інших джерел, розмір яких для кожного об’єкта розташованого у обласних центрах повинна становити не менше як 30 відсотків суми бюджетних коштів передбаченої для їх фінансування. Бюджетні кошти спрямовуються за напрямками зазначеними в п.3 даного порядку , за умови наявності переліків об’єктів, складених та затверджених обласними облдержадміністраціями за пропозиціями органів місцевого самоврядування, які погоджуються головним розпорядником коштів в порядку передбаченому наказом Мінжитлокомунгоспу від 25.03.2008р. №73;
- постановою КМ України від 09.04.2008р. №395 затверджено " Порядок використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів", відповідно до якого кошти спрямовуються на дану програму на підставі переліку об’єктів які формуються з урахуванням кредиторської заборгованості, що виникла під час фінансування у 2007 році об’єктів, згідно з переліками, затвердженими постановою №904 від 20.06.2007р.;
- згідно вищезазначеного наказу Мінжитлокомунгоспу від 25.03.2008р. №73, на виконання Порядків фінансування 2008 року, головою облдержадміністрації, погоджено Перелік об’єктів, які фінансуються по Тернопільській області у 2008 році за рахунок коштів Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово –комунального господарства за напрямом "Модернізація систем тепло забезпечення житлових будинків", до якого включено реконструкцію бойлерної, за яким сума коштів бюджетної програми складає 1 736 800 грн., із яких, з врахуванням коштів спів фінансування, 30% за рахунок місцевого бюджету складає 521000 грн. та 1404200 грн. за рахунок державного бюджету, прогнозований строк введення в експлуатацію грудень 2008 року (дані Управління облдержадміністрації).
Отже, фінансування реконструкції бойлерної під котельню по бульвару Данила Галицького, 4,а, в м. Тернополі, повинно здійснюватися у відповідності до Порядку фінансування 2007 року та Порядку фінансування 2008 року.
З матеріалів справи випливає:
1/ між Управлінням житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, як розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, та Комунальним підприємством Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест" укладено 15.05.2007р. договір №1/6 відповідно до якого управління делегує комунальному підприємству функції замовника на виконання робіт з розвитку (модернізації, реконструкції, ремонту, будівництва) обєктів житлово –комунального господарства Тернопільської області у 2007 році та зобов’язалося здійснювати оплату виконаних підрядною (субпідрядною) організацією робіт на підставі документів типових форм №КБ-2вта №КБ-3 за умови наявності на його рахунках відповідних коштів державного бюджету, а підприємство зобов’язалося забезпечити будівництво відповідною документацією, визначити виконавців робіт, розробити проекти договорів, завізувати їх та забезпечити технічний нагляд і контроль за належним їх виконанням;
2/ на виконання вищезазначеного договору, укладено 29.08.2007р. договір підряду №68 між Управлінням житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, в особі начальника управління, який діє на підставі Положення (Розпорядник бюджетних коштів), Комунальним підприємством Тернопільської обласної ради "Тернопількомунінвест" в особі директора, який діє на підставі Статуту та делегованих повноважень (Замовник), Відкритим акціонерним товариством "Тернопільбуд" в особі структурного підрозділу Будівельно –монтажного управління "Промбуд" та його керівника (Підрядник) та ВАТ "Тернопільбуд" в особі заступника голови правління (Розпорядник коштів спів фінансування), відповідно до якого сторони взяли на себе зобов’язання :
- Підрядник виконує роботи по реконструкції бойлерної під котельню по бульвару Данила Галицького, 4,а, в м. Тернополі, згідно договірної ціни 5 849 060, 40 грн., в тому числі ПДВ 974843,40 грн. (п.п.1.1,3.6 договору);
- Замовник здійснює технічний нагляд та контроль за проведенням будівельно –монтажних робіт, приймає у Підрядника об’єми виконаних робіт шляхом підписання документів форми №КБ-2в (акт виконаних робіт) та №КБ-3 (довідка про вартість виконаних робіт) та в 3-х денний термін передає їх Розпоряднику бюджетних коштів( п.п.1.2,3.4.14 договору);
- Розпорядник бюджетних коштів зобов’язується перерахувати протягом 5-ти днів з дня підписання договору аванс у сумі 1 754 718,80грн., що складає 30% від договірної ціни, які Підрядник зобов’язується використати на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів у 3-х місячний термін з моменту їх отримання, а не використані у встановлений строк суми повертаються Розпоряднику бюджетних коштів, та прийняти і оплатити виконані підрядною (субпідрядною ) організацією будівельно –монтажні роботи, а також оплатити послуги Замовника , згідно плану фінансування за рахунок коштів державного бюджету, наявних на його рахунках (п.п.1.3,3.2.1,9 договору);
- Розпорядник коштів спів фінансування, відповідно до Порядку фінансування, здійснює за власні кошти спів фінансування об’єкта в сумі 1 365 000 грн., в т.ч. ПДВ та 478488 грн. плата за проектну документацію та її експертизу (при умові , що оплата проведена в поточному році), яке проводиться за окремим договором який є додатком до договору підряду (п.п.1.5,9.7 договору). Слід зазначити, що такого договору спів фінансування, де стороною є ВАТ "Тернопільбуд" сторони не уклали.
Разом з тим, договір спів фінансування №729 укладено 18.12.2007р. між Змовником (КП "Тернопількомунінвест") та Управлінням житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради (Розпорядник коштів місцевого бюджету), відповідно до якого останній зобов’язався перерахувати на рахунок Замовника в 2007р., відповідно до Порядку фінансування 2007року , 307000 грн.
Підрядник, на виконання умов договору підряду № 68, виконав роботи у 2007р. вартістю 768520,20 грн., із них в жовтні на суму 335805 грн., в листопаді на 271183,20 грн. та грудні 161532 грн. ( сума підтверджена довідками форми КБ-3 та актами приймання виконаних робіт форми 2а ,підписаними сторонами без заперечень);
Замовником, з порушенням строків виконання зобов’язань більше 100 днів, перераховано Підряднику аванс в сумі 2 615 400 грн. (платіжні документи № 1388130 від 20.12.2007р. в сумі 1872000 грн., №1436314 від 26.12.2007р. в сумі 165000грн., №1454171 від 26.12.2007р. в сумі 578400 грн.) та за виконанні роботи за листопад 2007 року в сумі 606988,20 грн. (платіжні документи №1436315 від 26.12.2007р. в сумі 142000 грн., №1449541 від 26.12.2007р. в сумі 464988,20 грн.) та за виконані роботи в грудні 2007р. 147611,80 грн. (№1453958 від 26.12.2007р.), а всього перераховано 3 370 000 грн., в тому числі і кошти перераховані Розпорядником коштів місцевого бюджету в сумі 307000 грн., а тому можна зробити висновок, що на реконструкцію об’єкта у 2007 році перераховано 3 063 000 грн. - кошти державного бюджету та 307000 грн. кошти місцевого бюджету. Крім того, в рахунок спів фінансування зараховано вартість проектної документації в сумі 468084 грн., які оплачені ТОВ "Тернопільбуд" в грудні 2007р. платіжними дорученнями №№3339, 3340, 3341, 3344 від 05.12.2007р. та №3383 від 07.12.2007р. і, які відповідно до п.9 Порядку фінансування 2007 року , можуть бути оплачені за рахунок коштів місцевого бюджету, що передбачаються для спів фінансування.
3/ Між Розпорядником бюджетних коштів, Розпорядником коштів місцевого бюджету, Замовником та Підрядником укладено 06.10.2008р. договір підряду №70/394/1 на продовження виконання робіт по об’єкту та встановлено, що вартість виконаних робіт в 2008р. складає 2509060 грн. із яких 1135349,65 грн. оплачуються за рахунок коштів державного бюджету та 1373710,35 грн. за рахунок коштів місцевого бюджету за окремими договорами спів фінансування.
Договір співфінансування №394/1 укладений між Замовником, Розпорядником бюджетних коштів та Розпорядником коштів місцевого бюджету 06.10.2008р. на виконання Порядку фінансування 2008 року та зміни до нього внесені шляхом укладення додаткового договору №1 від 30.12.2008р., згідно якого останній зобов’язався перерахувати 928 200 грн. Інших окремих договорів спів фінансування, які є додатками до договору №70/394/1, сторони не укладали.
В період з січня –грудень 2008 року Підрядником виконано робіт на 4 284 505,99 грн. із яких 837252 грн. вартість встановленого обладнання. Виконані роботи підтверджені довідками про їх вартість та актами приймання виконаних робіт, які підписані сторонами без заперечень.
Замовником проведена оплата у відповідно до Порядку фінансування 2008 року в сумі 1286659,39 грн. (платіжні документи №108980000 від 09.10.2008р. в сумі 498253,39 грн.; №109810000 від 14.10.2008р. в сумі 277715 грн.; №149610000 від 24.12.2008р. в сумі 410391 грн.; №151930000 від 30.12.2008р. в сумі 100000 грн.), в тому числі кошти співфінансування перераховані Розпорядником коштів місцевого бюджету в сумі 928 200 грн. (перераховані 10.10.2008р.та 30.12.2008р.). Однак, Розпорядником бюджетних коштів, із суми що забезпечує суму його спів фінансування, а саме від 1 404 200 грн., як передбачалося до затвердження Переліків в 2008 році та виділення коштів з бюджету чи від 1135349,65 грн. передбаченої договором №70/394/1, перераховано тільки 358459,39 грн.
Підрядник, на листа Замовника від 11.06.2008р. №63 повернув на його рахунок 30 000 грн., як невикористанні кошти, що підтверджується платіжним дорученням №2411 від 18.07.2008року.
При таких обставинах, Підрядником виконано робіт в період з жовтеня 2007р. по грудень 2008 р. на загальну вартість 5 039 105,99 грн., що не заперечується сторонами, які оплачені в сумі 4 626 359,39 грн.(за мінусом повернутих 30000 грн.), а отже борг складає 412746,60 грн., які підлягають до задоволення та підлягають стягненню з Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації –розпорядника бюджетних коштів.
Доводи Управління житлово-комунального господарства судом не приймаються до уваги, оскільки:
- згідно ст. 19. Конституції України, ст. 24. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (далі Закон про місцеве самоврядування) органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
- бюджетна система України ґрунтується на принципі єдності бюджетної системи України, яка забезпечується –єдиною правовою базою, єдиною грошовою системою, єдиним регулюванням бюджетних відносин, єдиною бюджетною класифікацією, єдністю порядку виконання бюджетів та веденням бухгалтерського обліку та звітності;
- відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місцевих бюджетів, регулюються Бюджетним Кодексом України (далі БК України), законом про Державний бюджет та іншими нормативно –правовими актами з питань бюджету та бюджетної політики прийнятими на виконання БК України.
- відповідно до ст..64 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2007 рік", ст. 62 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2008 рік" встановлено, що розпорядники бюджетних коштів беруть зобов’язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду. Зобов’язання взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань, не вважаються бюджетними зобов’язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є бюджетним порушенням.
Оскільки, фінансування бюджетних програм "Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень" та "Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово –комунального господарства, в тому числі на здешевлення залучених з цією метою кредитів" заплановано із спеціального фонду державного бюджету, то при плануванні видатків на дані цілі розпорядник коштів повинен керуватися положеннями Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМ України від 28.02.2002 р. №228, пунктом 19 якого передбачено, що відповідальність за виникнення заборгованості, яка склалася за видатками спеціального фонду, несе виключно розпорядник, з вини якого вона утворилася.
В даному випадку розпорядником коштів нижчого рівня є Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, а тому здана ним казначейству звітність про наявність бюджетної заборгованості по спеціальному фонду станом на кінець 2008 року в сумі 422206,78 грн. відповідає зазначеного Порядку.
Крім того, управління не надало суду належних доказів, які б підтверджували здійснення Управлінням облдержадміністрації всіх передбачених Порядками фінансування 2008 року заходів необхідних для забезпечення виконання взятих по договору зобов’язань по проведенню платежів за виконані роботи, та не підтвердив відмову головного розпорядника бюджетних коштів у фінансуванні об’єкта в необхідних розмірах, для надання можливості ввести його в експлуатацію в 2008 році.
Також, слід зазначити, що по даному об’єкту сума спів фінансування за рахунок місцевого бюджету та інших джерел (законодавець не розмежовує окремо місцевий бюджет і інші джерела, а визначає його у відсотковому відношенні до суми бюджетних коштів, передбаченої для фінансування об’єкта) складає в загальному 1703284 грн. ( 1235200 грн. - перераховано з місцевого бюджету, 468084 грн. - оплачені ТОВ "Тернопільбуд" за проектну документацію), тобто сума перерахована у відповідності до договорів спів фінансування, зміни в які у встановленому законодавством порядку не вносилися.
Суд, приймає до уваги доводи відповідача щодо неправомірного внесених змін Замовником і Підрядником до чотирьохстороннього договору підряду №68, а саме договір підряду №68-1 від 29.11.2007р.,від 19.12.2007р. та 24.12.2007р., оскільки такі дії суперечать нормам Цивільного кодексу України, а саме ст.652 кодексу, згідно якої договір може бути змінено за згодою сторін, якщо інше не випливає із договору . Такої згоди сторонами досягнуто не було, а тому зазначені угоди не приймаються судом до уваги при виконані договору підряду .
Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу сплачені позивачем, покладаються на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.
Враховуючи викладене керуючись ст. ст. 49, 82, 84 ГПК України Господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль ідентифікаційний код 03366026 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільбуд в особі Будівельно-монтажного управління „Промбуд” ТОВ „Тернопільбуд”, м. Тернопіль, проспект Ст. Бандери, 38, ідентифікаційний код 01268940 - 412746,60 грн. заборгованості за виконані будівельно-монтажні роботи, 4128 грн. державного мита та 312,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, протягом десяти днів з дня підписання рішення (26.10.2009р.), через місцевий господарський суд.
Суддя