Справа № 375/1325/16-ц
2/379/69/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.03.2017 року м.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: судді Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л.,
з участю прокурора: Федуна М.М.,
адвоката: ОСОБА_1,
розглядаючи у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом заступника керівника Кагарлицької місцевої прокуратури до ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Київській області, ОСОБА_3 про визнання недійсним наказу, свідоцтва про право власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Таращанського районного суду Київської області від 22.02.2017 року вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення його недоліків протягом пяти днів з дня отримання ним ухвали, які полягали в неналежній оплаті судовим збором позовних вимог.
27.02.2017 року позивач подав до суду клопотання, яке в нинішньому судовому засіданні підтримав та зазначив, що згідно ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Обгрунтовуючи його, зазначив наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті 89 Закону України «Про прокуратуру» фінансування прокуратури здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності прокуратури здійснюються Генеральною прокуратурою України.
Згідно зі статтею 90 Закону України «Про прокуратуру» фінансування прокуратури здійснюється згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими Генеральним прокурором України, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний бюджетний період.
Кагарлицька місцева прокуратура Київської області не має самостійних рахунків у банківських установах та не здійснює фінансових розрахунків (у тому числі й щодо сплати судового збору), оскільки перебуває у прямому підпорядкуванні прокуратури Київської області, яка є юридичною особою та має відповідні банківські рахунки.
Зазначене утруднює виконання позивачем обовязку щодо сплати судового збору в цивільній справі № 375/1325/16-ц у визначений строк, оскільки вказане потребує більш значного проміжку часу (з урахуванням того, що саме прокуратура Київської області є розпорядником коштів, призначених для сплати судового збору).
З метою сплати судового збору у вказаній справі заступником керівника Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області до прокуратури Київської області направлено письмовий рапорт про необхідність сплати судового збору у найкоротший термін.
У звязку з викладеним, просить відстрочити сплату судового збору у цивільній справі № 375/1325/16-ц до 10 березня 2017 року.
В попереднє судове засідання представник відповідача ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Київській області не зявився, про час і місце розгляду справи оповіщений у встановленому порядку, про причини неявки суд не повідомив.
В попередньому судовому засіданні представник відповідачки ОСОБА_3 вважав, що в такому випадку необхідно повернутися до позову заявленому у первинному вигляді або залишити його без розгляду.
Враховуючи викладене, вважаю необхідним повернути позовну заяву позивачу з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Обставини на які посилається позивач в клопотанні про відстрочку, а саме на те, що фінансування прокуратури здійснюється згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими Генеральним прокурором України, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний бюджетний період, що потребує певного часу, не є підставою для відстрочки в розумінні ст. 82 ЦПК України. А тому, заявлене клопотання не підлягає задоволенню.
За таких обставин, відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України, дана позовна заява вважається неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ч.2 ст.121, 207 ЦПК України суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву заступника керівника Кагарлицької місцевої прокуратури до ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Київській області, ОСОБА_3 про визнання недійсним наказу, свідоцтва про право власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації вважати неподаною та повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Головуючий:ОСОБА_4