ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
24 лютого 2017 року м. Київ № К/800/5230/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Міністерства оборони України на постанову Солом'янського районного суду м. Києва від 30 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2017 року у справі за позовом Міністерства оборони України до заступника начальника Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кузьменка Олексія Степановича , відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови про стягнення виконавчого збору,
встановив:
Постановою Солом'янського районного суду м.Києва від 30 листопада 2016 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2017 року, відмовлено в задоволенні позову про скасування постанови заступника начальника Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кузьменка О.С. від 30.06.2016 р. ВП №51114458 про стягнення виконавчого збору.
У касаційній скарзі Міністерство оборони України просить скасувати судові рішення та прийняти нове рішення про задоволення позову. Одночасно заявило клопотання про відстрочення сплати судового збору з мотивів недостатнього часу для його оплати.
Згідно з частиною п'ятою статті 213 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
До касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-УШ, зі змінами згідно із Законом України від 20 вересня 2016 року № 1533-VIII, який набрав чинності з 01 січня 2017 року) встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час подання позову) при зверненні до адміністративного суду необхідно було сплатити 0,4 розміру мінімальної заробітної плати за вимоги немайнового характеру, що становило 551,20 грн. Отже, за подання касаційної скарги позивач має сплатити 661,44 грн (551,20 грн х 120%).
Частиною першою статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Наведені в клопотанні відповідача аргументи про недостатній час для сплати судового збору, не свідчать про такий майновий стан Міністерства, за якого воно позбавлене можливості сплатити 1661,44 грн судового збору протягом тривалого часу і не є підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки не підтверджені жодними доказами.
Судовий збір повинно бути внесено або перераховано за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".
Документ про сплату судового збору подається до суду в оригіналі.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка її подала, достатнього терміну для усунення вказаного недоліку.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС України,
ухвалив:
1. Відмовити Міністерству оборони України в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Касаційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Солом'янського районного суду м. Києва від 30 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2017 року у справі за позовом Міністерства оборони України до заступника начальника Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кузьменка Олексія Степановича , відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови про стягнення виконавчого збору - залишити без руху.
3. Надати позивачу строк для сплати судового збору в сумі 661,44 грн до 20 березня 2017 року.
4. Роз'яснити, що у разі неусунення зазначеного недоліку, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак