У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
02 березня 2017 року справа № 823/334/17 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Рідзель О.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, третя особа на стороні відповідача Міністерство оборони України про визнання протиправним рішення та зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) з адміністративним позовом до Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України (далі відповідач), третя особа на стороні відповідача Міністерство оборони України, в якому просить:
визнати протиправною відмову Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України у розгляді заяви ОСОБА_1 щодо встановлення причинного звязку захворювань (поранення) із виконанням ОСОБА_1 обовязків військової служби під час перебування на території ДРА у складі Прикордонних військ КДБ СРСР у період з 01.03.1980 року по 12.06.1981 року, викладену у листі №7217 від 20.12.2016 року;
зобовязати Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України прийняти та розглянути заяву ОСОБА_1 щодо встановлення причинного звязку захворювань (поранень) із виконанням ОСОБА_1 обовязків військової служби під час перебування на території ДРА у складі Прикордонних військ КДБ СРСР у період з 01.03.1980 року по 12.06.1981 року;
зобовязати Центральну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України за результатами розгляду вищевказаної заяви ОСОБА_1 щодо встановлення причинного звязку захворювань (поранень) із виконанням ОСОБА_1 обовязків військової служби під час перебування на території ДРА у складі Прикордонних військ КДБ СРСР, скласти протокол згідно додатку 19 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України 14.08.2008 №402.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, вказаний спір виник з публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень, і відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України має розглядатися у порядку адміністративного судочинства. Згідно з ст. 18 та ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України справа підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
При підготовці справи до судового розгляду суд проводить підготовчі дії, визначені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, приймає рішення про витребування документів та інших матеріалів, вживає заходи щодо невідкладного розгляду і вирішення справи, вирішує інші питання, що необхідні для повного та об'єктивного розгляду справи.
З аналізу позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що Міністерство оборони України в даній справі є третьою особою, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача.
Частина 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, зокрема, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Керуючись ст.ст. 104-107, 110, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Залучити до участі в розгляді справи, в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Міністерство оборони України.
Зобовязати позивача надати суду до часу призначеного судового засідання:
власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
усі первинні документи в обґрунтування своєї позиції.
Зобов'язати відповідача та третю особу, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача в разі невизнання адміністративного позову до часу призначеного судового засідання надати суду:
письмові пояснення (заперечення) щодо позову та докази на обґрунтування цих заперечень.
Закінчити підготовче провадження та призначити судове засідання у справі на 20 березня 2017 о 12 годині 00 хвилин, що буде проводитись суддею Рідзелем О.А. одноособово в залі ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, у разі неможливості прибуття до суду з поважних причин, зобов'язані завчасно повідомити про це суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_3
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.