Справа № 157/21/17
Провадження №2-а/157/743/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2017 року місто Камінь-Каширський
Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Антонюк О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
встановив:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 у грудні 2016 року, а позивачка ОСОБА_5 у січні 2017 року звернулися в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання провести перерахунок пенсії. Свої вимоги мотивують тим, що є потерпілими особами внаслідок Чорнобильської катастрофи та отримують пенсію за віком, призначену відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V та ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-Х11. При призначенні їм пенсії, проведенні перерахунку, збільшуючи пенсію на 1%, відповідач керувався тільки Законом № 1058-1V, тобто порушив їх право на пільговий характер розрахункової величини, визначений ч. 2 ст. 56 Закону № 796-Х11, у відповідності до якої право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85% заробітку. Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищення до пенсії понад встановлений мінімальний стаж роботи має пільговий характер щодо тривалості трудового стажу та величини, з якої проводиться розрахунок. У грудні 2016 року кожен з них звернувся до відповідача з заявою про обрання умов, норм та порядку пенсійного забезпечення, встановлених Законом № 796-Х11, та з проханням провести перерахунок призначеної пенсії у відповідності до ст. 56 цього Закону, однак їм було відмовлено. Як особи, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, вони мають право за своїм вибором на одержання пенсії на умовах, що визначені Законом № 796-Х11, а тому позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 просять визнати такі дії відповідача протиправними та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі провести перерахунок та виплату їм пенсії відповідно до вимог ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-Х11 із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років за період в межах визначеного законом строку позовної давності (6 місяців) та здійснювати нарахування і виплату вказаної доплати в подальшому, позивачка ОСОБА_10 також просить постанову суду в частині виплати їй пенсії за один місяць допустити до негайного виконння, окрім того позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 просять стягнути з відповідача на їх користь понесені ними судові витрати.
У запереченнях на позов представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог і зазначає, що позивачам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 пенсію було призначено за віком згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення», а позивачам ОСОБА_5, ОСОБА_8 - згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V. На даний час усі позивачі отримують пенсію у відповідності з Законом № 1058-1V. Кожному з позивачів пенсію призначено зі зниженням пенсійного віку відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-Х11. Частиною 2 ст. 56 Закону № 796-Х11 передбачено, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менше як, чоловіки, - 20 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожен рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку. Дана стаття Закону визначає розмір пенсії громадянина залежно від наявного в нього стажу, але аж ніяк не розмір доплати до пенсії за понаднормований стаж. До введення в дію Закону № 1058-1V поняття доплати за понаднормований стаж взагалі не існувало. Законом України «Про пенсійне забезпечення» було передбачено, що жінкам, за наявності 20 років трудового стажу за основу береться розрахунок пенсії від заробітку в розмірі 55%, а за кожен наступний рік роботи понад 20 років (чорнобильцям - понад 15 років) здійснюється збільшення розміру пенсії за кожен рік на 1%, але в межах 75% заробітку. Закон № 1058-1V, чинний з 01.01.2004 року, не містить норми, яка б передбачала доплату за понаднормований стаж. Вперше поняття доплати до пенсії за понаднормований стаж запроваджено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 23.12.2004 року № 2291-1V, який набрав чинності 12.01.2005 року і яким внесено зміни в ст. 28 Закону № 1058-1V, та передбачено, що за кожен повний рік страхового стажу понад 20 років для жінок пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше 1% мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці 1 цієї частини. Згідно з п. 13 Прикінцевих положень Закону України № 1058-1V у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону № 796-Х11 і цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. Оскільки позивачі отримують пенсію відповідно до Закону № 1058-1V, то і збільшення повинно проводитись згідно з цим Законом. Крім того, ч. 2 ст. 99 КАС України встановлено 6-місячний строк звернення в суд за захистом порушених прав, свобод та інтересів, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Позивачі та представник відповідача належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду і ними заявлені клопотання про розгляд справи у їх відсутності, тому відповідно до ч. 4 ст. 122, ч. ч. 6, 8 ст. 128 КАС України, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги належить задовольнити частково, зважаючи на таке.
Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 є потерпілими від Чорнобильської катастрофи категорії 3, а позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_7 - потерпілими від Чорнобильської катастрофи категорії 1, що стверджується копіями посвідчень, виданих Волинською обласною державною адміністрацією.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, згідно з копіями посвідчень, виданими Волинською обласною державною адміністрацією, також є дружинами потерпілих, категорії 1, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
На даний час позивачам обраховується пенсія відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V.
Кожному з позивачів пенсію було призначено зі зниженням пенсійного віку згідно зі ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-Х11.
На звернення позивачів про перерахунок пенсії відповідно до вимог ч. 2 ст. 56 Закону № 796-Х11 із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожен рік роботи понад встановлений мінімальний стаж роботи 15 років, відповідач листами відмовив їм у проведенні такого перерахунку, мотивуючи тим, що Закон № 1058-1V, чинний з 01.01.2004 року, не містить норми, яка б передбачала доплату за понаднормований стаж. Окрім того, відповідач в листі зазначив, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 23.12.2004 року № 2291-1V внесено зміни до ст. 28 вказаного Закону, згідно з якими, за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, зазначеного в абзаці першому цієї частини. Частина 2 ст. 56 Закону № 796-Х11 застосовується лише при обчисленні розміру пенсії за нормами ч. 2 ст. 27 Закону № 1058-1V, тобто для обчислення розміру пенсії за першою складовою, іншого діючим законодавством не передбачено. З 1 жовтня 2011 року набрав чинності прийнятий 8 липня 2011 року Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яким внесено зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в тому числі і до ст. 28 цього Закону. Абзацами першим та другим частини першої цієї статі Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше як на 1% мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини. Норми щодо збільшення страхового стажу для визначення мінімального розміру пенсії не поширюються на пенсіонерів, яким пенсію призначено до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», за винятком тих, кому пенсія перераховуватиметься відповідно до п. 4 ст. 42 Закону № 1058-1V з урахуванням заробітної плати за період страхового стажу після призначення (попереднього) перерахунку пенсії. Водночас відповідач повідомив і те, що станом на грудень 2016 року загальний страховий стаж позивачів становить: ОСОБА_1 - 29 років 8 місяців 11 днів, ОСОБА_2 - 25 років 1 місяць 5 днів, ОСОБА_3 - 24 роки 8 місяців 17 днів, ОСОБА_4 - 48 років 11 місяців, ОСОБА_5 - 42 роки 4 місяці 8 днів, ОСОБА_6 - 46 років 5 місяців 4 дні, ОСОБА_7 - 47 років 9 місяців 20 днів, ОСОБА_8 - 37 років 4 місяці, ОСОБА_9 - 45 років 7 місяців 15 днів, ОСОБА_10 - 41 рік 2 місяці 17 днів, ОСОБА_11 - 34 роки 5 місяців 27 днів, ОСОБА_12 - 30 років 25 днів.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-Х11 визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, умов проживання і трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення.
Статтею 49 Закону № 796-Х11 передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ст. 55 Закону № 796-Х11 особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.
До 13.12.2005 року цією ж статтею Закону № 796-Х11 було передбачено, що призначення та виплата пенсій названим категоріям громадян провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» і цього Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 17.11.2005 року № 3108-IV, який набрав чинності з 13.12.2005 року, були внесені зміни до ч. 3 ст. 55 Закону № 796-Х11 і встановлено, що призначення та виплата пенсій названим категоріям громадян провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Пунктом 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-1V передбачено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії, зокрема відповідно до Закону № 796-Х11, їй призначається одна пенсія за її вибором.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону № 1058-1V за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Отже, законодавством надано право обирати умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом, а саме Законом № 1058-1V, або спеціальним Законом, - Законом № 796-Х11.
Як свідчать матеріали справи, звернувшись до відповідача з заявами про перерахунок пенсії, позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 обрали умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом, тобто Законом № 796-Х11.
Згідно з ч. 2 ст. 56 Закону № 796-Х11 право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85% заробітку.
Отже, для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, порядок обчислення стажу роботи має пільговий характер та визначений ч. 2 ст. 56 Закону № 796-ХІІ.
Аналіз наведеного положення Закону № 796-ХІІ свідчить про те, що ним встановлені особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 ст. 28 Закону № 1058-1V за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше 1% мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці 1 цієї частини.
Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ця розрахункова величина має пільговий характер і визначена ч. 2 ст. 56 Закону № 796-ХІІ як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи.
Таким чином, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років для жінок і 20 років для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за кожний рік.
Такі висновки відповідають правовій позиції, висловленій Верховним Судом України у постановах від 10 червня 2008 року (справа № 21-1748во07), від 7 липня 2015 року № 21-727а15 (справа № 754/12702/14-а) та від 20 вересня 2016 року № 21-1255а16 (справа № 1601/12900/12).
З врахуванням вищенаведеного, суд доходить висновку, що відповідач неправомірно відмовив позивачам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 у перерахунку пенсії зі збільшенням розміру пенсії на 1% заробітку за кожен рік роботи понад встановлений стаж 15 років.
При визначені періоду часу, з якого позовні вимоги підлягають задоволенню, суд бере до уваги дату звернення позивачів до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі з заявами про обрання умов пенсійного забезпечення згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та перерахунку пенсії, а саме те, що ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії 21.12.2016 року, ОСОБА_2 - 05.12.2016 року, ОСОБА_3, ОСОБА_10 - 06.12.2016 року, ОСОБА_4, ОСОБА_12 - 19.12.2016 року, ОСОБА_5 - 15.12.2016 року, ОСОБА_6 - 12.12.2016 року, ОСОБА_7 - 20.12.2016 року, ОСОБА_8 - 13.12.2016 року, ОСОБА_9, ОСОБА_11 - 14.12.2016 року.
Згідно з частинами 3, 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Із урахуванням наведеного, пенсія підлягає перерахунку позивачам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 починаючи з 01 грудня 2016 року, а позивачам ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_12 починаючи з 01 січня 2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області на користь кожного з позивачів ОСОБА_2, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 понесені ними по оплаті судового збору судові витрати в розмірі по 551 грн. 20 коп. (звернулися до суду у грудні 2016 року), та на користь позивачки ОСОБА_5 судові витрати в розмірі 640 грн. (звернулася до суду у січні 2017 року).
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 на підставі ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються.
На підставі ч. 1 ст. 256 КАС України та з урахуванням вимог позивачки ОСОБА_10, постанову суду в частині її позовних вимог в межах суми стягнення за один місяць належить допустити до негайного виконання.
Керуючись ст. ст. 6, 7, 70, 71, 72, 94, 98, 161-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 до Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 з врахуванням 1% заробітку за кожен рік роботи понад встановлений стаж 15 років відповідно до положень ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, починаючи з 01 грудня 2016 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_7, ОСОБА_12 відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, починаючи з 01 січня 2017 року.
Постанову суду в частині позовних вимог ОСОБА_10, у межах суми стягнення за один місяць допустити до негайного виконання.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області (Волинська область, м. Камінь-Каширський, вул. 1 Травня, 1а, код ЄДРПОУ 20128713) за рахунок його бюджетних асигнувань судові витрати, понесені по оплаті судового збору, на користь ОСОБА_2 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_8 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_9 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_10 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_11 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_12 в розмірі 551 грн. 20 коп. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок), ОСОБА_5 в розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень).
В решті позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий: О. В. Антонюк