Ухвала суду № 65068959, 28.02.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2017
Номер справи
810/1971/16
Номер документу
65068959
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: №810/1971/16 Головуючий у 1 інстанції: Балаклицький А.І.

Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Бужак Н. П.

Суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.

За участю секретаря: Івченка М.В.

розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "Колос" до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

У С Т А Н О В И В:

Приватне сільськогосподарське підприємство "Колос" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 16.12.2015 року №0001652204, №0002531720, №0003852203 та від 14.06.2015 року №0000012201.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, 29.12.2016 року Вишгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову повністю.

10.02.2017 року до суду надійшло клопотання представника Приватного сільськогосподарського підприємства «Колос» про закриття апеляційного провадження з тих підстав, що судом було прийнято рішення про відмову Ірпінській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Київській області у відкритті апеляційного провадження . Вишгородська ОДПІ є правонаступником Ірпінської ДПІ Головного управління ДФС у Київській області.

Заслухавши думку осіб, що з'явились в судове засідання, перевіривши доводи, викладені у клопотання та матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про задоволення клопотання, закриття провадження у справі за апеляційною скаргою з наступних підстав.

Із матеріралів справи вбачається, що Приватне сільськогосподарське підприємство «Колос» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській обалсті про визнання протиправними та сксаування податкових повідомлень-рішень, прийнятих Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією за наслідками проведеної перевірки.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року адміністративний позов задоволено.

Копію постанови Ірпінська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області отримала 12.07.2016 року про що свідчить рекомендоване повідмолення про вручення поштового відправлення (а.с.170).

29.07.2016 року Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київськй області подано апеляційну скаргу на вищезазначене рішення суду.

Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 09 серпня 2016 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліків.

03 жовтня 2016 року суддею Київського апеляційного адміністративного судлу прийнято ухвалу про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року.

29.12.2016 року до суду надійшла апеляційна скарга від Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року.

Будь-яких даних в апеляційній скарзі, у т.ч. і документального підтвердження того, що Вишгородська ОДПІ є правонастуником Ірпінської ОДПІ зазначено не було.

30 січня суддя Київського апеляційного адміністратвиного суду винесла ухвали про поновлення Вишгородській ОДПІ строку на апеляційне оскарження судового рішення, відкрила апеляційне провадження та призначила справу до апеляційного розгляду.

Відповідно до п 3 ч.5 ст. 189 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо є ухвала про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою.

Відповідно до постанови КМ України №892 від 4 листопада 2015 року реорганізовано деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання до відповідних територіальинх органів ДФС за переліком згідно з додатком 2.

Зокрема, згідно з додатком 2 до вищезазначеної постанови реорганізовано Ірпінську об'єднану державну податкову інспекцію Головного упарвління ДФС та приєднано її до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС.

Як пояснив у судовому засіданні представник апелянта - ОДПІ у Вишгородському районі ГУ ДФС у Київській області, після приєднання до Вишгородської ОДПІ Ірпінської ОДПІ, остання стала відділенням без права самостійної юридичної особи. Юридичною особою є Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до складу якої входить Ірпінська ОДПІ.

Апеляційну скаргу Вишгородська ОДПІ подала, виходячи з того, що на час її подання є правонаступником Ірпінської ОДПІ та вважає, що рішення суду є незаконним.

Кодекс адміністративного судочинства не містить прямої норми, яка б визначала порядок закриття апеляційного провадження у разі підсутності підстав для його відкриття.

Проте, як вбачається із ч.5 ст.189 КАС України, підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження є наявність ухвали про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою.

Із матеріалів справи вбачається, що на даний час Ірпінська ОДПІ припинила своє існування як юридична особа, входить до структурного підрозділу Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, тобто остання є правонаступником Ірпінської ОДПІ, оскільки саме до данного органу перейти всі права та обов'язки реорганізованої інспекції, у т.ч. і право апеляційного оскраження судових рішень, прийнятих за наслідками скасування прийняттих Ірпінською ОДПІ податкових повідомлень-рішень.

Однак, у Вишгородської ОДПІ не було правових підстав для повторно звернення до суду з апеляційною скаргою на постанову Київського окружного адміністратвиного суду від 23 червня 2016 року, оскільки судом прийнято відповідно до ч.5 ст. 189 КАС України рішення про відмову у відкритті апеляційного провадження.

Такі обставини виключають (мають виключати) можливість прийняття рішення про відкриття провадження у справі, а у разі відкриття мають бути підставами для його закриття.

Аналогічна правова позиція була викладена судовою палатою в адміністративних справах Верховного суду України від 04 листопада 2015 року у справі № 21-3986а15.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про необхідність закриття апеляційного провадження, відкритого за апеляційною скаргою Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 29.12.2016 року на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року, у справі за адміністративним позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "Колос" до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Закриття апеляційного провадження у справі, колегія суддів вважає, не суперечить вимогам чинного законодавства України, а також повністю узгоджується з практикою Європейського Суду з прав людини.

Зокрема, Європейський Суд з прав людини у своєму рішення від 24 липня 2003 року у справі «Ryabykh v.Russia» зазначив, що принцип юридичної визначеності вимагає поваги до принципу res judicata, тобто поваги до остаточного рішення. Згідно з даним принципом жодна сторона не має права вимагати перегляду остаточного та обов'язкового до виконання рішення суду лише з однією метою - домогтися повторного розгляду та винесення нового рішення у справі.

Керуючись ст. ст. 160, 189, 198, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Провадження, відкрите за апеляційною скаргою Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 29.12.2016 року на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 червня 2016 року, у справі за адміністративним позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "Колос" до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Троян Н.М.

Повний текст виготовлено: 01 березня 2017 року.

Головуючий суддя Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Троян Н.М.