Справа № 161/3123/17
Провадження № 1-кс/161/1635/17
У Х В А Л А
про дозвіл на проведення позапланової ревізії
м. Луцьк 02 березня 2017 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Покидюк В.М., за участю прокурора Рожищенського відділу Маневицької прокуратури Волинської області Гудкова М.В., секретаря Куденчук О.М., розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Волинської області Назарука О.Ю., про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу прокуратури Волинської області Назарук О.Ю. звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу управлінню Західного офісу Державної аудиторської служби України на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Луцьке підприємство електротранспорту» (код ЄДРПОУ 03327931, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Даньшина, 1/52) протягом 15 робочих днів, проведення якої розпочати з 20.03.2017. В ході проведення ревізії перевірити: 1) дотримання законодавства під час отримання та використання коштів (у тому числі бюджетних) за період з 01.10.2015 по теперішній час із правом проведення зустрічних звірок, дослідження умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, а також встановлення суми збитків, завданих державним інтересам КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; 2) законність встановлення рентабельності на тариф з перевезення для населення відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому, необхідно розрахувати розмір зайвих коштів (у тому числі бюджетних), які перераховано КП «Луцьке підприємство електротранспорту» в різниці рентабельності на тариф для населення в період з 01.10.2015 по теперішній час; 3) чи дотримано КП «Луцьке підприємство електротранспорту» визначеного законодавством України порядку формування тарифів на перевезення населення (дотримання положень (стандартів) бухгалтерського обліку під час формування тарифів, економічне обґрунтування складових (статей) витрат та планового прибутку, на основі яких розраховувалися та встановлювалися тарифи для населення); 4) чи відповідає фактично виконаний КП «Луцьке підприємство електротранспорту» обсяг пасажироперевезень обсягу вказаному у документації (журналах обліку тролейбусів, подорожніх листах, нарядах, касових документах); 5) чи відповідає встановленим законодавством вимогам закупівля та поставка на облік (оприбуткування) товарно-матеріальних цінностей службовими особами КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; 6) чи існують в наявності всі товарно-матеріальні цінності КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; чи вірно ведеться їх облік; 7) вирішити інші питання, які можуть виникнути в ході проведення позапланової виїзної ревізії.
З клопотання вбачається, що СВ УСБУ у Волинській області проводиться досудове розслідування в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42016030000000303 від 12.12.2016 про зловживання службовим становищем керівництвом суб'єктів господарської діяльності при формуванні калькуляції витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, газо-, електро-, водопостачання і водовідведення, з метою отримання надприбутків та одержання державних субвенцій і їх подальшого розкрадання, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 ч.2 КК України.
З метою встановлення і дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Луцьке підприємство електротранспорту на предмет відповідності вимогам законодавства використання підприємством коштів (у тому числі бюджетних), оприбуткування надходжень до каси підприємства (в залежності від обсягу пасажироперевезень), використання коштів на оплату електроенергії, перевезення пільгових категорій громадян, закупівлі, оприбуткування та використання товарно-матеріальних цінностей, що в подальшому стало підставою для формування розрахунку тарифу на перевезення пасажирів в міському електричному транспорті, прокурор просить суд надати дозвіл проведення позапланової ревізії.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення та на підставі рішення суду. Таке рішення ухвалюється на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Разом з тим, згідно норм вказаного Закону - тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав для надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Луцьке підприємство електротранспорту» (код ЄДРПОУ 03327931, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Даньшина, 1/52), тому управлінню Західного офісу Державної аудиторської служби України слід надати дозвіл на її проведення тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 20.03.2017.
На підставі викладеного, керуючись ст.372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Дати дозвіл управлінню Західного офісу Державної аудиторської служби України на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Луцьке підприємство електротранспорту» (код ЄДРПОУ 03327931, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Даньшина, 1/52).
В ході проведення ревізії перевірити: 1) дотримання законодавства під час отримання та використання коштів (у тому числі бюджетних) за період з 01.10.2015 по теперішній час із правом проведення зустрічних звірок, дослідження умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, а також встановлення суми збитків, завданих державним інтересам КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; 2) законність встановлення рентабельності на тариф з перевезення для населення відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому, необхідно розрахувати розмір зайвих коштів (у тому числі бюджетних), які перераховано КП «Луцьке підприємство електротранспорту» в різниці рентабельності на тариф для населення в період з 01.10.2015 по теперішній час; 3) чи дотримано КП «Луцьке підприємство електротранспорту» визначеного законодавством України порядку формування тарифів на перевезення населення (дотримання положень (стандартів) бухгалтерського обліку під час формування тарифів, економічне обґрунтування складових (статей) витрат та планового прибутку, на основі яких розраховувалися та встановлювалися тарифи для населення); 4) чи відповідає фактично виконаний КП «Луцьке підприємство електротранспорту» обсяг пасажироперевезень обсягу вказаному у документації (журналах обліку тролейбусів, подорожніх листах, нарядах, касових документах); 5) чи відповідає встановленим законодавством вимогам закупівля та поставка на облік (оприбуткування) товарно-матеріальних цінностей службовими особами КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; 6) чи існують в наявності всі товарно-матеріальні цінності КП «Луцьке підприємство електротранспорту»; чи вірно ведеться їх облік; 7) вирішити інші питання, які можуть виникнути в ході проведення позапланової виїзної ревізії.
Визначити строк проведення позапланової ревізії тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 20.03.2017.
Проведення ревізій органами державного фінансового контролю не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду В.М. Покидюк