ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2017 р. Справа № 815/6064/16
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Бойко О.Я.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого - Ступакової І.Г.
суддів - Бітова А.І.
- Милосердного М.М.
при секретарі - Татарин Б.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до УПФ України в Київському районі м. Одеси про визнання протиправними дії УПФ України в Київському районі м. Одеси, щодо відмови у видачі довідки «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію», яку викладено в листі від 27 жовтня 2016 року №7063/07; зобов'язання відповідача видати довідку «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію» за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України №15-1 від 04 вересня 2013 року, виходячи із заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді начальник відділу, з якої призначено пенсію, станом на 01 грудня 2015 року з урахуванням підвищення посадових окладів державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів».
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії УПФ України в Київському районі м. Одеса, щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії, яку викладено в листі від 27 жовтня 2016 року №7063/07. Зобов'язано УПФ України в Київському районі м. Одеса, видати ОСОБА_2 довідку про заробітну плату та її складові (посадовий оклад, надбавки, премії, інше) за посадою начальника юридичного відділу УПФ України в Київському районі м. Одеса з урахуванням підвищення посадових окладів державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів». У решті позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 28 грудня 2006 року ОСОБА_2 була звільнена з посади начальника юридичного відділу УПФ в Київському районі, що підтверджується записом у трудовій книжці.
З 29 грудня 2006 року позивачу призначена пенсія по інвалідності (2 група загальне захворювання), що підтверджується пенсійним посвідченням НОМЕР_1.
24 жовтня 2016 року позивач звернулася до відповідача з заявою про надання довідки про складові заробітної плати, затверджену Постановою правління Пенсійного фонду України 04 вересня 2013 року, що діяла на момент підвищення заробітної плати станом на 01 грудня 2015 року з усіма виплатами передбаченими довідкою на посаді начальника відділу.
27 жовтня 2016 року відповідач листом №7063/07 відмовив у наданні позивачу довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії.
Даний лист - відмова мотивований тим, що у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ скасовано ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XІІ». Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №3723. Враховуючи те, що Закон №889 не передбачає проведення перерахунку пенсій, в тому числі призначених згідно з Законом №3723, постановою №1013 скасований пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865, підстави для видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії який був передбачений ст. 37-1 Закону №3723 відсутні.
Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції дійшов до висновку про існування юридичного обов'язку у відповідача надати довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії, у звязку з чим вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії, викладену в листі від 27 жовтня 2016 року №7063/07 та зобов'язання відповідача видати позивачу довідку про заробітну плату та її складові (посадовий оклад, надбавки, премії, інше) за посадою начальника юридичного відділу УПФ в Київському районі з урахуванням підвищення посадових окладів державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів.
Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в чинній редакції на час призначення пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII текст ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах №2а-8893/12/2670, №2а-4753/09/2670» затверджено та введено в дію форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.
Згідно з редакцією постанови вказана форма довідки містила у собі наступні складові: посадовий оклад; надбавка за ранг, або кваліфікаційний клас, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг; надбавка за вислугу років; надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови; надбавка за почесне звання «заслужений»; надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи; премія; інші виплати (винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань).
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 липня 2016 року №15-2, що набрала чинності 02 вересня 2016 року, таку форму довідки виключено.
Проте, пунктом 1 вказаної постанови правління Пенсійного фонду України №15-1 затверджено форму довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка зверталась до апелянта з проханням видати їй довідку про складові заробітної плати, які затверджені Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1, а не з проханням видати довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію (а.с.10).
Таким чином, враховуючи те, що форма довідки «про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 04 вересня 2013 року є чинною, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо застосування положень ст. 11 КАС України, яка передбачає право суду вийти за межі позовних вимог та для повного захисту прав, свобод та охоронюваних законом інтересів позивача суд першої інстанціі вірно визнав протиправними дії апелянта щодо відмови у видачі позивачці довідки, а відтак є вірним і висновок щодо зобов'язання УПФ України в Київському районі м. Одеси видати довідку про заробітну плату та її складові (посадовий оклад, надбавки, премії, інше) за посадою начальника юридичного відділу УПФ України в Київському районі м. Одеса з урахуванням підвищення посадових окладів державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів».
Також, колегія суддів вважає правильним посилання суду першої інстанції на статтю 49 КзпПУ, згідно якої власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.
Посилання апелянта на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865, що не передбачено перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», в даному випадку є необґрунтованими, оскільки такі зміни не є підставою для відмови позивачці у виданні довідки про складові заробітної плати встановленого зразка.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси залишити без задоволення, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення виготовлений 02 березня 2017 року.
Головуючий: І.Г. Ступакова
Судді: А.І. Бітов
М.М. Милосердний