У Х В А Л А
24 лютого 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., перевіривши заяву
ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 31 січня 2017 року у справі за його позовом до Міністерства юстиції України про зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
До Верховного Суду України звернувся ОСОБА_1 із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 31 січня 2017 року у зазначеній адміністративній справі з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Разом з цим статтею 237 КАС визначено вичерпний перелік підстав для подання заяви про перегляд судових рішень.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання визначено у статтях 239, 239-1 КАС.
Відповідно до частини другої статті 239-2 КАС суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Як убачається зі змісту заяви, ОСОБА_1 посилається на рішення Європейського суду з прав людини у справах, зокрема, «ФК Мретебі проти Грузії», «Креуз проти Польщі», як обґрунтування підстав перегляду ухвали касаційного суду від 31 січня 2017 року.
Однак, відповідно до вимог частини другої статті 236 КАС заява про перегляд судового рішення в адміністративних справах з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
Заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 239 КАС, оскільки в ній чітко не вказано підставу для подання заяви про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 31 січня 2017 року відповідно до переліку, наведеному у статті 237 КАС також вимогам частини першої статті 239-1 КАС, оскільки до заяви не додано для порівняння копій судових рішень касаційного суду, в яких має місце неоднакове застосування одних і тих самих норм процесуального права у порівнянні із судовим рішенням, про перегляд якого подана заява.
За таких обставин заява ОСОБА_1 про перегляд судових рішень потребує усунення зазначених недоліків.
Ураховуючи наведене та відповідно до вимог частини другої
статті 239-2 КАС заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 239-2 КАС).
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 237, 239−239-2 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 31 січня 2017 року залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 30 березня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко