ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
23 лютого 2017 р.№ 876/2462/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І., перевіривши апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року у справі №813/2948/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю « 1000 дрібниць» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій,-
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.12.2016 задоволено частково позов Товариства з обмеженою відповідальністю « 1000 дрібниць».
Не погоджуючись з вказаною постановою, Державна архітектурно-будівельна інспекція України подала апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження, суддя виходив з наступного.
Відповідно до вимог ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до штампу суду першої інстанції апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 09.02.2017 судом першої інстанції зареєстровано 10.02.2017, за вх.№ 3018.
Разом з апеляційною скаргою апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та зазначено, що оскаржувану постанову суду першої інстанції скеровано судом на адресу Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м.Київ) та отримано 03.01.2017, зареєстровано за вх.№40-92. З Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м.Київ) на адресу представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_1 у Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області (м.Львів) оскаржуване рішення надіслано тільки 06.02.2017 та отримано представником 07.02.2017.
Щодо вказаного у клопотанні, то суддя суду апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.
З матеріалів справи встановлено, що в судовому засіданні суду першої інстанції 26.12.2016 при оголошені вступної та резолютивної частин оскаржуваної постанови був присутній представник відповідача - ОСОБА_1
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення Державна архітектурно-будівельна інспекція України (м.Київ) 03.01.2017 отримала копію постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.12.2016, що апелянтом не заперечується.
Службова записка щодо забезпечення представництва інтересів, якою Департаментом нормативно-правового забезпечення надіслано копію вказаної постанови до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області (м.Львів) для вжиття заходів апеляційного оскарження вказаної постанови та забезпечення належного представництва інтересів відповідача у судовому порядку датована 06.02.2017.
При цьому представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України ОСОБА_1, за підписом якої подано апеляційну скаргу, не вказує на поважність причин пропуску подання апеляційної скарги, враховуючи день отримання такої Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (03.01.2017) та день подачі апеляційної скарги (10.02.2017).
Окрім того, згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI (в редакції від 01.01.2017).
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду вказаної апеляційної скарги розраховується наступним чином 1378*110% і становить 1515,80грн (тисяча п'ятсот п'ятнадцять гривень вісімдесят копійок).
Разом з апеляційною скаргою апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до розгляду такої по суті, яке мотивоване тим, що сплата судового збору здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією України через органи казначейської служби м.Києва, що займає значно більше часу. Також, листами Управління Державної казначейської служби України у Дніпровському районі м.Києва відповідача повідомлено, що платежі за платіжними дорученнями Держархібудінспекції за всіма кодами класифікації видатків та кредитування державного бюджету та економічної класифікації бюджету, крім захищених видатків визначених Бюджетним кодексом України проводитись не будуть.
Вирішуючи подане клопотання, суддя виходить з наступного.
У постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016р. №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вказано, що при зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
До апеляційної скарги додано листи-повідомлення Управління Державної казначейської служби України у Дніпровському районі м.Києва щодо безспірного списання коштів з рахунку боржника (Державної архітектурно-будівельної інспекції України) датовані січнем 2017 року, де вказано, що до списання коштів не будуть проводитись платежі за платіжними дорученнями відповідача.
Водночас належних та допустимих доказів на підтвердження наявності чи відсутності коштів на рахунках апелянта на час подання апеляційної скарги (лютий 2017 року) до матеріалів справи не долучено.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги судовий збір у розмірі 1515 грн 80 коп. слід сплатити за реквізитами: одержувач - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Оскільки подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.186 та ч.6 ст.187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом, а за наявності підстав для відстрочення сплати судового збору не надано належних та допустимих доказів відсутності коштів на відповідних рахунках апелянта, а також не підтверджено поважності причин пропуску строку звернення з апеляційною скаргою, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху для усунення апелянтом вказаних недоліків протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 108, 186, 187, 189, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
В задоволенні клопотань Державної архітектурно-будівельної інспекції України про поновлення строку на апеляційне оскарження та про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року у справі №813/2948/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю « 1000 дрібниць» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року у справі №813/2948/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю « 1000 дрібниць» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Шинкар Т. І.