Постанова № 64948702, 23.02.2017, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.02.2017
Номер справи
816/2262/16
Номер документу
64948702
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2017 року

м. Полтава

Справа № 816/2262/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Бойка С.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" про стягнення штрафу,

В С Т А Н О В И В:

09 грудня 2016 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" про стягнення штрафу в сумі 9318,35 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03 січня 2017 року відкрито скорочене провадження у даній справі.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішенням від 18 травня 2016 року № 16 застосовано до відповідача штраф у розмірі 3757,40 грн, зобов'язано останнього сплатити суму штрафу у тридцятиденний термін з дня отримання рішення, у разі несвоєчасної сплати штрафу нараховувати пеню за кожен день прострочення сплати. Відповідач суму штрафу не сплатив, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути штраф та пеню у судовому порядку.

Відповідач заперечення на позов не надав. Ухвала та повістка суду, направлені відповідачу на адресу: вул. Зигіна, 29, м. Полтава, 36023, повернулись до суду з відміткою поштового відділення про невручення листа адресатові "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Як визначено абзацом 2 частини третьої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, cудове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Враховуючи те, що відповідач повідомлений належним чином, а також зважаючи на не надання останнім заперечень чи заяви про визнання позову, суд дійшов висновку про вирішення спору на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних відносин.

Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до наступних висновків.

Згідно частини першої статті 1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада здійснює, зокрема, нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.

Статтею 21 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" встановлено, що Національна рада застосовує санкції до порушників законодавства про телебачення і радіомовлення відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Закон України "Про телебачення і радіомовлення" № 3759-12 від 21 грудня 1993 року (далі - Закон № 3759-12) регулює відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, визначає правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань.

За визначенням статті 1 Закону № 3759-12, провайдер програмної послуги - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, на договірних засадах надає абонентам можливість перегляду пакетів програм, використовуючи для передавання цих програм ресурси багатоканальних телемереж.

Встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" отримано ліцензію провайдера програмної послуги НР № 00038-п від 28 листопада 2008 року.

Згідно зі частиною четвертою статті 12 Закону № 3759-12, структура власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Інформація про структуру власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті відповідно до вимог цього Закону.

Суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.

У разі виявлення технічної помилки в інформації про структуру власності, поданій Національній раді, суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення повинен упродовж двох тижнів її виправити.

Відповідно до частини дев'ятої статті 40 Закону № 3759-12, провайдер програмної послуги зобов'язаний:

а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов'язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат;

б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.

Згідно з частиною десятою статті 72 Закону № 3759-12 за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев'ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.

Враховуючи інформацію, зазначену в Акті робочої групи з опрацювання відомостей та документів про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, щодо неподання (несвоєчасного подання) інформації про структуру власності, Національною радою прийнято рішення від 18 травня 2016 року № 828, яким визначено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи", м. Полтава частини четвертої статті 12, частини дев'ятої статті 40 Закону України "Про телебачення та радіомовлення". Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" у тридцятиденний термін з дня отримання рішення сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 3757,40 грн. Крім того, Управлінні фінансової та бухгалтерської служби, наказано, у разі несвоєчасної сплати штрафу, нарахувати пеню за кожен день прострочення сплати /а.с. 7/.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 75 Закону № 3759-12, у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі відмови ліцензіатом від сплати штрафу штраф стягується за рішенням суду. Суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Судом встановлено, що за прострочення сплати штрафу відповідачу нарахована пеня.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" заперечення проти позову не надіслало, доказів оскарження рішення від 18 травня 2016 року № 828 не надано, як і доказів сплати штрафу та пені в сумі 9318,35 грн.

З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з частиною четвертою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-3, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТК-Системи" (вул. Зигіна, 29, м. Полтава, 36023) на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штраф та пеню у розмірі 9318,35 грн (дев'ять тисяч триста вісімнадцять гривень 35 копійок) за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, поле призначення платежу: +;2659;101; ; ; ; ; ; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 18 травня 2016 року № 828, без ПДВ.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.С. Бойко