ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
24 лютого 2017 рокум. Ужгород№ 807/664/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Луцович М.М.
при секретарі судового засідання - Симканич Ю.В.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 8888,53 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 8888,53 грн.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2017 року було замінено Державну податкову інспекцію у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області на правонаступника Ужгородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Закарпатській області.
Позов мотивовано тим, що за ФОП ОСОБА_1 рахується податковий борг в сумі 8888,53 грн. який є несплачений, відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги, та стягнути з відповідача вказану суму заборгованості в судовому порядку.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовими відправленнями.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та зареєстрований за адресою 88000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с.10).
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
В порушення даної норми за відповідачем рахується заборгованість до бюджету у розмірі 8 888,53грн. в т.ч. пеня в сумі 3 111,39грн. по платежу 85 11010500 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».
Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано та подано до податкового органу наступні податкові декларації:
- податкову декларацію від 19.02.2014 №1400007422 про майновий стан і доходи за 2013 рік із задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1350,00грн. та розміром квартальних авансових платежів (термін сплати 14.03.2014 у розмірі 337,50грн, термін сплати 14.05.2014 у розмірі 337,50грн., термін сплати 14.08.2014 у розмірі 337,50грн., термін сплати 14.11.2014 у розмірі 337,50грн.) (а.с.13-14).
Відповідачем самостійно задекларована сума податку сплачена частково, а саме у розмірі 241,17грн., залишок несплаченої суми становить 1108,83грн. .
- податкову декларацію від 14.01.2015 №15000000998 про майновий стан і доходи за 2014 рік із задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1659,15грн. та розміром квартальних авансових платежів (термін сплати 14.03.2015 у розмірі 414,79грн, термін сплати 14.05.2015 у розмірі 414,79грн., термін сплати 14.08.2015 у розмірі 414,79грн., термін сплати 14.11.2015 у розмірі 414,49грн.) (а.с.15-16). Однак, самостійно задекларовані суми податку відповідачем не сплачені.
У відповідності до ст. 129 Податкового кодексу України, відповідачу по платежу 85 11010500 "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» було проведено нарахування пені у розмірі 3111,39грн., яка залишається ним несплаченою.
Згідно п. 56.11 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п. 57.1. статті 57.3 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним додатковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як визначено пп.14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до норм чинного законодавства України відповідачу було надіслано поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу від 15.07.2014 року № 982-25 (а.с.17), яка була повернута на адресу інспекції з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.58.3 ст. 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Контролюючий орган згідно пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України має право звертатися до суду щодо стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Заборгованість відповідача також підтверджується розрахунком податкового боргу (а.с.9), та обліковою карткою (а.с.11-12).
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг у розмірі 8888,53 грн. (вісім тисяч вісімсот вісімдесят вісім гривень п'ятдесят три копійки) грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяМ.М. Луцович