Провадження № 2-а/537/27/2017
Справа № 537/6053/16-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2017 року м. Кременчук
Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді - Сьоря С.І., при секретарі Яворській А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області справу за адміністративним позовом фізичної особи ОСОБА_1 до ліквідатора з припинення діяльності районних у м.Кременчуці рад та їх виконавчих комітетів, Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, відповідно до якого просить суд ухвалити постанову, якою визнати протиправним та скасувати рішення 42 сесії шостого скликання Крюківської районної ради м.Кременчука Полтавської області від 23.09.2015 року «Про передачу ОСОБА_2 земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності м.Кременчука».
Представником відповідача Кременчуцької міської ради Полтавської області до суду подано клопотання про закриття провадження у справі у зв»язку з тим, що вказану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Аналогічне клопотання також подано третьою особою по справі ОСОБА_2
Розглянувши клопотання, вислухавши думку позивача та її представника, які у задоволенні клопотань просять відмовити у зв»язку з їх необґрунтованістю, думку третьої особи ОСОБА_2 та її представника, які клопотання підтримали та проти задоволення клопотання представника відповідача не заперечували, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
П.1, 7 ч.1 ст.3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, а суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «субєкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. 3 КАС).
За правилами п.1 ч.1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Тобто до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій. Земельні відносини поділяються на публічні і приватні. Відповідно, і спори в таких відносинах можуть бути як публічно-правовими, так і приватноправовими (цивільними, господарськими).
Відповідно до правової позиції, яка висловлена Верховним судом України у справі №6 2510цс15 від 16.12.2015 року, рішення органу місцевого самоврядування у сфері земельних відносин, яке має ознаки ненормативного акта, вичерпує свою дію після його реалізації, а вимоги про визнання такого рішення незаконним повинні розглядатися в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо за результатами реалізації рішення у фізичної чи юридичної особи виникло речове право. У такому випадку вимога про визнання рішення незаконним розглядається як спосіб захисту порушеного цивільного права за п. 10 частини другої статті 16 ЦК України та повинна предявлятися до суду для розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства.
Враховуючи викладене, а також те, що як встановлено судом, оскаржуване рішення Крюківської районної м.Кременчука Полтавської області вичерпало свою дію, так було реалізовано і за результатами його реалізації у ОСОБА_2 виникло речове право, тобто право власності на земельну ділянку, що розташована за адресою: Полтавська область м.Кременчук вул.І.Франка, 21, то суд приходить до висновку, що вказану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки як встановлено судом вказану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, то провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ліквідатора з припинення діяльності районних у м.Кременчуці рад та їх виконавчих комітетів, Кременчуцької міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області на протязі п»яти днів з дня її оголошення з одночасним подання копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: