Постанова № 6489564, 01.11.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2009
Номер справи
2-а-6467/09/1170
Номер документу
6489564
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-6467/09/1170

Категорія статобліку 6.14

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 вересня 2009 року, 14 год. 42 хв. м. Кіровоград

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хилько Л.І., при секретарі Урсатьєві А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Знамянського транспортного прокурора, в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа на стороні позивача територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до приватного підприємства «Гамма», про стягнення фінансових санкцій,

за участю:

представників:

позивача Шевчук В.В.

ВСТАНОВИВ:

Позивач в особі Знамянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з приватного підприємства «Гамма», про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Позивач мотивує свій позов порушенням приватним підприємством «Гамма» при наданні послуг з перевезення вантажів ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині неналежного оформлення шляхового листа, а саме, в листі відсутня відмітка медпрацівника про проходження передрейсового медичного огляду.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 07.09.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 11.09.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

7 жовтня 2008 року державним інспектором територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Тернопільській області Беком В.Я. здійснено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом. В ході перевірки виявлено факт надання приватним підприємством «Гамма», юридична адреса м. Олександрія, Кіровоградська область, вул. Г. Сталінграду, 19 Б, свідоцтво про державну реєстрацію № 14451200000000479 від 25.10.1990 р., послуг з перевезення вантажів на автомобілі MAN 19.414 державний номер ВА 6228 АН без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, в шляховому листі відсутня відмітка медпрацівника про проходження передрейсового медичного огляду водія. За результатами перевірки складений акт № 101304 перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.

5 грудня 2008 року справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто заступником начальника територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Кіровоградській області Соломоновим О.П. в результаті винесено постанову № 015783 про застосування фінансових санкцій в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення норм ст. 48 вказаного Закону до ПП «Гамма» в сумі 1700 грн. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення директор ПП «Гамма» Гаврилов А.І. отримав постанову 12 грудня 2008 року.

Згідно пояснення директора ПП «Гамма» Гаврилова А.І. відібраного помічником Знамянського транспортного прокурора Іваніщевою Т.І. 16 червня 2009 року фінансова санкція не сплачена у звязку зі скрутним матеріальним становищем.

Відповідно до ч.1 ст.361 Закону України від 05.11.1991 року № 1789-XII «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Згідно ч.2 ст.361 Закону України «Про прокуратуру», формою представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами .

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України, який відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про систему центральних органів виконавчої влади» № 1572 від 15.12.1999 р. є вищим органом у системі органів виконавчої влади. У складі Кабміну України діє центральний орган виконавчої влади у галузі автомобільного транспорту Міністерство транспорту та звязку України, компетенція та повноваження якого визначені Положенням про Міністерство транспорту та звязку України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.06 р. № 789.

Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті. Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» № 1190 від 08.09.2004 року таким урядовим органом є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, яка підпорядковується Міністерству транспорту і звязку України. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою.

Відповідно до пункту 8 постанови Кабміну країни № 1190 від 08.09.2004 р. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи. Згідно п. 1 наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» № 888 від 14.12.2005 р., територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) в областях, зокрема територіальне управління в Кіровоградській області, є територіальними структурними підрозділами без права юридичної особи. Основними завданнями територіальних управлінь є здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Частиною 3 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року встановлено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Відповідно до частини 21 зазначеного Порядку за результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми. У разі виявлення порушень законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання відповідно до частини 25 Порядку. Згідно частини 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Фінансова санкція повинна сплачуватись субєктом господарювання не пізніше пятнадцяти діб після отримання копії постанови про застосування фінансової санкції, про факт сплати повідомляється орган державного контролю посадовою особою якого винесено відповідну постанову, зазначене встановлено частиною 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.

Статтею 17 КАС України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ.

а) спори суб'єкта господарювання із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності останнього;

б) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, а також спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

в) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Враховуючи те, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом виконавчої влади відповідно до діючого законодавства України, а також, право прокурора на звернення до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Головавтотрансінспекція даний спір належить до компетенції Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Відповідач не скористався правом на подання пояснень чи заперечень з приводу позовних вимог, а також, приватним підприємством «Гамма» не надано доказів сплати фінансової санкції в сумі 1700 грн .

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Так як судове рішення ухвалене по справі, у якій позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з приватного підприємства «Гамма», вул. Г.Сталінграду, 19Б, м. Олександрія, Кіровоградська область на користь державного бюджету на рахунок 31111806700006, УДК у м. Олександрія, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24146085, код бюджетної класифікації 21081100 МФО 823016 нараховані та несплачені фінансові санкції в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.)

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько

Складення постанови в повному обсязі відкласти на 11.09.09 р.