КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/23910/15
Суддя доповідач Кузьменко В. В.
У Х В А Л А
21 лютого 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кузьменко В. В. перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чисті матеріали» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві про скасування податкового повідомлення-рішення від 25.05.2015 р. № 0000052831, -
В С Т А Н О В И В :
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2016 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Дослідивши апеляційну скаргу, встановлено, що апелянтом не сплачений судовий збір за подачу апеляційної скарги на рішення суду.
Апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивовано відсутністю коштів на сплату судового збору на даний час.
Вказує, що згідно довідки отриманої в відділі фінансування, бухгалтерського обліку та звітності, станом на 04.01.2017 відсутній тимчасовий кошторис на 1 квартал 2017 року щодо сплати судового збору по функції «керівництво та управління у сфері фіскальної політики» по КВЕК-2800 «Інші поточні видатки». Крім того, протягом 2016 року асигнування на сплату судового збору склали 6 810 963.00 грн. та сплачено 6 810 963.00 грн.
Згідно виписки по рахунку від 29.12.2016 по КВЕК-2800 «інші поточні видатки» вихідний залишок складає 0.00 грн. На адресу ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві надійшов лист ГУ ДФС у м. Києві №2671/7/26-15-03-37 від 30.01.2017 року, в якому зазначено, що тимчасовим кошторисом ГУ ДФС у м. Києві на І квартал 2017 року за КЕКВ 2800 передбачено кошти лише у сумі 1000,00 грн. Враховуючи зазначене, чергове фінансування ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві відбудеться не раніше кінця лютого чи початок березня.
Вказано, що апелянт здійснює свою діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, що відображені у відповідних кошторисах, серед яких не передбачено видатків на справляння судового збору на даний момент.
Згідно з ч. 1 ст. ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.ХІ.1950), Рекомендація щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя №R (81)7, прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї конвенції не визнають необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду.
Разом із тим, враховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі Креуз проти Польщі (Kreuz v. Poland)), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
У зв'язку з цим, при здійсненні правосуддя в адміністративних справах суди повинні вирішувати питання, пов'язані з судовими витратами (зокрема, щодо відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх сплати) у чіткій відповідності до ст.ст. 87, 88 КАС України, Закону України «Про судовий збір», а також інших нормативно-правових актів України, забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.
Враховуючи, що звільнення судом від сплати судового збору на певний строк є правом суду, суд вважає, що доводи апелянта можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору до моменту прийняття судового рішення за наслідками розгляду апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 88, 160, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.12.2016 року - задовольнити.
Відстрочити Державній податковій інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві сплату судового збору до ухвалення судового рішення за наслідками розгляду апеляційної скарги у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чисті матеріали» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві про скасування податкового повідомлення-рішення від 25.05.2015 р. № 0000052831.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня отримання її копії шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В. В. Кузьменко