МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
20 лютого 2017 року Справа № 814/3880/14
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марича Є.В. за участю секретаря судового засідання Майстренко С.Л. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомВійськової частини А2734, Бузьке,Вознесенський район, Миколаївська область,56541
доОчаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області, пров. Братів Іпатових, 6,Вознесенськ,Миколаївська область,56500
провизнання протиправним та скасування рішення від 01.10.2014р. № 790,ВСТАНОВИВ:
Військова частина А2734 (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до Очаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі-відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 01.10.2014 р. №790про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення є протиправним оскільки позивач своєчасно перераховано всі нараховані суми єдиного внеску. Податковою не було враховано, що позивачем у звіті помилково було зазначено в два рази більша сума, замість фактично нарахованих 127717,97 грн. подано звіт на 255435,94 грн.
Відповідач вважає позовні вимоги не обґрунтованими з підстав зазначених у письмових запереченнях.
У судовому засіданні 20.02.2017 року оголошено вступну та резолютивну частини.
Суд заслухав представників сторін, дослідив всі матеріали справи, оцінив наявні докази в їх сукупності та встановив наступне.
Військова частина А 2734 включена до ЄДРПОУ (код 08363699) та перебуває на податковому обліку в Очаківській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Миколаївській області.
Відповідно абз. 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Військова частина є страхувальником та платником єдиного внеску.
Позивачем було подано звіт про нарахування єдиного внеску за квітень 2013 рок, в якому позивачем було допущено помилку, а саме зазначено суму нарахованого внеску в два рази більшу замість фактично нарахованої (замість 127717,97 грн вказано не вірено 255435,94 грн)
Оскільки Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску не передбачає можливість подати уточнюючий звіт, позивач відкоригував її у звіті за листопад 2014 року.
Рішенням податкової від 01.10.2014 року №790 до позивача були застосовані штрафні санкції у сумі 10515,09 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску по звіту за квітень 2014 року та нарахування пені у сумі 210,39 грн.
Відповідно до п. 8 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного "внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Штрафні санкції застосовуються у розмірі 20 відсотків від своєчасно несплачених сум (п.2 ч.ІІ ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
З матеріалів справи вбачається, що сплата єдиного внеску за липень 2014 року здійснювалась відповідно до платіжного доручення N 405 від 09.07.2014 на суму - 12970,93 грн; платіжного доручення N 403 від 09.07.2014 на суму - 173112,08 грн; платіжного доручення N 442 від 23.07.2014 на суму - 173,74 грн; платіжного доручення N 441 від 23.07.2014 на суму - 1776,93 грн.
Всього на суму 188033,68 грн. Звіт на суму 188575,51 грн. про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми грошового забезпечення N 1409975909 за липень 2014 р. був поданий 08.08.2014. (строк нарахування та граничний строк сплати 20.08.2014р.)
Сплата єдиного внеску за серпень 2014 року здійснювалась відповідно до платіжного доручення N 499 від 21.08.2014 на суму - 13929,92 грн.; платіжного доручення N 497 від 21.08.2014 на суму - 185290 грн.; платіжного доручення N 529 від 22.08.2014 на суму - 32,37 грн; платіжного доручення N 560 від 28.08.2014 на суму - 114 грн.; платіжного доручення N 565 від 28.08.2014 на суму - 37,44 грн.;
Всього на суму 199403,73 грн. Звіт на суму 202477,83 грн. про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми грошового забезпечення N 1411010117 за серпень 2014 р. був поданий 09.09.2014. (строк нарахування та граничний строк сплати 22.09.2014р.)
Таким чином, в жодному з періодів не було допущено несвоєчасного перерахування задекларованих сум єдиного внеску, а лише було здійснено помилку, яка в подальшому була виправлена позивачем.
Враховуючи, що фактично нараховані суми єдиного внеску були перераховані у повному обсязі, військовою частиною А2734 не були порушені вимоги частини десять та пункту 2 статі 25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за період з 21.08.2014р. до 22.08 2014р.
Крім того, про відсутність порушень по сплаті єдиного внеску свідчить довідка податкової №246/14-06-17-03/08363699 від 21.04.2015 р. про результати документальної виїзної перевірки Військової частини А2734 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 р. по 30.04.2013 р., згідно якої податковою зроблено висновок про правомірність відображення зменшення єдиного соціального внеску в звіті за жовтень 2014 року.
Таким чином, у даному випадку не відбувалося несвоєчасної сплати єдиного внеску по звіту за квітень 2014 року.
Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Згідно із ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Підсумовуючи все вищевикладене суд зазначає, що відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення, а отже позов підлягає задоволенню.
Судові витрати покласти на відповідача.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, ч.3 ст. 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 01.10.2014 р. №790 у сумі 10725,39 грн.
3. Присудити на користь Військової частини А2734 за рахунок бюджетних асигнувань Очаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області сплачений судовий збір згідно платіжного доручення 811 від 05.12.2014 року в сумі 73,08 грн. та платіжного доручення від 11.02.2015 року в сумі 109,62 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є.В. Марич