Справа № 308/468/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2017 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши матеріали, що надійшли із Закарпатської митниці ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с. Невицьке, вул. Нова, буд. 32, за ст. 471 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
В зону митного контролю на ділянку Вїзд митного посту Тиса Закарпатської митниці ДФС України 12 січня 2017 року о 23 год. 33 хв. заїхав легковий автомобіль марки Renault, моделі Trafic, реєстраційний номерний знак України AО2900BA, під керуванням громадянин України ОСОБА_1, який прямував у приватних справах з Угорщини (м. Ніредьгаза) в Україну на адресу: Закарпатська обл., Ужгородський район, с. Невицьке, вул. Нова, буд. 32.
Формою проходження митного контролю громадянин України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу зелений коридор.
Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання зеленого коридору вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Відповідно до частини 4 статті 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.
Згідно ч. 1 п. 3 ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті - шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу були виявлені товари іноземного виробництва, а саме: джинси чоловічі, нові, різних розмірів, торгівельної марки не визначена, країна виробництва - Китай, загальною вагою 399,3 кг., акт зважування від 12.01.2017 р.
Виявлений товар знаходився у багажному відсіку легкового автомобіля, у восьми картонних коробках, обтягнутих мішковиною. Доступ до виявленого нічим не утруднювався.
Виявлений товар ОСОБА_1 визнав своєю власністю, зазначивши в письмових поясненнях, що джинси придбав в Угорщині (м. Ніредьгаза) для особистих потреб, за ціною приблизно 800000 форинтів. Документи, які б підтверджували заявлену вартість виявленого товару у ОСОБА_1 були відсутні.
У відповідності до вимог частини 1 статті 374 Митного кодексу України Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до частини 4 статті 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у громадянина України ОСОБА_1 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: джинси чоловічі, нові, різних розмірів, торгівельної марки не визначена, країна виробництва - Китай, загальною вагою 399,3 кг., вартістю 800000 форинтів.
Громадянину ОСОБА_1 було розяснено порядок та норми ввезення товарів громадянами, встановлені частиною першою та частиною четвертою статті 374 Закону України від 13.03.2012 № 4495-VІ, запропоновано здійснити митне оформлення вищевказаного товару зі сплатою необхідних митних платежів, передбачених законодавством України.
На підставі вищевикладеного, враховуючи неспроможність сплати митних платежів та волевиявлення ОСОБА_1 щодо повернення на територію Угорщини товару, а саме: джинси чоловічі, нові, різних розмірів, торгівельної марки не визначена, країна виробництва - Китай, загальною вагою 399,3 кг, вартістю 800000 форинтів, що є обєктом оподаткування митними платежами, згідно ч. 4 ст. 374 Митного кодексу України, повернуто на суміжну сторону, згідно Картки відмови в пропуску № 305020403/2017/000007 від 12.01.2017 року.
У звязку з вищевикладеним, відносно громадянина України ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил від 12 січня 2017 року № 0086/305020403/17 за статтею 471 Митного кодексу України.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином. У матеріалах справи наявна заява, згідно якої ОСОБА_1 просись розглянути зазначену справу без його присутності. Клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.
Згідно ст. 471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через зелений коридор, товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Дослідивши матеріали, а саме: протокол про порушення митних правил від 12 січня 2017 року № 0086/305020403/17, пояснення громадян ОСОБА_1 та ОСОБА_2, акт проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, фотознімки, акт проведення зважування від 12 січня 2017 року, а також інші матеріали справи вважаю, що дії громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 471 МК України кваліфіковано правильно, оскільки ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у громадянина ОСОБА_1 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: джинси чоловічі, нові, різних розмірів, торгівельної марки не визначена, країна виробництва - Китай, загальною вагою 399,3 кг., вартістю 800000 форинтів.
Окрім цього, суд враховує, що ОСОБА_1 було розяснено порядок та норми ввезення товарів громадянами, встановлені частиною першою та частиною четвертою статті 374 Митного кодексу України, запропоновано здійснити митне оформлення вищевказаного товару зі сплатою необхідних митних платежів, передбачених законодавством України.
На підставі вищевикладеного, враховуючи неспроможність сплати митних платежів та виявлення ОСОБА_1 щодо повернення на територію Угорщини товару, а саме: джинси чоловічі, нові, різних розмірів, торгівельної марки не визначена, країна виробництва - Китай, загальною вагою 399,3 кг, вартістю 800000 форинтів, що є обєктом оподаткування митними платежами, згідно ч. 4 ст. 374 Митного кодексу України, повернуто на суміжну сторону, згідно Картки відмови в пропуску № 305020403/2017/000007 від 12.01.2017 року, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян без конфіскації предметів, які являються безпосереднім обєктом порушення митних правил.
Крім цього, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 8 липня 2011 року № 3674-VI, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII, з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.
Таким чином, на даний час розмір судового збору становить 320 гривень.
Керуючись статтями 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 471, 522, 524, 527, 528, 529 Митного кодексу України, пунктом 5 частини 2 статті 4 Закон України Про судовий збір суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с. Невицьке, вул. Нова, буд. 32, визнати винним в порушенні митних правил за ст. 471 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень без конфіскації предметів, які являються безпосереднім обєктом порушення митних правил.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: Україна, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с. Невицьке, вул. Нова, буд. 32, судовий збір на користь держави у розмірі 320 гривень.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів УК у м. Ужгороді / м. Ужгород, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610, банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, код банку отримувача (МФО) 812016, рахунок отримувача 31216206700002, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів до Апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3