Справа № 569/2437/17
УХВАЛА
16 лютого 2017 року
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Сидорук Є.І., розглянувши клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури Рівненської області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення виїзної позапланової документальної ревізії Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
В С Т А Н О В И В:
Прокурора Рівненської місцевої прокуратури Рівненської області молодший радник юстиції ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з клопотанням про надання дозволу на проведення виїзної позапланової документальної ревізії Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СУ ГУНП України в Рівненській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015180490000108 від 10.08.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 367 КК України, за фактом службової недбалості посадових осіб державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ДП «РАРЗ»), які внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків упродовж 2009-2015 років не забезпечили збереження та охорону ввіреного їм державного (військового) майна внаслідок чого допустили його недостачу у розмірі 1 163 770, 55 грн., що заподіяло тяжкі наслідки державним інтересам.
Встановлено, що Рівненською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 4201518000000259 за фактом службової недбалості службовими особами Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Правова кваліфікації кримінального правопорушення службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що по ряду обєктів будівництва в м.Рівне службові особи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради не уклали договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста, згідно вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та ст. 181 ГК України. Внаслідок цього, втрачено можливість укладення відповідних договорів та стягнення розміру пайової участі в сумі 1 189, 76443 тис. грн.
Згідно Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а саме ст. 11 «Проведення ревізій органами державного фінансового контролю»: «позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
-позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження;
-орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення.
Окрім того, згідно цього ж Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожен хто вчинив кримінальне правопорушення був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, необхідно проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши надані матеріали, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
У відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України прокурор у необхідних випадках особисто проводить слідчі (розшукові) та процесуальні дії.
Так, згідно п. 29Постанови КМ України від 20 квітня 2006 року № 550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами"позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ст. ст. 2, 8, Згідностатті 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993, із змінами та доповненнями, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності такої підстави: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Крім того, згідно зазначеноїстатті вказаного Закону, позаплановавиїзнаревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до п. 4 ч.2ст. 40 КПК України, слідчий уповноважений призначити ревізії та перевірки у порядку визначеному законом.
Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, враховуючи те, що по справі виникла необхідність в проведенні позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 02499015, м. Рівне, вул. Лермонтова 6, за період з 01.01.2015 по 01.02.2017, з використанням матеріалів кримінального провадження, керуючись ч.2 ст.9, ч. 4 ст.40, ч.2 ст.93 КПК,ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,Постановою Кабінету міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.8,11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ст.ст.2,40,92,93131,132,309 КПК України,слідчий суддя, -
УХВАЛИВ :
Клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_1 - задоволити.
Надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області в період з 27.02.2017 по 17.03.2017 провести виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 02499015, м. Рівне, вул. Лермонтова 6, за період з 01.01.2015 по 01.02.2017, з використанням матеріалів кримінального провадження.
При проведенні документальної ревізії необхідно дослідити та надати відповіді на наступні питання:
1) перевірити дотримання вимог законодавства з питань пайової участі у розвитку інфраструктури міста Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради;
2) визначити коло субєктів господарювання (замовників будівництва), якими сплачувались протягом звітного періоду кошти в якості пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне;
3) перевірити повноту надходження коштів від укладених договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне, встановивши обсяги зазначених коштів;
4)визначити наявність фактів несплати коштів пайової участі субєктами господарювання (замовниками будівництва) замовниками будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Рівне, встановити причини;
5) перевірити наявність підтверджуючих документів про надходження коштів від укладених договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Рівне;
6) перевірити повноту та обґрунтованість зарахування субєктам господарювання додаткових витрат (проведення робіт) в якості сплати пайової участі, наявності підтверджуючих документів з цих підстав.
7) у разі виявлення порушень встановити відповідальних осіб.
Надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області у разі необхідності в ході ревізії розширити вищевказані питання.
Позапланову виїзну ревізію провести в період із 27 лютого 2017 року по 17 березня 2017 року, протягом 15 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду Є.І.Сидорук