Дата документу 17.02.2017
ЄУ № 420/154/17
Провадження №1-кс/420/34/17
У Х В А Л А
про надання дозволу на проведення позапланової ревізії
17 лютого 2017 року смт. Новопсков
Слідчий суддя Новопсковського районного суду Луганської області Тарасов Д.С., за участі секретаря Колесник Г.О., прокурора Рідченко К.І., слідчого Снігура О.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_1, у кримінальному провадженні №42016131580000059 від 24 червня 2016року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,
В С Т А Н О В И В :
До Новопсковського районного суду Луганської області звернувся з клопотанням старший слідчий СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області майор поліції ОСОБА_1 у кримінальному провадженні №42016131580000059 від 24 червня 2016року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової ревізії.
В судовому засіданні прокурор наполягала на задоволенні клопотання.
Слідчий клопотання підтримав повністю, просив його задовольнити з підстав викладених у клопотанні.
Вислухавши пояснення слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено таке.
Згідно наданого клопотання, 29.06.2016 до Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області із Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури надійшли матеріали УСБУ в Луганській області, про факт заволодіння шляхом зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області грошовими коштами територіальної громади.
Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені старшим слідчим СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області майором поліції ОСОБА_1 до ЄРДР за №42016131580000059 від 24 червня 2016року за ознаками ч. 2 ст. 191 КК України.
В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що сільський голова Можняківської сільської ради ОСОБА_2, з 2006 року по теперішній час, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, використовуючи своє службове становище, порушуючи вимоги п. 6 Постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», а саме: «…преміювання сільських, селищних і міських голів, районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою…» на підставі окремих розпоряджень підготовлених і виданих особисто, отримував надбавку за вислугу років.
Під час досудового розслідування було вилучено бухгалтерську документацію Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, розпорядження голови зазначеної сільської ради, протоколи сесій та відповідні рішення, які стосуються нарахування та виплати надбавок за вислугу років. Всі бухгалтерські операції по нарахуванню надбавки за вислугу років, здійснювалися Можняківською сільською радою Новопсковського району Луганської області, яка розташована за адресою: вул. Центральна (Красноармійська), б. 85, с. Можняківка Новопсковського району Луганської області.
З метою визначення розміру матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, необхідне проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності розпорядника бюджетних коштів призначених для виплати заробітної плати, та інших фінансових виплат Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, яка розташована за адресою: вул. Центральна (Красноармійська), б. 85, с. Можняківка Новопсковського району Луганської області.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, в тому числі, і шляхом отримання від органів державної влади висновків ревізій та актів перевірок.
Згідно статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» N 5463-VI від 16.10.2012 головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетних установах і субєктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
На підставі ст.11 вказаного Закону України позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначеніч. 1 ст. 7 КПК України.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що проведення позапланової виїзної ревізії має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також, що відомості, які будуть отримані в ході ревізії можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою результатів перевірки слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Таким чином, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ст.ст. 9, 93, 110, 131, 132, 309, 532, 534 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_1 у кримінальному провадженні №42016131580000059 від 24 червня 2016року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової ревізії, задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності розпорядника бюджетних коштів призначених для виплати заробітної плати, та інших фінансових виплат Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, яка розташована за адресою: вул. Центральна (Красноармійська), б. 85, с. Можняківка Новопсковського району Луганської області, з метою визначення розміру матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
В ході позапланової ревізії дослідити наступні питання:
- дотримання законодавства при встановленні, перерахуванні та виплаті голові Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області (код ЄДРПОУ 04528821) ОСОБА_2 надбавки за вислугу років за період з 01.05.2012 по 31.05.2016;
- встановлення винних осіб, якими допущено порушення норм чинного законодавства України.
Термін проведення позапланової ревізії визначити з 21 лютого 2017 року до 14 березня 2017 року, тобто протягом 15 робочих днів.
Ухвала не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення та підлягає безумовному виконанню.
Слідчий суддя: