Справа № 174/68/17
п/с 3/174/8/2017
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
15 лютого 2017 року м. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАПвідносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, проживаючої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, яка працює головним бухгалтером ТОВ «Вільногірське скло».
якій згідност. 268 КУпАПрозяснені її права та обовязки,-
В С Т А Н О В И В :
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 66 від 21 грудня 2016 року, при перевірці ТОВ «Вільногірське скло», встановлено завищення суми відємного значення за травень 2015 року у сумі 761545 грн. та за липень 2015 року у сумі 596347 грн., на підставі акту перевірки № 202/28-01-47-02-30809384 від 08.12.2016 р., чим порушено вимоги п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. зі змінами та доповненнями та вчинено адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1, свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що відповідно до первинних документів на склобій всі податкові накладні зареєстровані, тому будь-яких порушень законодавства з їхнього боку немає. До того ж зазначила, що на теперішній час підприємством, дії фіскальної служби оскаржуються в суді.
Заслухавши ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, витребування необхідних додаткових матеріалів.
Відповідно до ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, повинен містити: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснюються його права і обовязки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 року № 566 особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Про ознайомлення із протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
В свою чергу, як вбачається з протоколу в ньому відсутні будь-які відомості про ознайомлення ОСОБА_1 з протоколом, чи про відмову ставити свій підпис в протоколі, чи розяснялись особі її права та обовязки. Також в матеріалах справи відсутні докази про причини неможливості складання протоколу за місцем вчинення правопорушення.
Окрім того, як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення складений та зареєстрований 21.12.2016 року, а надісланий до Вільногірського міського суду 01.02.2017 року, що є порушенням п.16 Інструкції відповідно до якого протокол про адміністративне правопорушення надсилається до органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням ( проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян.
Так в протоколі № 66 від 21 грудня 2016 року, відсутні посилання на обєктивну та субєктивну сторони правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП в діях ОСОБА_1, так як не вказано, в яких саме винних діях чи бездіяльності полягало вчинення нею правопорушення, передбаченого в диспозиції ч.1 ст.163-1 КУпАП, в чому полягає її вина, чи була завдана шкода будь-чиїм інтересам і яка саме, та чи є в її діях умисел на скоєння даного адміністративного правопорушення, а інші належні та допустимі докази, які б підтверджували вину ОСОБА_1, у вчиненні нею адмінправопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, в спрві відсутні.
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, в діях ОСОБА_1- відсутній, а провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ч.1 ст.163-1 , п. 1 ст.247, 251-252, 283, 284, КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, відносноОСОБА_1 по ч.1ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закритиза відсутністю в її діях складуадміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченогостаттею 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною пятоюстатті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд Дніпропетровської області.
Суддя : Т.М. Данилюк