Постанова № 64742613, 13.02.2017, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
13.02.2017
Номер справи
916/2867/16
Номер документу
64742613
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" лютого 2017 р.Справа № 916/2867/16Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

головуючого судді: Жекова№ В. І.,

суддів: Аленіна О. Ю., Богатиря К. В.,

(Склад колегії суду визначено згідно з протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями від 28.12.2016 р.),

при секретарі судового засідання Чеголя Є.О.,

за участю представників учасників процесу:

ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл ОСОБА_1,

ДП „Адміністрація морських портів України в особі Одеської філії ДП „Адміністрація морських портів України ОСОБА_2,

розглянувши апеляційну скаргу

ДП „Адміністрація морських портів України в особі Одеської філії ДП „Адміністрація морських портів України

на рішення господарського суду Одеської області

від 08.12.2016 р.

у справі № 916/2867/16

за позовом ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл

до відповідача: ДП „Адміністрація морських портів України в особі Одеської філії ДП „Адміністрація морських портів України

про визнання наявним права,

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 03.01.2017 р. розгляд апеляційної скарги призначено на 01.02.2017 р.

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 03.02.2017 р., у зв'язку із відпусткою судді головуючого по справі: ОСОБА_3 у період з 31.01.2017 р. по 02.02.2017 р., розгляд апеляційної скарги перенесений на 13.02.2017 р.

Учасники судового процесу, відповідно до ст. 98 Господарського процесуального кодексу України, належним чином повідомлялись про час і місце розгляду апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ст. 85 ГПК України, в судовому засіданні, яке відбулось 13.02.2017 р., оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

21.09.2016 р. ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до ДП „Адміністрація морських портів України в особі Одеської філії ДП „Адміністрація морських портів України про визнання за ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл права на застосування понижувального коефіцієнту 0,7 відповідно до умов договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом МІУ від 18.12.2015 р. №541, при перевантаженні навалом зернових вантажів на спеціалізованих терміналах з використанням перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088), технічна продуктивність яких становить не менше 500 тонн на годину відповідно до технічної документації на такі машини, а саме - інструкцій з експлуатації та технічного обслуговування; про визнання відсутнім у ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ права відповідно до умов Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом МІУ від 18.12.2015р. №541, вимагати від ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл документи та інформацію щодо фактичної продуктивності навантаження перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088); про визнання відсутнім у ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ права відповідно до умов Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом МІУ від 18.12.2015 р. №541, не застосовувати знижувальний коефіцієнт 0,7 до ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл при перевантаженні навалом зернових вантажів на спеціалізованих терміналах з використанням перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088), технічна продуктивність яких становить не менше 500 тонн на годину відповідно до технічної документації на такі машини, а саме - інструкцій з експлуатації та технічного обслуговування (а.с. 3-13, т.1).

Обґрунтовуючи позов, ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл послалося на те, що ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ, всупереч умовам договору, приписам законодавства, протиправно не застосовує до ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл знижувальний коефіцієнт при обрахунку вартості наданих послуг.

ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл зазначив, що МІУ здійснено державне регулювання цін шляхом, зокрема, установлення обовязкових для застосування субєктом природної монополії - ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ розмірів знижувальних коефіцієнтів та умов їх надання портовим операторам при перевантаженні навалом зернових вантажів на спеціалізованих терміналах відповідними перевантажувальними машинами.

Згідно до п.3.1 договору встановлено, що нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу здійснюється за тарифами відповідно до наказу МІУ від 18.12.2015 р. №541, тобто сторони підтвердили обовязковість для себе приписів наказу №541 у частині тарифів та порядку нарахування плати за послугу.

На думку ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл, своїм листом-вимогою за вих. №38А/134 від 25.02.2016 р. ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ фактично змінено в односторонньому порядку умови договору №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. шляхом встановлення для ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл додаткових умов надання знижки (підтвердження фактичної продуктивності) в порівнянні з умовами наказу №541 та укладеного між сторонами договору та встановлення додаткового переліку документів і інформації в порівнянні з умовами наказу №541 та укладеного між сторонами договору, що має надаватися ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл на підтвердження права на знижку.

17.11.2016 р. ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ надало суду відзив на позов (а.с. 111-115, т.2), в якому його не визнало.

22.11.2016 р. та 01.12.2016 р. ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл надало суду письмові пояснення на відзив (а.с. 157-158, т.2), (а.с. 166-168, т.2), в яких просило позов задовольнити.

Рішенням господарського суду Одеської області від 08.12.2016 р. (суддя Рога Н.В.) позов задоволено (а.с. 177-185, т.2), а саме визнано за ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл право на застосування понижувального коефіцієнту 0,7, відповідно до умов Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. №541, при перевантаженні навалом зернових вантажів на спеціалізованих терміналах з використанням перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088), технічна продуктивність яких становить не менше 500 тонн на годину, відповідно до технічної документації на такі машини, а саме інструкцій з експлуатації та технічного обслуговування; визнано відсутнім у ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ права, відповідно до умов Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. №541, вимагати від ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл документи та інформацію щодо фактичної продуктивності навантаження перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088); визнано відсутнім у ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ права, відповідно до умов Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 від 31.12.2015 р. та абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. №541, не застосовувати знижувальний коефіцієнт 0,7 до ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл при перевантаженні навалом зернових вантажів на спеціалізованих терміналах з використанням перевантажувальних машин NEUERO (суднонавантажувач SL1000, К060050; суднонавантажувач SL1000, К130088), технічна продуктивність яких становить не менше 500 тонн на годину відповідно до технічної документації на такі машини, а саме інструкцій з експлуатації та технічного обслуговування; стягнено з ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ на користь ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл витрати по сплаті судового збору у сумі 4134 грн.

Рішення мотивоване тим, що умовами п.3.1 Договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 встановлено вичерпний перелік документів та інформації, що має надаватися Адміністрації. Відповідно до положень Тарифів нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, основним критерієм визначення продуктивності перевантажувальних машин мають бути технічні характеристики таких машин, закладені їх виробником, а не ситуативна фактична продуктивність під час навантаження, яку портові оператори не в змозі спрогнозувати. Зміна порядку надання знижки можлива лише шляхом внесення змін до вищевказаних Тарифів.

Не погодившись зі вказаним судовим рішенням, ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ звернулося до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення скасувати та прийняти нове, яким у позові відмовити.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначає, що МІУ не надало чіткої позиції щодо порядку отримання знижки, а судом не було проаналізовано належним чином лист-розяснення ДП «УкрНДІМФ» від 01.02.2016 р. №10/1/9-051.

Апелянт зазначає також, що умовами застосування коефіцієнту 0,7 є застосування при перевантаженні зернових вантажів перевантажувальних машин та досягнення продуктивності навантаження не менше 500 тонн на годину.

Крім того, в п.8.6.8,9.2,9.3 Зводу звичаїв морського порту Одеса передбачено, що портові оператори та підприємства субєкти господарювання будь-якої форми власності, діяльність яких повязана з обслуговуванням транспортних засобів, пасажирів, вантажів у межах морського порту Одеса, на вимогу Адміністрації порту, зобовязані надавати будь-яку необхідну інформацію та документи, в т. ч. SOF (Statement of facts). Відповідні умови містяться і в п.1.4, 2.3.2, 2.3.9, 3.5 договору.

ДП „Адміністрація морських портів України в особі Одеської філії ДП „Адміністрація морських портів України у судовому засіданні підтримало апеляційну скаргу та просило її задовольнити.

ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл вважає оскаржуване рішення таким, що прийнято відповідно до обставин справи, вимог чинного законодавства та просить його залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Відповідно до ч.2 ст. 101 ГПК України, апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Ознайомившись з матеріалами та обставинами справи на предмет надання їм попередньою судовою інстанцією належної юридичної оцінки та повноти встановлення обставин, дотримання норм матеріального та процесуального права, згідно з вимогами ст. 101 ГПК України, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Так, з матеріалів справи вбачається, що 31.12.2015 р. між ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ та ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл (портовий оператор) був укладений Договір про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15 (а.с. 17-25, т.1), згідно п.1.1 якого ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ зобовязується забезпечити доступ портового оператора до причалів №3,4, що перебуває у господарському віданні ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ, а портовий оператор зобовязується сплатити за доступ до причалів. Послуга надається з метою забезпечення виконання портовим оператором навантажувально розвантажувальних робіт на причалах у межах їх паспортних довжини та ширини.

Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання,

Відповідно до ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового та майнового права та інтересу.

Згідно з приписами ст. 20 ГК України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання наявності або відсутності прав.

Згідно ч.1 ст. 509 ЦК України, зобовязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовязку. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що зобовязання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обовязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обовязки. Підставами виникнення цивільних прав та обовязків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 174 ГК України, однією з підстав виникнення господарського зобовязання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ч.1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обовязків.

Відповідно до ст. 629 цього ж Кодексу, договір є обовязковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст. 627 ЦК України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобовязання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобовязання або одностороння зміна його умов не допускається.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобовязання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.ч. 1,3 ст. 18 Закону України "Про морські порти України", господарська діяльність у морському порту провадиться відповідно до законодавства, обов'язкових постанов по порту та зводу звичаїв морського порту; власники та/або користувачі технологічно пов'язаних об'єктів портової інфраструктури зобов'язані укладати між собою договори, що визначають взаємні права і обов'язки щодо організації та забезпечення безперервності технологічного процесу надання відповідних послуг у морському порту і встановлюють єдиний порядок експлуатації відповідної інфраструктури морського порту.

Згідно з п.3.1 договору, нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалів, що перебувають у господарському віданні ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ, здійснюється за тарифами, відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. №541. Для нарахування плати портовий оператор надає до ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ протягом 2-х робочих днів після завершення звітного місяця інформацію та документи, передбачені додатком 2.1 до цього договору (а в електронній формі до 1 числа місяця, наступного за звітним).

Додатком 2.1 (а.с. 29, т.1) встановлено такий перелік документів, що надаються для виставлення рахунку: копії коносаментів (для вантажів, що вибувають із морського порту водним транспортом); копії маніфестів (для вантажів, що вибувають із морського порту водним транспортом), для суден контейнеровозів (якщо вони перевозять виключно контейнери), суден ро-ро (якщо вони перевозять виключно автотехніку накатним способом) надаються тільки копії маніфестів; інші документи (за відсутності коносаментів та маніфестів), видані морським або річковим перевізником як доказ прийняття вантажу на борт до перевезення (для вантажів, що вибувають з морського порту водним транспортом); копія генерального акта (для вантажів, що прибувають до морського порту водним транспортом); копії актів-повідомлень (для вантажів, що прибувають до морського порту водним транспортом); копії тальманських розписок (надаються виключно для кількості вантажу, що у процесі навантажувально-розвантажувальних робіт кілька разів була навантажена на борт та вивантажена з борту судна або плавучої споруди або вивантажена з борту та навантажена на борт судна або плавучої споруди відповідно до особливостей технологічного процесу).

Відповідно до п.9.2 Зводу звичаїв морського порту Одеса, затвердженого наказом начальника адміністрації Одеського морського порту від 20.11.2015 р. №233 та засвідченого Торгово-промисловою палатою України 25.11.2015 р., портові оператори та підприємства надсилають до Адміністрації порту наступну інформацію: 1) інформацію, необхідну для ведення Реєстру морських портів України; 2) інформацію щодо основних показників виробничої діяльності (вантажопереробка, суднозаходи, складські запаси вантажів тощо); 3) попередній нотіс про підхід; 4) уточнений час приходу; 5) інформацію про зміну дати підходу заявлених суден; 6) графік підходу суден; 7) заявки про терміни готовності вантажних партій під навантаження; 8) гарантійні листи про забезпечення залишку вантажної партії до моменту завершення навантаження на судна першої частини вантажу при навантаженні по прямому варіанту; 9) змінно-добовий план роботи портових операторів та підприємств; 10) інформацію про заміну судна; 11) нотіс про готовність судна до обробки і обслуговування; 12) інформацію про зміну черговості обробки суден; 13) попередження про прийняття до обробки позачергово судна з вантажами, що вимагають вивантаження у зв'язку із загрозою втрати якості вантажу; 14) інформацію щодо руху вантажів на складах, транспортних засобів та пасажирів; 15) результати вивантаження/навантаження транспортного засобу; 16) інформацію щодо операцій з вантажами на складі (зміна тари/упаковки/контейнеру, зважування, зміна характеристик вантажу, зборка/розборка вантажу тощо); 17) інформацію про вїзд/виїзд транспортного засобу на/з територію/ї терміналу; 18) інформацію, для підтвердження обсягів завезення вантажів силами та засобами залізниці; 19) SOF; 20) Таймшит; 21) вантажний маніфест; 22) іншу необхідну інформацію.

Дійсно, як стверджує в апеляційній скарзі ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ, згідно з п.9.2 Зводу звичаїв морського порту Одеса, портові оператори та підприємства надсилають до Адміністрації порту, серед іншого, SOF (Statement of facts).

Однак, на думку судової колегії, перелік документів, вказаний у п.9.2 Зводу звичаїв морського порту Одеса, стосується і портових операторів, і інші підприємства, тому містить перелік документів, який охоплює усі можливі варіанти звернення до порту за наданням послуг, отже є загальним переліком.

Таким чином, як вірно встановлено місцевим судом, умовами п.3.1 договору про забезпечення доступу портового оператора до причалу №1424-П-ОДФ-15, з урахуванням додатку 2.1, встановлено вичерпний перелік документів та інформації, що має надаватися ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 18.12.2015 р. №541, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.12.2015 р. за №1608/28053, затверджено Тарифи на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України.

Відповідно до п.1 розділу ІІ зазначених Тарифів, нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, здійснюється при виконанні портовим оператором навантажувально-розвантажувальних робіт із використанням причалу в межах його паспортних характеристик (довжини та ширини).

Згідно з п.2 розділу ІІ Тарифів, для застосування ставок за ці послуги необхідно визначити номер вантажу, відповідно до груп вантажів, згідно з Тарифно-статистичною номенклатурою вантажів (далі - групи ТСНВ), наведених у додатку 3 до цих Тарифів. Віднесення вантажу до групи вантажів здійснюється за назвою вантажу, вказаною у коносаментах, вантажних маніфестах або інших документах, виданих морським або річковим перевізником, відповідно до груп ТСНВ.

Згідно п.3 розділу ІІ Тарифів, нарахування плати за послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, здійснюється шляхом множення кількості вантажу, за яку здійснюється нарахування плати, визначеної в одиницях виміру, згідно з пунктом 1 цього розділу, на ставку за ці послуги для відповідного вантажу, визначену відповідно до пункту 2 цього розділу. Для розрахунку плати при вивезенні вантажу, завантажених та порожніх універсальних і спеціалізованих контейнерів морем застосовуються ставки за ці послуги, чинні на дату коносаментів або інших документів, виданих морським або річковим перевізником, а при ввезенні вантажів, завантажених та порожніх універсальних і спеціалізованих контейнерів морем застосовуються ставки за ці послуги, чинні на дату оформлення генерального акта, актів-повідомлень, оформлених за підсумками вивантаження з борту судна або плавучої споруди у морському порту.

Відповідно до абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів, у випадку, коли зернові вантажі перевантажуються на спеціалізованих терміналах із застосуванням перевантажувальних машин (з продуктивністю навантаження не менше 500 тонн на годину), до цих ставок за послуги для вантажу "Зернові вантажі (у тому числі насіння), що перевантажуються навалом" застосовується коефіцієнт 0,7.

Враховуючи викладене, судова колегія дійшла висновків щодо обґрунтованості висновку місцевого суду, що основним критерієм визначення продуктивності перевантажувальних машин мають бути незмінні технічні характеристики таких машин, закладені їх виробником.

Отже, як вірно вказав в оскарженому рішенні місцевий суд, при визначенні права кожного окремого портового оператора на застосування коефіцієнту 0,7, відповідно до умов абз.12 п.3 розд. ІІ Тарифів, слід керуватися показником продуктивності перевантажувальних машин, зазначеним її виробником у технічній документації.

Судова колегія також погоджується з твердженням місцевого суду, що Тарифи на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України, є регуляторним актом, який прямо встановлює право портових операторів на знижку та порядок її отримання. Зміна порядку надання знижки можлива лише шляхом внесення змін до такого акту, що співпадає з положеннями ст.ст. 1,11 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, на причалах №3,4, до яких відповідно до умов договору надається доступ ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл, знаходяться перевантажувальні машини NEUERO, а саме суднонавантажувач SL1000, К060050 та суднонавантажувач SL1000, К130088, призначені для здійснення перевантажувальних операцій з зерновими вантажами.

Відповідно до наданої ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл до матеріалів справи технічної документації виробника, продуктивність навантаження зазначених машин складає 1000 тонн на годину (а.с. 51,131,201 т.1).

Продуктивність навантаження машин NEUERO відображена також в робочій технологічній карті ТОВ „Олімпекс Купе Інтернейшнл (а.с. 202-218, т.1), що була погоджена уповноваженими посадовими особами ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ у 2013 році.

Колегія суддів не приймає до уваги посилання в апеляційній скарзі ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ на лист ДП „Науково-дослідного проектно-конструкторського інституту МФУ від 01.02.2016 р. №10/1/9-051 щодо застосування п.3 розділу ІІ Тарифів (а.с. 220-224, т.1), оскільки ДП „АМПУ в особі Одеської філії, так же як і ДП „АМПУ, у першу чергу мають керуватися Конституцією України та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Уповноваженого органу управління, нормативно-правовими актами, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, про що зазначено у п.1.4 Статуту ДП „АМПУ (а.с. 126-142, т.2) та п.3.2 Положення про Одеську філію ДП „АМПУ (а.с. 143-149, т.2), а листи до нормативно-правових актів не відносяться.

Таким чином, твердження апелянта щодо того, що судом першої інстанції під час прийняття оскаржуваного судового рішення в неповному обсязі було досліджено всі фактичні обставини справи, які суттєве значення мали для вирішення справи по суті, колегією суддів апеляційної інстанції до уваги не приймаються, оскільки з матеріалів справи вбачається, що судом першої інстанції в повному обсязі було досліджено всі фактичні обставини справи та цілком обґрунтовано було прийнято рішення щодо задоволення позовних вимог.

З огляду на викладене, судова колегія апеляційної інстанції зазначає, що оскаржуване рішення суду прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, а відтак підстави для його зміни або скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 85, 99, 101-105 ГПК України,

колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Рішення господарського суду Одеської області від 08.12.2016 р. зі справи №916/2867/16 залишити без змін, а апеляційну скаргу ДП „АМПУ в особі Одеської філії ДП „АМПУ - без задоволення.

Постанова, відповідно до вимог ст. 105 ГПК України, набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Повний текст постанови складено та підписано 14.02.2017 р.

Головуючий суддя: Жеков В. І.

Судді: Аленін О. Ю.

ОСОБА_4