Справа № 761/2597/17
Провадження № 1-кс/761/1877/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., при секретарі Вольда М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ОВПП ДФС старшого лейтенанта податкової міліції Верба О.А, внесене по кримінальному провадженню за №32016100110000162 від 08.07.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч.1 ст. 263 КК України, про проведення позапланової перевірки ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343),
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ОВПП ДФС старший лейтенант податкової міліції Верба О.А, по кримінальному провадженню за №32016100110000162 від 08.07.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч.1 ст. 263КК України, за погодженням із прокурором Генеральної прокуратури України Єрмак В.Л. звернувся до суду з клопотанням про проведення позапланової перевірки ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343).
Клопотання обґрунтовується тим, що протягом 2013-2015рр., на території м. Дніпропетровськ здійснює діяльність стійка організована група осіб з чітким розмежуванням обов'язків її учасників і складною організаційною структурою, яка діючи умисно, з корисливих мотивів проводить незаконну діяльність спрямовану на здійснення тяжких та особливо тяжких злочинів економічної спрямованості, шляхом сприяння підприємствам реального сектору економіки в мінімізації ними податкових зобов'язань, які підлягають сплаті до бюджету та переводу грошових коштів з безготівкової в готівкову форму.
Проведеними заходами встановлено співорганізаторів «конвертаційного центру» гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. та гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 З метою надання послуг по мінімізації податкових зобов'язань підприємствам реального сектору економіки, які підлягають сплаті до бюджету, ними була розроблена схема ухилення від сплати податків з використанням підроблених бухгалтерських документів підприємств з ознаками фіктивності та транзитних підприємств.
Згідно аналітичного дослідження руху грошових коштів ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343), встановлено, що в період 2015-2016 років підприємством здійснювалося перерахування грошових коштів на поточні розрахункові рахунки фіктивних підприємств ТОВ «Аверій» (39880051), ТОВ «Докар ЛТД» (40162347), ТОВ «Касіан» (40143125) - за начебто придбані товарно-матеріальні цінності або надані послуги на загальну суму 35,4 млн. грн.
Зазначені обставини вказують на неправомірну фінансово-господарську діяльність підприємства реального сектору економіки з фіктивними підприємствами, з метою ухилитися від сплати податків, шляхом конвертації грошових коштів.
Згідно бази АІС «Податковий блок» встановлено, що «фіктивні» підприємства, які задіяні в незаконній діяльності «конвертаційного центру» не є платниками податку на додану вартість, тому від них підприємства реального сектору економіки не можуть формувати собі податковий кредит чи податкові зобов'язання.
Перелічені вище «фіктивні» підприємства були створені лише з метою переведення грошових коштів з безготівкової форми у готівку та подальшим їх зняттям в банківських установах.
Суб'єкти господарюванняТОВ «Аверій» (39880051), ТОВ «Докар ЛТД» (40162347), ТОВ «Касіан» (40143125) не є платниками податку на додану вартість, тому фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343) не відображалися в документах податкової звітності підприємства.
На даний час виникла необхідність у проведенні перевірки, у зв'язку із вирахуванням збитків завданих державі діями службових осіб ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343).
Встановлено, що ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343) стоїть на податковому облікув ДПІ у Чечелівському районі міста Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Враховуючи вищевикладене, у слідства виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343) щодо дотримання вимог податкового законодавства України.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слідчого на даний час підлягає задоволенню виходячи з наступного.
З 01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71).
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону N 71 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
За ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п.5 та п.9 ч.1 ст.40 КПК України слідчий, серед іншого, уповноважений: звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій; - здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Виходячи з положень п.5, п.9 ч.1 ст.40, ч.2 ст.93КПК України слідчий за погодженням з прокурором наділений правом під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження проводити слідчі дії, в тому числі отримувати від органів державної влади висновки ревізій та акти перевірок.
Обставини, за наявності яких призначається документальна позапланова виїзна перевірка, визначені у ст.78 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Так, п.11.1.78 ст.78 ПК України визначено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження (п.78.2 ст.78 ПК України). Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
Поряд з цим за п. 78.6. ст.78ПК України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Так, згідно з п.82.2 ст.82 ПК України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.
З долучених до клопотання слідчого документів не вбачається підстав обмеження у проведенні позапланової перевірки, оскільки жодних даних про проведення попередньої перевірки з питань, про які вказано слідчим, у клопотанні не зазначено і з документів, долучених до клопотання не вбачається.
Враховуючи наявні матеріали клопотання слідчий суддя приходить до висновку про можливість призначення на даний час позапланової перевірки терміном 10 робочих днів, а проведення перевірки доручити співробітникам ДПІ у Чечелівському районі міста Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 40, 93, 110, 309, 372, 532 КПК України, ст.78, 82, 86 Податкового Кодексу України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого з ОВС 3-го ВРКП СУ ФР ОВПП ДФС старшого лейтенанта податкової міліції Верба О.А, внесене по кримінальному провадженню за №32016100110000162 від 08.07.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч.1 ст. 263 КК України, про проведення позапланової перевірки ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343), - задовольнити.
Надати дозвіл в рамках кримінального провадження №32016100110000162 від 08.07.2016р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч.1 ст. 263 КК України на проведення документальної перевірки щодо дотримання вимог податкового законодавства України ТОВ «ВКФ «Агрорай» (39751343) за період з 01.01.2015 по 30.09.2016 щодо правильності нарахування та сплати до бюджету України податку на прибуток підприємства при проведенні фінансово - господарських операцій з фіктивними підприємствами ТОВ «Аверій» (39880051), ТОВ «Докар ЛТД» (40162347), ТОВ «Касіан» (40143125).
Проведення позапланової перевірки доручити співробітникам ДПІ у Чечелівському районі міста Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області терміном на 10 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту їх оголошення.
Слідчий суддя: